
Az ENSZ Oroszországgal foglalkozó egyik szakértője szerint az országban tavaly óta legkevesebb 295 ember ellen emeltek vádat vagy hoztak ítéletet álhírterjesztés, illetve a hadsereg hitelének rontása címén.
Oroszországban minden háborúellenes megnyilvánulás tilos
– írta Genfben hétfőn közzétett jelentésében a bolgár Mariana Kacarova, aki tavaly óta az oroszországi emberi jogok helyzetének vizsgálatával megbízott különleges jelentéstevő a világszervezetben. A jelentéstevő nem kapott oroszországi beutazási engedélyt, és az orosz hatóságok sem működtek vele együtt – közölte. Ennek ellenére mintegy hatvan orosz és nemzetközi emberi jogi szervezettel került kapcsolatba, és majdnem száz jelentést kapott áldozatoktól és emberi jogi aktivistáktól.
Az emberi jogok helyzete jelentősen romlott az Oroszországi Föderációban az ukrajnai invázió 2022. februári kezdete óta
– állapította meg. A jelentés szerint az elmúlt négy évben törvény útján korlátozásokat vezettek be a szólás- és a gyülekezési szabadság területén, továbbá az LMBTQ-közösség jogaiban is. Kacarova idézte a New York-i székhelyű Bizottság az Újságírók Védelmére (CPJ) szervezet adatait is, amelyek szerint 2000 óta negyvenhárom újságírót gyilkoltak meg Oroszországban; közöttük vannak azok is, akiknek a haláláról az észak-kaukázusi térségből érkeztek jelentések. A jelentéstevő szerint tavaly óta legkevesebb 38 vádat emeltek újságírók ellen a sajtószabadságot korlátozó vitatott törvények alapján.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov
Nahát
2023-09-20 at 16:37
Oroszország addig fog fennmaradni, amíg rendet tudnak tartani odahaza.
Nahát
2023-09-19 at 17:51
Már megint az ENSZ nevezetű sóhivatal címkéz más országokat a jól fizető megrendelői kívánságára. Vajon egy Oroszországot elítélő nyilatkozatért mennyit kap egy ENSZ-szakértő? Nagy pénztárcája van Soroséknak, pláne, hogy már az EU zsebében is könyékig markolásznak.
sanya
2023-09-19 at 10:51
Oroszországban “mindent háborúellenes megnyilvánulás tilos”- vegyenek példát Ukrajnáról, az ajrópai értékek védelmezőjéről
Schenkhyalfonz
2023-09-19 at 10:42
Gyuribá hány százalékban dotálja a “mintegy” (mert egy) 60 orosz és nemzetközi szervezetet? Azok mely országokban működnek és/vagy merre is van a székhelyük?
Ukrajnáról hol van a jelentés ?
2023-09-19 at 08:13
Akinek nem tetszik az oroszorszàgi helyzet, az miért nem megy àt a szomszédos ukri-bugri orszàgba, ahol erőszakkal viszi el a ge st apo katonának még a macskákt is ? A macska is a fronton van.
A magyar ujságírót aki riportot akart készíteni az ottani kisebbségek keserves életéről, be se engedték az ukránok.
Miért nem szólal meg az ENSZ Ukrajnával foglalkozó szakértője is ?
Hogy ott milyen emberjogi állapot uralkodik, és hogy hogyan tapossák lábbal a kisebbségek jogait? Meg élve elégetik őket, kínozzák? Ez nem szúr szemet a jenkitalpnyaló ensznek?
Fityisz
2023-09-19 at 07:49
A pándémizéria alatt az összes amerikai szociális webhely és az egész média folyamatosan üldözte az “álhírterjesztést”. Most meg az a bajuk, hogy állítólag Oroszországban is valami ilyesmi történik.