Szellemi honvédő díjjal köszönte meg a CÖF-CÖKA közössége azt az áldozatos és eredményes munkát, amelyet hazánk szolgálatában miniszterként és az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnökeként végzett Dr. Varga Judit. A családanyaként és politikusként egyaránt elismerésre méltó tevékenységét Dr. Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a civil szervezet szóvivője méltatta. A laudáció szövegét most Önök is elolvashatják.
„A jövő áldozatokat fog tőlünk kívánni, miket meg kell adnunk, de két dolog az, mit áldozatul hozni semmi esetben sem lehet: a haza függetlensége és a becsület”. A Deák Ferenc által az utókor számára lefektetett, örök érvényű alapelv, amellett, hogy a kezdetektől fogva végig kísérte díjazottunk Magyarországért végzett áldozatos munkáját, a jelen és a jövő bel- és külpolitikai valóságában is kiemelt aktualitással bír, amikor is hazánknak nemcsak az országhatáron kívül, hanem azon belül is szüntelenül meg kell harcolnia szuverenitásáért
– írja a civilek.info, amely beszámolt a díj átadásáról. A cikkben felidézik, hogy Varga Judit amellett, hogy három gyermekes édesanya, jogász is, akinek tehetségét már egészen fiatal korában felfedezték. Volt köztársasági ösztöndíjas, tanult Németországban, majd az Európai Parlamentben dolgozott évekig. A Brüsszelben és Strasbourgban eltöltött évek alatt részletes ismeretekre tett szert az európai uniós intézményrendszer és jogalkotás működése terén. Ennek kapcsán csalódottan úgy fogalmazott:
jogászként napról napra veszítettem el illúzióimat a brüsszeli politika csatlakozáskori forgatókönyvével kapcsolatban… Sok kis csalódás ért, főleg a jogi szakvizsgán elképzelt európai döntéshozatal tökéletes, tankönyvekben idealizált képéhez viszonyítva. Az egyetem alatt egy joghallgató azt tanulja, hogy az EU egyformán szeret és becsül minden tagállamot […], a valóság azonban az, hogy az uniós politika alapvetően kőkemény gazdasági érdekek harcára épül, amelyben szükségszerűen a hideg számítás és az erősebb elve uralkodik.
Ugyanakkor – amint azt hozzátette – mégis hasznosnak tartja ezeket az éveket, mert megtanították számára, hogy az uniós munka a magyar érdekek érvényesítéséről szól, számára pedig „a haza becsületének védelme belülről fakad”.
2018-ban európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkárrá nevezték ki. E megbízatásában részt vett a magyar jogállamiságot kétségbe vonó, politikailag elfogult Sargentini-jelentés állításainak megcáfolására törekvő kormányzati jogi érvrendszer kidolgozásában, majd később képviselte a magyar kormányt a 7-es cikk szerinti eljárás vitáiban. Munkájának elismeréseként 2019 júliusában Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára igazságügyi miniszternek nevezték ki.
A Magyarország szuverenitását és megítélését aláásni törekvő támadásokkal szembeni folyamatos szellemi ellenállás mellett nevéhez fűződik – többek között – az igazságszolgáltatásban végrehajtott, történelmi méretű bírói és ügyészi illetményemelés. Elvitathatatlan eredményeket ért el a családjogi jogalkotás terén, a gyermekek és a családok jogainak erősítése érdekében, mindezt a civil szférával és a jogalkalmazókkal szorosan együttműködve. Vezetésével szinte teljesen kiépült az áldozatsegítés országos hálózata. Végül, de nem utolsósorban irányításával a kondicionalitási eljárásban is nagyot tudott előre lépni Magyarország.
A Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) 2016 óta ítéli oda a Szellemi Honvédő Díjat azoknak a civil és közéleti szereplőknek, akik kiemelkedő munkát végeznek nemzeti érdekeink védelme és érvényesítése érdekében.
Forrás: civilek.info; Fotó: videókivágás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS