Pesti Srácok

Wladár Sándor maradt az Úszószövetség elnöke!

null

Bár az utolsó hetekre kihívót kapott a győri Petrov Iván személyében, a mai napon a MÚSZ-közgyűlésen egyértelmű többséggel maradt a tisztségében a korábbi elnök, Wladár Sándor. Az eseményen megjelent Szabó Tünde államtitkár, aki megjegyezte: „A rendkívüli helyzetben a bejelentett szándékkal csak egyetérteni lehet”.

Az elmúlt két hét cseppet sem volt csendes a MÚSZ háza táján, ugyanis a kihívó Petrov Iván keményen kampányolt és éreztette, hogy komolyan érdeklődik a tisztség iránt. Többek között a PestiSrácoknak is nyilatkozott, ahol leszögezte:

A mai napon, azaz vasárnap délelőtt lezajlott a szavazás is, ahol Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is jelen volt.

PestiSracok facebook image

hangsúlyozta napirend előtti beszédében az államtitkár.

Petrov Ivánt egyébként nem szabad összekeverni Petrov Árpáddal, aki Hosszú Katinka edzője is volt, persze ez nem olyan egyszerű feladat, mivel ikertestvérek. A győri szakember a mai napon felszólalásában, a vidék felzárkózását hirdette és a válogatott felkészülésének modernizálást taglalta, míg Wladár azt emelte ki, hogy a sportágban komoly munka, rend és fegyelem uralkodik.

Az első szavazás titkos volt, ahol a jelölőlistára kerülés volt a cél. A kihívó azonban már itt nem tudta teljesíteni a kellő mennyiségű kvótát: Petrov 65, míg ellenfele 134 szavazatot kapott, így az egyetlen jelöltre már nyíltan szavaztak. Wladár Sándort 178 igen, egy nem és egy tartózkodás ellenében öt évre választották meg a szövetség elnökének.

A tizenkét főből álló elnökség tagsága a következő: Gyepes Ádám, Gyurta Dániel, Kalaus Valter, Kovács Ottó, Markovits László, Molnár Mihály, Pass Ferenc, Risztov Éva, Rózsa Norbert, Szita Károly, Török Enikő és Verrasztó Zoltán.

Ajánljuk még