Pesti Srácok

A Krokodilagy nulladik részével elindult a PestiTV portálja! – Nézze, nézd meg!

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 szeptember 13.
Elindult a PestiTV internetes portálja, amely a pestitv.pestisracok.hu címen nyitható meg! Maga a tévéadás (a szőrös szívű Digit leszámítva) szinte minden szolgáltató alapcsomagjában elérhető lesz hétfő reggel fél héttől, a portálon pedig nem sokkal a műsorok adásba kerülése után visszanézhetőek lesznek a videók! A PestiTV oldalát, ahogyan magát a PestiTV-t is a PestiSrácok.hu csapata készíti, ezért itt is, ott is sok érdekes ajánlót, személyes hitvallást, kiszólást és beszólást kaphatnak, kaphattok az új tévéadóról, remélve, hogy a közösségi médiában, a portálon és a hagyományos képernyőn is egyformán népszerű lesz a csatorna. Kísérleti és első internetes adásnak pedig íme, itt a nagyvázsonyi fogatos gazda és polgármester, Fábry Szabolcs műsorának, a Krokodilagynak a nulladik része, amelyben a Keresztapát, azaz Bruck Gábort is felhívják a műsor vendégeivel: Vida Laurával, Győrffy Villám Andrással és Jámbor Dénessel. Érdemes kattintani, kötelező!

Előkerült és neobolsi mozgalmat indít a nőverő, szélhámos, alvilággal cimboráló sorosista droghuszár: Juhász Péter

HGHuth Gergely Vezércikk 2020 augusztus 7.
"Ha meglátsz egy propagandistát, mutasd meg neki, hogy te is egy vagy a millióból! Mutasd fel neki egyetlen ujjadat! A középsőt" – tanácsolja Juhász Péter, az örökké megbukó ember, aki ismét előmászott a kukából, hogy ritka gennyes múltja ellenére erkölcsi tanácsokat osztogasson. Nyilván abban reménykedik, hogy aki már kart emel, nem áll meg egy beintésnél. Kinek lenne kedve foglalkozni vele, de mégiscsak muszáj válaszolni, hiszen – Bayer Zsolt és Gajdics Ottó mellett – velem kezdené a leckéztetést. Muszáj szólni, mert ez a bolsikra mindig is jellemző ávós stílus nagyon elharapódzott az utóbbi időben: börtön, kifosztás, lámpavas és szélvédők betörése, ez minden, amire a nyomorult ellenzékünk igazán vágyik. Ráadásul végre azt is megtudtuk, hogy bolsiéknál mit jelent a "propagandista" kifejezés.

Nem az a baj az Indexszel, hogy a DK kedvenc lapja, hanem az, hogy hazudik

HGHuth Gergely Vezércikk 2020 június 24.
Nemzetközi szintű sajtó-szabadságharcot igyekeznek kirobbantani az Index dolgozói, miközben a rögtön a segítségükre siető Gyurcsány-párt börtönnel fenyegeti a portál szétverésében állítólag részt vevő "fideszeseket". Pedig a tényeket vizsgálva semmi más nem történik, mint hogy a lap erősen baloldali kötődésű alapítói és hangadói összevesztek a koncon. A nihilista hangvételű, pótolhatatlanság-tudatban szenvedő indexesek tehát jobban tennék, ha inkább önvizsgálatot tartanának, hiszen durva tévedéseiket és a mindennapi gátlástalan manipulációt egyetlen valamire való tulajdonos sem tűrné sokáig. Sokaknak elkerülte a figyelmét, hogy az Index az MSZP hazugság-videójának terjesztésében az élen járt, amikor kritika nélkül, vezető helyen kürtölte szét Korózs Lajos álmentőtisztjének rémhíreit. A napokban az is kiderült: a saját olvasóikat is átverték, hiszen a lap megszűnésével paráztatva őket rengeteg pénzt tarháltak össze, pedig a friss mérlegadatokból kiderül: a médiavállalkozás szép nyereséget hozott össze 2019-ben, még osztalékot is fizettek a tulajdonosoknak.

Elment Kelemen Levente oklándi tiszteletes, akinél többet senki nem tett a külhoni és az anyaországbeli magyarok összefogásáért

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 június 18.
Hihetetlen erővel, éveken át dacolt a tumorral és dolgozott tovább a Homoród-menti székelység összetartásáért, az anyaországi és a székelyföldi magyarok erős kötelékeiért, tegnap mégis eltávozott közülünk Kelemen Levente, az udvarhelyszéki Oklánd unitárius tiszteletese, a tiszteletbeli székelyek közösségének életre hívója, a székely lovas huszár hagyományőrzők jeles alakja. Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján még elküldte üzenetét a PestiSrácok.hu olvasóinak.

