A felvidéki magyarok gyenge érdekérvényesítő képessége, és pislákoló nemzeti öntudata közismert dolog. A mintegy félmilliós közösségben tapintható a humánszakemberi réteg hiánya, és általában alacsony nívójú az oktatás, ami nem csoda, hiszen a komáromi magyar egyetemen kívül csupán két olyan karon képezik a tanárokat, amelyek megtűrt részei egy-egy szlovák egyetemnek. Azt gondolhatnánk, hogy ilyen körülmények között legalább ebből próbálja kihozni a legtöbbet egy silány jövőképpel rendelkező közösség, néhányan mégis inkább Soros György eszmeiségének és politikai céljainak elültetésén dolgoznak Felvidéken. Hab a tortán, hogy eközben magyar állami támogatások is bőven begurulnak hozzájuk.
Akár az ezer sebből vérző szlovákiai magyar tanárképzés igazi gondjaival is lehetne foglalkozni a Nyitrai Egyetem magyar tanszékén, ahol ehelyett rendes egyetemi kurzust indítottak a hallgatók genderérzékenyítésére. Kísérleti jelleggel már tavaly lefutott egy kurzus, amelyet konferenciával vezettek be, idén ősszel pedig újra feltűnt – ezek szerint tartósan a kurzuskínálatban marad. Miközben lassan nem lesz kiket tanítaniuk a jövő felvidéki tanárainak, az egyetem inkább arra összpontosít, hogy megismertesse velük a feminizmust és azokat, a maroknyi szociológuscsoportok által folyamatosan bővített nemi identitásokat, amelyekről az átlagember évente egyszer, a Budapest Pride révén kénytelen hallani. A társadalom elsöprő többségét nem érintő és nem is érdeklő témát a Phoenix polgári társulás nevű civil szervezet lobbizta be a felvidéki magyar tanárképzésbe. Alig meglepő módon, a Phoenix ugyanúgy a Soros György-féle Open Society Foundation (OSF – Nyílt Társadalom Alapítvány) pénzén bontogatja szárnyait, ahogy a hasonló célokért küzdő magyarországi civil szervezetek.
Női jogoknak álcázott érzelmi befolyásolás és agymosás
Saját tankönyve is van a kurzusnak, amelyet nagyrészt a hírhedt magyarországi feminista és baloldali aktivista, a Magyar Nemzetből is ismert Antoni Rita jegyez. Szépen összegyűjtötték a műben az összes közkeletű propagandaszöveget: vannak itt a nők szülési képességére irigy(!), és ezért őket bosszúból elnyomó férfiak, a test alsóbbrendűségét hirdető és ezáltal nőgyűlöletet szító kereszténység (vö. keresztény lovageszmény és Mária-kultusz), LGBTQ-jogok, abortuszjog, biológiai és társadalmi nem, meg a hagyományos nemi szerepek természetességének önkényes elvitatása. A nőgyűlölet légből kapott, ám kétségkívül figyelemfelkeltő fogalmát persze nem magyarázza, nem részletezi, inkább az érzelmekre próbál hatni.
Az érvelés egyébként sem erőssége a tankönyvnek, amely folyamatosan hazudik az ellentétes álláspontról, kiragadott deviáns esetekből általánosít, majd a saját maga által megalkotott hazug képet támadja határtalan gyűlölettel. Végignézve a könyvön, amellyel genderérzékenyítik a leendő felvidéki magyartanárokat, nyilvánvaló, hogy szó sincs itt a kritikai gondolkodás fejlesztéséről, hanem vegytiszta agymosás zajlik, az érzelmi befolyásolás és a félrevezető propaganda eszköztárát ötvözve. A tankönyv ITT érhető el.
Az egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Tanszékénél is rákérdeztünk, hogy szerintük segíti-e a kurzus a diákok társadalmi életét és kritikai gondolkodását, de nem kaptunk választ. Szintén kíváncsiak voltunk, hogy a feminizmust és a különböző nemi identitások maroknyi embert érintő elméleteit és jogi küzdelmeit oktató képzésben arra is van-e külön kurzus, hogy megismertessék a hallgatókkal (leendő magyartanárokkal) a szlovákiai magyar nemzetiségi jogok mai helyzetét és történetét, valamint annak fontosságát és buktatóit, hogy éljenek ezekkel a jogaikkal, és másokat is erre tanítsanak. Sajnos erre sem érkezett semmiféle reakció, így a magyar szakon feltehetően csak a feminizmust tartják oktatásra érdemesnek, a magyar nemzetiségi jogokat nem.
Női jogoknak álcázott liberális politikai aktivizmus
A kurzus „tudományos” sarokkövének számító Antoni Rita persze nem most kezdte a „szakmát”, gyakorlatilag a társadalmi feszültségkeltésről szól az életpályája, miközben balliberális politikai célokra használja fel a nőket. Felhergeli a magánéleti csalódásaikból fakadó indulataikat, s mindezt olyan felháborodást kiváltó, ám szándékosan homályban hagyott fogalmakkal teszi, mint pl. a társadalom nőgyűlölete és a férfi előjogok. Meggyőzi a nőket, hogy a férfiak és a társadalom az ellenségeik, aztán ez valahogy rendre nagyon könnyen átfordul szélsőliberális politikai aktivizmusba.
Antoni a számos botrányos feminista balhékeltés mellett szerepelt már Milla-tüntetésen, együtt tüntetett az abortuszért Lendvai Ildikóval, és egyik főszervezője volt a közepesen hangos hisztériát felmutató Nők lázadása nevű kezdeményezésnek, amely szétválaszthatatlanul egybemosta a női érdekvédelmet a kormánykritikával.
