Mikor az ember azt hinné, hogy ennél már nincs lejjebb, a Soros-hálózat mindig meg tudja lepni valamivel. Ezúttal a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) rúgott bele egyet a koronavírus-járvány miatt túlterhelt és erejükön felül teljesítő egészségügyi dolgozókba – írja a Tűzfalcsoport.
A TASZ a Soros-hálózat magyarországi jogsegélynyújtó zászlóshajója, a bajba jutott embereknek nyújtott jogi segítség mellett azonban úgy tűnhet, hogy hasznot is akarnak húzni a szerencsétlen sorsú állampolgárokból. A szervezet nyakig benne volt a börtönbizniszben, amelyet 2020 végén az Országgyűlés ellehetetlenített. Tizenkétezer eljárást indítottak az állítólagos rossz börtönkörülmények miatt, és a magyar állam már több mint tízmilliárd forint kártérítést fizetett ki bűnözőknek a nekik kedvező döntések eredményeként. Többek között négy olaszliszkai lincselő és a battonyai rémként ismert gyilkos is így jutott jelentős összeghez – írta a Magyar Nemzet. Ebből pedig nemcsak a bűnelkövetőknek jutott, hanem ügyvédi sikerdíjakra is maradt. Nem kellett azonban sokáig várnunk, megtalálták az új aranytojást tojó tyúkot: a járványbizniszt! – írja a Tűzfalcsoport. A koronavírus-járvány első hullámának idején, azaz 2020 áprilisában jött a nagyszerű ötlet: jogi eljárások megindításához kezdtek el keresni Facebook-oldalukon olyan betegeket, akiket a koronavírus miatti ágyfelszabadítás során hazaküldtek a kórházból. Már maga a felhívás is úgy szólt: ügyfelet keresünk! Nem betegeket, érintetteket, áldozatokat, hanem ügyfeleket. A posztot hatalmas felháborodás követte. A TASZ azzal indokolták a kezdeményezést, hogy a betegek egészségügyi ellátáshoz való jogának érvényesüléséért küzdenek, nem pedig az állam lehúzása a perek célja. Tényleg? Akkor miért nyilatkozott a TASZ jogásza, Asbóth Márton az ATV-ben úgy, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy később perek sokasága fog indulni a magyar állam ellen az elmaradt gyógyításért? – teszi fel a kérdést a Tűzfalcsoport.
A Soros-szervezetek nemcsak a járvány idején kívántak új forrásokhoz jutni az egészségügy és az egészségügyi dolgozók perelgetéséből, mindez jóval előbb kezdődött. 2017-ben kórházi fertőzéses eseteket kezdtek el gyűjteni, 2018-ban pedig szintén ügyfeleket kerestek a sürgősségi betegellátás támadása érdekében.
Olyan jogi következményeket szeretnénk kimondatni, amelyek nem a végletekig leterhelt orvost, ápolót, hanem a rendszer hiányosságait állítják pellengérre
– fogalmaznak a felhívásban. A kezdeményezés nem aratott osztatlan sikert, sőt: jelezték, hogy ez nem jó másra, csak indulatok gerjesztésére az egészségüggyel és az ott dolgozókkal szemben. Ha nem éppen az egészségügy elleni hergeléssel vannak elfoglalva, akkor a szintén rendkívüli leterhelésnek kitett Nemzeti Népegészségügyi Központot (NNK) támadják. Úgy tűnik, maguk sem tudják, hogy mit akarnak: van sapka, nincs sapka, semmi sem jó. 2020 márciusában tajtékzottak, amiért a koronavírusról tájékoztató oldalon feltüntették az elhunyt áldozatok alapbetegségeit, mondván, hogy ez alapján beazonosíthatók az áldozatok. Az alapbetegségeket azért osztották meg, hogy az emberek lássák, melyek tekinthetőek rizikófaktornak, melyek súlyosbíthatják a fertőzés lefolyását. Az egyetlen, a kormányzati honlap alapján azonosított elhunytat egyébként éppen a baloldali sajtó tette közzé. Ehhez képest 2020 novemberében saját bevallásuk szerint két héten át naponta kértek részletes adatigénylést az NNK-tól, vagyis nem tekintik kielégítőnek a napi szinten közzétett tájékoztatókat.
Az első adatigénylések teljesítési határidejének lejártával, csütörtök este kaptunk valamiféle választ, amiből két dologra következtethetünk: vagy fogalma sincs a magyar járványügynek arról, hogyan áll a vírushelyzet, vagy nagyon is tudják, hogy milyen tragikus kép tárulna elénk, ha megismerhetnénk az adatokat
– lebegtetik az olvasóiknak. Még véletlenül sem fordul meg a fejükben, hogy az ilyen provokációra nincs ideje és kapacitása az NNK-nak a járvány közepén. Mint a TASZ közleményéből kiderül, kaptak választ, csak nem találták azt kielégítőnek… Ezért úgy döntöttek, hogy tovább terhelik az állami szervet, és pert indítanak. Miközben az egész ország a járvány elleni védekezéssel van elfoglalva tavaly március óta, Soros Görgy-féle NGO-k ott tesznek keresztbe, ahol csak tudnak. Nemcsak adatigénylésekkel terhelik a rendszert, hanem azoknak az iráni diákoknak a védelmére keltek, akik az első fertőzöttek között voltak, és a kórházi karanténjuk alatt székeket dobáltak, nem működtek együtt az egészségügyi személyzettel. A diákokat a viselkedésük miatt kiutasították az országból, ezen háborodtak fel a Soros-szervezetek. A Fővárosi Törvényszék elutasította a hallgatók keresetét, és jogszerűnek találta a kiutasítást. A TASZ ezt nem hagyta annyiban, közigazgatási pert indítottak. A kormányt egyenesen azzal vádolták meg 2020 szeptemberében, hogy alaptörvény-sértő a passzivitása a koronavírus második hullámában.
Legújabban a Soros-blogon (444.hu), 2021. január 8-án jelentettek meg egy cikket arról, hogy a járványhelyzetben is lehetőséget kell adni a kórházban fekvőknek a kapcsolattartásra. Az írásban azt kifogásolják, hogy sérülnek a betegjogok amiatt, hogy 2020 áprilisa óta veszélyhelyzet van, és az egészségügy automatikusan átállt az egészségügyi válsághelyzeti ellátásra. Többek közt kifogásolják, hogy a szülő nők mellett nem minden esetben lehet kísérő, illetve van, ahol a kísérő jelenlétét feltételekhez kötik (két negatív PCR teszt vagy influenza oltás). Megint máshol egyáltalán nem engednek be kísérőt a fennálló helyzetre és a látogatási tilalomra hivatkozva. Amit a TASZ ezek szerint nehezen ért meg, hogy a járványhelyzet, az egészségügyi intézményben dolgozók és ott ellátott betegek biztonsága jelenleg felülírhatja az egyéni kényelmet.
A Tűzfalcsoport cikkében leírta, az úgynevezett ambulance chasing (mentőüldözés, tulajdonképpen kórház-, vagy jelen esetben járványbiznisz) egy létező jelenség: olyan jogi tevékenységet takar, amikor ügyvédek, vagy éppen jogsegély szervezetek kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek helyzetéből akarnak profitálni. A kifejezés onnan származik, hogy egyes ügyvédek az USA-ban a kórházak sürgősségi osztályáig követik a mentőket és betegeket azért, hogy a pácienst az ügyfelükké tegyék.
Forrás: Tűzfalcsoport.blogstar.hu; Fotó: HERBERT NEUBAUER / APA / AFP) / Austria
Facebook
Twitter
YouTube
RSS