Németh Zsolt: A román Trianon-törvény a legújabb provokáció, de felhatalmazás is a magyaroknak az emlékezésre (Polbeat-videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 május 14.
Iohannis nem lehetne most Románia elnöke és nem létezne az a Nagyszeben sem, amelynek polgármestere lehetett, ha II. András királyunk nyolcszáz éve nem biztosít autonómiát a szászoknak – mondta a legutóbbi Polbeatben Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke, akit arról is kérdeztünk: egy kegyelmi pillanatra hogyan sikerült "rendes magyart" faragnia Gurmai Zitából, Molnár Gyulából, Mesterházy Attilából és Brenner Kolomanból, akik hétfőn a kormánypárti többséggel együtt megszavazták a külügyi bizottság Iohannis magyarellenes uszítását elítélő nyilatkozatát.

Itt a Fidesz módosító javaslata – Valóban tenni kell a kevesebb balesetért, de nem ész nélkül, mint a főpolgármester!

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 április 29.
Minden útszakaszra készüljön egyedi elemzés, kérjék ki az ott élők véleményét és szakaszonként döntsenek az esetleges sebességkorlátozásról – ezt a határozati javaslatot tárta a Fővárosi Közgyűlés mai ülése elé Láng Zsolt, a Fidesz-KDNP budapesti frakcióvezetője, szemben Karácsony Gergely főpolgármester nagy botrányt kavart tervezetével, amely az egész városban egységesen 20, 30 és 50 kilométer/órára csökkentené a megengedett legnagyobb sebességet, azaz még a jól védett autópálya-bevezető szakaszokon is csak döcögni szabadna. A Fidesz egyetért avval, hogy tenni kell a balesetek ellen, hiszen megengedhetetlenül sok ember hal meg az utakon, de nem Karácsony Gergely főpolgármester módjára.

Csináljunk a szükségből erényt! - tanácsolta Kosik Kristóf, aki mindjárt öt jó karanténzenét is ajánlott (Polbeat-videó!)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 április 19.
Nekem nagyon nagy élvezetet jelent, hogy a karanténban újra elvégzem az általános iskolát és újra kitűnő vagyok, mert a gyerekkel addig csináljuk a feladatokat, amíg hibátlan nem lesz. Csak úgy lehet feltölteni - mondta a legutóbbi Polbeatben Kosik Kristóf neves ügyvéd és rockzenész, Radics Béla híres bíbor Gibson gitárjának a megmentője, a legendás "Ifipark" újraálmodója Huth Gergellyel és Ambrózy Áronnal beszélgetve. Azt is hozzátette: jó zenéket kell hallgatni otthon, akár háttérben is. Kosik Kristóf Velünk élő legendák címmel beszélgetés sorozatot szervez a 061.hu kulturális portálunk és Jeszenszky Zsolt közreműködésével, amely a jövő héttől lesz látható. Megkértük rá: ajánljon legalább öt zenét otthonra, íme, ezek azok:

Véget ért egy korszak...

HGHuth Gergely Vezércikk 2020 április 19.
Éppen húsz éve, 2000. április 17-én hétfőn jelent meg ismét polgári-konzervatív napilapként a Magyar Nemzet, amely 1947 óta -a rövid, de annál dicsőségesebb 1956-os szabadságharcos időket leszámítva- mindvégig kommunista és posztkommunista befolyás alatt, a diktatúra, majd annak maradványai és ügynökei álkonzervatív kiadványaként működhetett csupán. A húsz évvel ezelőtti fordulat nagyon fontos dátum nekem és sok kollégámnak, de remélhetően még több konzervatív-nemzeti érzelmű olvasónak, akikkel nagyon vártuk, hogy a totális médiaelnyomás véget érjen és a nyilvánosság előtt a magyarok többsége által támogatott nemzeti-patrióta nézetrendszer is teret nyerhessen. Éppen ezért ez a dátum számunkra egy korszak nyitánya volt. Egy olyan korszaké, amely szimbolikus módon húsz év után ezen a héten ért véget Liszkay Gábor távozásával a Magyar Nemzetet, a megyei napilapokat és egy sor más szerkesztőséget kiadó Mediaworks Zrt. éléről.

A kórházi ágyak felszabadítása egy hadgyakorlat volt, amit ésszerűen kell végrehajtani – mondta Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a PS-nek (interjú)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 április 18.
A politikusoknak a legrosszabbra is fel kell készülniük, nekünk pedig az a kötelességünk, hogy a döntéseiket megfogadva, ésszerűen hajtsuk végre az intézkedéseket – mondta Merkely Béla szívsebész professzor, a Semmelweis Egyetem rektora, a járvány elleni védekezés egyik kulcsembere a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban annak apropóján, hogy napok óta heves vita zajlik a kórházi ágyak egy részének a veszélyhelyzetben elrendelt felszabadításáról. A professzor teljes mértékben képtelenségnek tartja, hogy bármelyik kórházvezető "a halálba küldött" volna haza betegeket, ugyanakkor azt is kifejtette, hogy ez egy főpróba, egy hadgyakorlat volt, amit nem úgy kell értelmezni, hogy mostantól az ágyak ötven százalékát üresen kell tartani. Merkely Béla kijelentette: az országos rehabilitációs intézet menesztett főigazgatóját, Cserháti Pétert kiváló szakembernek tartja, ezért is tett gyorsan gesztust felé. A koronavírus-járvány tetőzéséről a professzor az általa vezetett klinikai elemző csoport adataira támaszkodva azt mondta: ő optimista, már látni a fényt az alagút végén. A magyar emberek komolyan vették a veszélyhelyeztet, így néhány hét múlva jöhetnek a fokozatos engedmények, hogy "engedjük élni az országot, miközben fokozzuk a szűréseket". Utóbbiról Merkely megjegyezte: jól beváltak a kormány korlátozó rendelkezései, így a járvány nem szabadult el, a szűrési kapacitás pedig szépen fel tudott zárkózni a valós igényekhez.

"Rajtunk múlik, hogy mekkora lesz a veszedelem" - Velkey György, a Bethesda főigazgatója a Polbeatben (videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 április 1.
"A gyerekek valóban a legkönnyebben vészelik át a koronavírus-fertőzést, de sok ápoltunkra azért nagy veszély leselkedik. A közadakozásból gyógyított Zente szüleivel például át kellett beszélnem, hogy hogyan óvják őt a fertőzéstől" - mondta a legutóbbi Polbeatben Velkey György, a Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának a főigazgatója, akinek nemcsak a frontvonalban lévő intézmény vezetőjeként, de aneszteziológusként is nagy rálátása van a vírus elleni harcra. Stefka István és Huth Gergely kérdéseire kiemelte: már most sem lehet "vihar előtti csendről" beszélni, de, hogy mekkora lesz a vihar, az nagyon nagy mértékben tőlünk függ: azon, hogy betartjuk-e a szabályokat és odafigyelünk-e egymásra. Szerinte Magyarország eddig jó ütemben védekezett, amit az is jelez, hogy eddig nem veszítettek el olyan beteget, akit a nyugati statisztikákból kiindulva meg lehetett volna menteni. Velkey elmondta: még szokják a kórházparancsnokok jelenlétét, de a kinevezésüket nem a kórházvezetőknek szóló kritikaként fogják fel, hanem ellenkezőleg, belátják, hogy szükség van az intézmények megvédésére és az ellátásuk biztosítására.

Olyan jó most az EU, hogy tényleg kellene az az egyesült államok. Ja, nem! – Nagy József és Kert Attila vs. Jeszenszky Zsolt és Szarvas Szilveszter a Polbeatben (videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 26.
Megint közéleti pankráció színhelyévé vált a zárt ajtók mögött stúdióvá avanzsált R56 Söröző, ahol a Polbeatben Nagy József, a 24.hu újságírója, Kert Attila, az Euronews magyar irodájának vezetője, Jeszenszky Zsolt publicista és véleménydiktátor, illetve Szarvas Szilveszter, a PS főszerkesztő-helyettese mérte össze érveit, többek között arról, hogy megbukott-e a mostani vészhelyzetben az Európai Unió, kimagyarázható-e az ellenzék gáncsvetése, ami persze Nagy Józsefék szerint nem is gáncsoskodás, hiszen "az MSZP térdre állt Orbán Viktor előtt", illetve, hogy mikor fog véget érni a járvány. A patikamérleg mögött Huth Gergely ült.

Gesztust, államtitkár úr? Ezeknek?!

HGHuth Gergely Vezércikk 2020 március 25.
Történt a hétvégén, hogy Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára jófej akart lenni az Indexnél és higgadt publicisztikában ott magyarázta el: miért nem "diktátortörvény" a kormány felhatalmazása a rendkívüli vészhelyzetben. Nem kellett volna. Orbán Balázst másnap ugyanis ló után kötve vonszolta végig a főutcán a rémhírgyár vezető szerkesztője, közben egy sarkantyúsat belerúgva a konzervatív-jobboldali médiába is. Most arról lesz szó, hogy miért nem érdemes etetni a szörnyeteget.

Sok a kétely a háziorvosokban és nem tesz jót a kamara és a kormány szembenállása

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 23.
Úgy érzem, hogy az új (Gyurcsány volt államtitkára által vezetett - a szerk.) háziorvosi kamara és a kormány közti politikai különbség miatt a háziorvosok a senki földjére kerültek, a fb-csoportokban és egyéb csatornákon a háziorvosok közössége nagyon csalódott, elégedetlen és fél - hívta fel a figyelmünket olvasói levelében egy névtelenséget kérő szegedi családorvosnő. Hasonló kételyeit több más háziorvos is megosztotta a PestiSrácok.hu-val, ezekre az Operatív Törzs holnapi sajtótájékoztatóján igyekszünk majd választ kapni.

Miért kötelességem eltűrni, hogy beteges Nérók ugrálnak körülöttünk? - Döbrentei Kornél a Polbeatben (videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 22.
A mi felelősségünk is, hogy az országot tönkretevő és a járvány idején is bomlasztó "beteges Nérókat" eltűrjük-e magunk körül! - állapította meg Döbrentei Kornél Magyarország Babérkoszorújával, József Attila-díjjal és Alternatív Kossuth-díjjal kitüntetett költő a legutolsó közönség előtt rögzített Polbeatben, az R56 Sörözőben, még március 15-én. A járványhírek között némiképp elsikkadt élő adást, amelyben Ferkó Dániel történész, a PestiSrácok.hu főmunkatársa, Stefka István lapigazgató és Huth Gergely főszerkesztő beszélgetett a költővel hazaszeretetről és hazaárulásról, kormányról és ellenzékről, rendszerváltókról és átmentettekről, szabadságharcosokról és kollaboránsokról az ünnep apropóján, most visszanézhetik!

Merkely professzor: ha minden jól alakul, nyaralni azért fogunk (Polbeat-videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 18.
Megnyugtató és rendkívül informatív egyórás beszélgetést készítettünk Merkely Béla orvosprofesszorral, a Semmelweis Egyetem rektorával, a városmajori szívklinika igazgatójával, aki Kásler Miklós miniszter mellett a koronavírus-járvány elleni küzdelem kulcsfigurája Magyarországon. A professzor Stefka István, Szarvas Szilveszter és Huth Gergely kérdéseire a bezárt ajtók mögött rögzített Polbeatben elmondta: az optimista verzió szerint két hónap múlva elcsendesedhet a járvány Magyarországon és bár bizonyosan nagyszámú megbetegedés várható, a koronavírus-fertőzésből a nagy többség könnyen kigyógyul majd, így jó eséllyel fogunk még az idén felhőtlenül nyaralni. Ehhez azonban az szükséges, hogy ne szabaduljon el a járvány és az állampolgárok fegyelmezett viselkedése révén sikerüljön kézben tartani annak lefolyását.

Szolid ünnep és Polbeat az R56-ban a szabadságharcosok tiszteletére (ÉLŐ,19 órától!)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 15.
Polbeat-felvételt és szolid ünneplést tartunk az 1848-as forradalmárok és szabadságharcosok tiszteletére a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben vasárnap! Rendkívüli nyitvatartással, 15 és 23 óra között várjuk Önöket! Az ünnepi Polbeat felvételét szokás szerint 19 órakor kezdjük Döbrentei Kornél költővel, Stefka Istvánnal, a PS lapigazgatójával, Ferkó Dániel főmunkatársunkkal, történésszel és Huth Gergely főszerkesztővel! Jöjjön el a helyszínre, vagy kövesse az élő közvetítést ITT, a monitor előtt!

Gyuszi nénivel, a vágyak NAT-jával és a rasszista egri várvédőkkel jelentkezett újra a The Fair Right vlog (videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 március 3.
Ezúttal a Nyírő Gyula világhírű elmeorvos ellen, illetve a fasiszta-hungaromán NAT visszavonásért tüncikéző tanárok és diákok kerültek a The Fair Right youtube-csatorna vloggerének célkeresztjébe. A fiatal, jobboldali és ezidáig névtelenségbe burkolózó influenszerről utoljára akkor írtunk, amikor méltó választ adott Fekete-Győr Andrásnak, aki még a karácsonyi vendégjárás idején adott részletes tanácsokat szavazóinak arról, hogyan rendszabályozzák meg fideszes nagymamájukat.

A hetvenes években ragadt le a Gréczy-ügy bírója - mondta a PS-nek Horváth Júlia kultúrantropológus (videó)

HGHuth Gergely Magyar ugar 2020 február 27.
Arra kértük Dr. Horváth Júlia Borbála kulturális antropológust, családtudományi kutatásvezetőt, hogy szigorúan nem a jogi, hanem a társadalmi hatás szempontjából értékelje Gréczy Zsolt ügyének elsőfokú bírósági tárgyalását. Azt, hogy a Fővárosi Törvényszék szóban kifejtett álláspontja szerint, ha egy nő szóba elegyedik egy férfival, ne csodálkozzon, ha az durván rányomul. A szakértő úgy véli, hogy az áldozathibáztatásnak ez a formája a hetvenes évek felfogását, vagy még inkább a középkort idézi és nagyon rossz, bátorító üzenetet küld minden munkahelyi zaklatónak.