Nemzetiségi jogok helyett bináris transzneműek
Amíg ezek a dolgok egy-két Kossuth téri tüntetés után nyomtalanul elmúlnak még az emberek emlékezetéből is, addig inkább tűnnek komikusnak mintsem veszélyesnek, de ezzel az Antoni Rita-féle feministák is tisztában vannak. Éppen ezért szerveznek folyamatosan olyan, nőknek szóló, hétköznapinak álcázott honlapokat, előadásokat, beszélgetőesteket és immár egyetemi kurzust is, amelyeken keresztül vastag sugárban öntik a gyanútlan érdeklődőkre a férfiakkal szembeni gyűlölködést és a szélsőliberális gondolatiságot.
A legsúlyosabb, amikor mindezt a nyitrai egyetemen teszik. Ott, ahol neonácik megverték Malina Hedviget, mert magyarul beszélt az utcán, a diákok – a leendő tanárok – ahelyett, hogy a saját nemzeti önazonosságukkal és jogaikkal jönnének tisztába, a magyar szélsőbaloldali feminizmus főpapnőjétől tanulják meg, hogy kik azok a bináris transzneműek, és hogy a nőt a fogamzásgátló tabletta és az abortusz szabadítja fel. Ha a mostanra Magyarországra menekült, kétgyermekes anyuka Malina Hedvig még oda járna, neki is megtanítanák a „fontossági sorrendet”. Eközben a Nyitra melletti Zoboralja mára szórvánnyá sorvadt magyarsága idén 11 elsőst adott az ottani egyetlen magyar iskolának a négy évvel ezelőtti 23-mal szemben.
A liberális értelmiség és a feminizmus egymásra talál
Az Antoni Ritát rendszeresen felvonultató és Soros Györgyöt is a támogatói között tudó Phoenix polgári társulás tevékenysége a feminizmus körül forog, amihez a gyerekeket sem átallja felhasználni. A társulás vezetője és egyben a „genderérzékenyítő” egyetemi kurzus tanára Bolemant Lilla, aki kiemelt szerepet vállal a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalában is. Ez a civil szervezeteket tömörítő ernyőszervezet elvileg a felvidéki magyar civil szféra közös képviseletére jött létre, valójában azonban – a belső döntéshozatali mechanizmus révén – az önjelölt vezetőinek és körüknek az ugródeszkája a politikai életbe. A Kerekasztal nevéhez az állandó jogsegélyszolgálaton kívül nem fűződik érdemi eredmény, viszont a vezetői a tagság adta legitimációt kiaknázva léptek be a közéletbe, ügyelve arra, hogy mindkét magyar részvételű párt számára vállalhatóak vagy akár bevethetőek maradjanak a jövőben. Ennek a vezetői körnek a balliberális hátországáról és a magyar kormánnyal élesen szembenálló médiakapcsolatairól itt is lehet olvasni.
Tokár Géza szóvivőtől arról érdeklődtünk, hogy a Női Esélyegyenlőségi Bizottságon kívül a Kerekasztal tevékenységének más szegmensében is érintettek-e Soros György érdekeltségei, de válasza szerint fogalma sincs, hogy melyek Soros György érdekeltségei. Mindez azért is különös, mert a Kerekasztal vezetőségével személyi átfedések révén szimbiózisban működő, somorjai Fórum Kisebbségkutató Intézet (havi üléseit is itt tartja a Kerekasztal Koordinációs Bizottsága) támogatói közt is fellelhetjük az amerikai „filantróp” milliárdos büszkeségeit, az Open Society Foundationt és az Open Society Institute-ot. Tokártól megkérdeztük azt is, nem tartja-e ellentmondásosnak, hogy a Kerekasztal, illetve a vezetőségével kapcsolatban álló szervezetek és intézmények egy időben fogadnak el támogatást Soros György alapítványától és a magyar kormánytól, de kitérő választ adott.
Ugyanoda gurulnak be a Soros-dollárok és a kormányforintok
A Kerekasztalt irányító csoport lényegében azonos a Gombaszögi Nyári Tábor szervezőségével is. Ez az a rendezvény, ahol minden évben egymásnak adják a kilincset a liberális értelmiségiek, visszatérő vendég Antoni Rita és Bolemant Lilla, valamint a felvidéki magyarságot megosztó Most–Híd párt egyik szellemi atyja, Hunčík Péter, és ahol idén például Magyarország kedvenc marxista filozófusa, Tamás Gáspár Miklós adott elő a hallgatóságnak Európa jövőjéről.
Orosz Örstől, a Gombaszögi Tábor főszervezőjétől vártunk választ arra, hogy milyen céllal és szándékkal szerepeltetik a rendezvény programjában minden évben, visszatérően a feminizmust és a genderideológiát népszerűsítő, Soros György alapítványa és a Norvég Alap által támogatott személyeket, köztük a szélsőséges politikai és társadalmi nézeteiről ismert Antoni Ritát. Orosz, aki 2016 elejéig – nyílt politikai szerepvállalásáig – egyben a Kerekasztal ügyvivője is volt, nem válaszolt megkeresésünkre.
A dolog különlegessége, hogy milyen szépen megférnek egymás mellett a lehető legellentétesebb helyekről érkező támogatások ennek a csoportnak a zsebében. A Kerekasztal feminista projektjét ugyanis az Open Society Foundation, az Open Society Institute és a Norvég Alap pénzeli, a Kerekasztal vezetőségének bázisát képező Fórum Intézetet Soros mellett magyar kormányszervek is, köztük a Miniszterelnökség, és a kormánytól érkezett támogatásból hozta létre ugyanez a kör idén a Pozsonyi Magyar Szakkollégiumot.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS