Összeférhetetlenségi botrány a Veszprémi Törvényszéken - "Súlyosan demoralizáló helyzet" alakult ki (válaszolt az OBH)
Több szerkesztőséghez is eljuttatták azt a dokumentumcsomagot, miszerint december elsejétől egy durva összeférhetetlenségi ügybe keveredett bíró irányíthatja átmenetileg a Veszprémi Törvényszéket. Szent-Gály Edit, a törvényszék jelenlegi elnökének kinevezése ugyanis november 30-án lejár, s a PestiSrácok birtokába került leveléből kiderül, hogy az elnöki pályázatok elbírálásáig Szentgyörgyi-Bíró Enikő, a jelenlegi helyettes léphet a helyébe, aki az elnöki posztot is megpályázta. Pedig utóbbiról az Országos Bírói Hivatal is megállapította: több száz cégügyben annak ellenre is eljárt, hogy azok beterjesztője sógora, Hock Ernő ügyvéd volt. Az OBH vizsgálata szerint olyan is előfordult, hogy az elnökhelyettes más tanácsvezető bírónak telefonált sógora érdekében.Már 200 százalékon a Tisza!!! - Kezd bohózatba fulladni a Medián erőlködése
Már 11 százalékkal jár a Fidesz előtt a Tisza! - adta hírül ujjongva ma a 444, mely a Medián friss felméréseit idézte. A felmérést a HVG rendelte meg, amely mindjárt ki is következtette belőle, hogy Magyar Péter a leleplező hangfelvételektől csak még népszerűbb lett. Az ElXurtuk! című filmből is jól ismert Hann Endre lakájintézete sokéves munkálkodásával kiérdemelhetné a legkudarcosabb közvéleménykutató címet. A Társadalomkutató például éppen ellenkező tendenciát mért a hét elején.Este hat, R56! - Újraindul a Polbeat: Békés Mártont kérdezzük arról, hogy mit adott nekünk Csurka István?
Másfél éves kényszerszünet után újraindul a PestiSrácok.hu nagy múltú kocsmapolitizálós műsora, a Polbeat, melynek nyílt felvételére minden páros héten, csütörtökön 18 órakor kerítünk sort az új tulajdonos révén ismét üzemelő, (új nevén) Revolutio 56 Gasztropubban. Így e héten Békés Márton történész, a XXI. Század Intézet igazgatója lesz Huth Gergely és Stefka István vendége, a téma pedig a XX. Század Intézet szerdai nagyszabású Csurka-konferenciája lesz. Mit adott nekünk Csurka István? Mit érdemes megszívlelnünk rendszerváltó értelmiségi, majd MDF-alelnök és MIÉP-alapító gondolataiból, szavaiból? Hogyan értékeljük ma Csurka István váteszi figyelmeztetéseit? Lehet-e őt a patrióta gondolkodás előképének tekinteni? Mit kezdjünk tagadhatatlan antiszemitizmusával? Ezek a kérdések lesznek terítéken az eheti Polbeaten!Békés Márton: Vegyük már észre, hogy van egy Schmidt Máriánk, aki európai jelentőségű dolgokat mond és ír!
A régi magyarországi elit nem veszi észre, hogy elvesztette a pozícióit, és nem hajlandó elismerni, hogy mások is képesek kiemelkedő teljesítményre – mondta Schmidt Mária professzor, a Terror Háza Múzeum főigazgatója a Világrendetlenség című új könyvének bemutatóján. A főigazgató kiemelte: a nyugati világban megbélyegzik azokat, akik a fősodor számára kellemetlen kérdéseket fogalmaznak meg, és az is nagy gond, hogy megszűnt a vita. A könyvet Giró-Szász András méltatta, majd Szabó László, G. Fodor Gábor, Békés Márton, illetve a szerző részvételével pódiumbeszélgetésre került sor a Terror Házában, ahol Békés Márton történész a XXI. Század Intézet igazgatója páratlan szavakkal méltatta Schmidt Máriát.Orbán Viktor: Igaza van Trumpnak, ez a háború legsötétebb szakasza
Az orosz-ukrán háború két legveszélyesebb hónapja következik, Magyarországnak továbbra is a józan hang politikáját kell követnie - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Orbán Viktor bejelentette, hogy magyarországi látogatásra hívja Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. Orbán Viktor azt mondta, Donald Trump választási győzelmével a béke kézzelfogható közelségbe került, de a távozó félben lévő amerikai demokraták láthatóan egy súlyosabb örökséget akarnak az elnökre hagyni, mint amilyen a helyzet volt az elnökválasztás győzelmének pillanatában.Orbán Viktor a MÁÉRT-en: Ha a világ egyszer kedvező lehetőségeket tár fel előttünk, akkor készen kell állnunk
Egy erős anyaország képes lehet arra, hogy ha a világ egyszer úgy fordul, hogy kedvező lehetőségeket tár fel előttünk, akkor ne készületlenül és erőtlenül álljunk, hanem az erőnket felhasználva meg tudjuk vetni a lábunkat, és egy számunkra természetesebb módon tudjunk újrarendezni a világot (...) a legfontosabb a remény életben tartása – fogalmazott Orbán Viktor a Magyar Állandó Értekezleten a Várkert Bazárban.Evvel a megható filmmel búcsúzott a MÁÉRT Potápi Árpád Jánostól
A délelőtt kezdődő Magyar Állandó Értekezleten, ahol ezekben a percekben Orbán Viktor kormányfő, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Nacsa Lőrinc, az új nemzetpolitikai államtitkár is felszólal, evvel a kisfilmmel búcsúztak el Potápi Árpád Jánostól, az októberben tragikus hirtelenséggel elhunyt nemzetpolitikai államtitkártól."A nemzeti gondolkodásúaknak Európa-szerte össze kell fognia, ezen alapul a szerb-magyar megbékélés is"
A szerb-magyar megbékélés folyamata egy nagyobb terv része, hiszen a világ két nagy tömbre osztódik, a szuverenista, nemzetben gondolkodók és a globalista, internacionalista oldalra. Nekünk pedig - félretéve a sérelmeket - szövetkeznünk kell a hasonló értékrendű szomszédainkkal - mondta a PestiSrácok Mi kérdezünk című podcastműsorában Szerda Balázs történész, délvidéki, óbecsei önkormányzati politikus, a legutóbbi Halhatatlanok napja megemlékezésünk szónoka.Hoppál Péter, Mező Gábor, Kiss Igor, Varga János, Zétényi Zsolt és sokan mások, a Halhatatlanok napján! - Visszanézhető videó + Galéria
Idén és megtartjuk a Halhatatlanok napját, mellyel a - a nemzeti gyásznapon - a magyar szabadságért és függetlenségért a brutális túlerővel szemben bátran fegyvert fogó és a szovjet offenzíva után is tovább harcoló 1956-os szabadságharcosokat, a heteken-hónapokon át sztrájkoló és a sortüzek dacára is utcára vonuló munkásokat, diákokat, asszonyokat, illetve a forradalom, az antikommunista harc határon túli hőseit méltatjuk. Idén Hoppál Péter kormánybiztos, Mező Gábor kutató, Kiss Igor, a délvidéki vörös terror kutatója, Varga János Corvin közi szabadságharcos, Zétényi Zsolt, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány elnöke szólal fel. Szilágyi Ákosnak köszönhetően sor kerül a nemzeti lángjának meggyújtására, majd az 56-os hagyományőrző fiatalok bemutatójára, a hősök tiszteletére leadott díszlövésre. Fellép ifj. Csoóri Sándor, Caussanel Izabella, majd Madaras Zsolt énekmondó. A Halhatatlanok napja november 4-én, 17 órakor kezdődik a budai Bem József téren, de már 16 órától várjuk az érdeklődőket filmvetítéssel, a hagyományőrzők bemutatójával, forralt borral és teával, fűtött sátorral. Az eseményt ITT ÉS A PS TV FACEBOOK-OLDALUNKON ÉLŐBEN KÖZVETÍTJÜK!Máthé Áron: 1956 a legnagyszerűbb történetünk és azt üzeni, hogy nem hiábavaló az áldozat!
Mindenki meg akart szabadulni a diktatúrától, a rémálomtól. Csinálták, amit a szívük diktált – nem lehetett másként - mondta a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Máthé Áron történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnökhelyettese arra a kérdésre: mi motiválta az 56-os szabadságharcosokat, hogy a november 4-i szovjet invázió után is fegyverben maradjanak és valóban halált megvető bátorsággal védjék napokig - néhol hetekig - állásaikat, a magyar szabadságot? Máthé Áron rávilágított: volt értelme a bátor küzdelemnek, hiszen a Kádár-rendszer teljes fennállása végéig arról szólt, hogy reagálni kell 56-ra, de például Ronald Reagan számára is 1956 jelentette az inspirációt, hogy megnyerje a hidegháborút."Soha ne engedjetek abból, amiért a szüleitek megharcoltak!" - Varga János forradalmár és a PS-csapat élő történelemórái Erdélyben
"Nektek az a feladatotok, hogy tanuljatok, és soha ne fogadjatok el olyan helyzetet, amiben nektek kevesebb jut, mint amennyiért a szüleitek harcoltak, meghaltak, börtönben voltak! (…) Becsülettel gondoljatok azokra, akik életüket adták oda, hogy az utókor majd jobb életet éljen” – mondta rendhagyó történelemóráján a székelykeresztúri Berde Mózes Unitárius Kollégium több évfolyamnyi diákja előtt Varga János Corvin közi pesti srác, Wittner Mária harcos- és vádlottársa, aki a PestiSrácok.hu kollégáinak szervezésében, Kovács István unitárius püspök meghívására érkezett a székely városba, előzőleg pedig Kolozsvárra, a János Zsigmond Unitárius Kollégiumba, illetve Magyarország főkonzulátusának 56-os megemlékezésére.Lázár János Kolozsváron: Nekünk szentségtörés, ha valaki elvitatja 1956 értelmét!
Nekünk szentségtörés az is, ha valaki elvitatja a 70 évvel ezelőtt hozott áldozatok értelmét. Ha úgy látja vagy láttatja, hogy az önfeláldozás, a hősiesség hiábavaló volt. Hogy a pesti srácok, a miskolci vagy a salgótarjáni mártírok hiába haltak meg. Hogy az érmihályfalviak, a brassói líceumi diákok, a barótiak, a temesváriak és a bukaresti tüntetők, a román börtönökben megkínzottak és megöltek áldozata hiábavaló volt. Nem volt hiábavaló! Mi velük győzünk, ők pedig általunk győzedelmeskednek, ha egy emberöltővel később is - mondta Lázár János kolozsvári magyar színházban megtartott beszédében.Magyar Péter: Mi vagyunk a pesti srácok örökösei!
„Nagyon örülök, hogy mi lehetünk a pesti srácok örökösei és mi gondoskodhatunk arról a jövőben, hogy ez a láng égjen” - mondta Magyar Péter, aki újraélesztette az SZDSZ-es Göncz Árpád néhai államfő által elindított hagyományt, s meggyújtotta a Nagy Imre tiszteletére emelt forradalom lángja emlékmű gázégőjét.A járadékvadászok és a spekulánsok megadóztatásával erősödött meg a magyar középosztály - György László új könyve a meritokráciáról
"A meritokrácia a görög filozófia szerint olyan társadalom, amiben mindenki érdemei szerint tud boldogulni. Persze, ez egy utópia, mégis érdemes törekedni rá. Eközben például a kommunista utópiát nagyon nem érdemes hajszolni" - mondta György László közgazdász, gazdaságstratégiai ügyekért felelős kormánybiztos a Mi kérdezünk című műsorunkban, ahol új könyvéről, A középosztály forradalmáról kérdeztük, mely alcíme szerint "meritokratikus stratégia a 21. századra". A szerző válaszaiból kiderült: bár a háborús időszak, a veszélyek kora kikezdte az emberek türelmét, de a számok egyértelműen bizonyítják, hogy az Orbán-kormány 2010 óta rengeteget tett a középosztály megerősítéséért, ahova egymillió szegényebb honfitársunk tudott felzárkózni 12 év alatt. Ezt a magyar GDP öt százalékának megfelelő összeg átcsoportosításával lehetett elérni.Van hazánk, van Istenünk! - Így vonultak a huszárok a Hargitán (kisfilm)
A székelyföldi Szentegyházán évről évre összegyűlnek a huszár hagyományőrzők, hogy az 1848-49-es szabadságharc csatáira emlékezve, Bem József altábornagy és Görgey Artúr tábornok előtt tisztelegve lovakon és szekereken végigvonuljanak a környékbeli faluközpontokon és a Hargita lankáin. A huszárok több helyen megállva toborzást is tartanak. Idén a PestiSrácok stábja is elkísérte az "őszi hadjáratok" rendszeres résztvevőjét, Hoppál Péter fideszes országgyűlési képviselőt és kormánybiztost. Mellette Mihály Ágostont, a főszervező Mihály József huszárparancsnok fiát is megkérdeztük a szekéren ülve, hogy mit jelent számára a magyar-magyar összetartozás és a szabadságharcaink emlékének, dicsőségének ápolása. A toborzáson feltűnnek barna egyenruhás honvédek is, ők pedig az 1848/49 Budai 2-ik Honvédzászlóalj a fővárosból és környékéről érkezett vendéghuszárai. Kisfilmünkből kiderül az is, hogy Szentegyházán a magyar átlagnál jóval több gyermeket vállalnak, sok család három-négy büszke székely gyermeket nevel. Közülük sokan fellépnek az egész magyar világon páratlan Szentegyházi Gyermek Filharmónia ünnepi estjén, mely évről-évre a megelőzi a huszármenetet.A TISZA-szavazók felének nem szimpatikus Magyar Péter - állapította meg Mráz Ágoston (PS-podcast)
Sorra vettük a pártpolitika legfontosabb kérdéseit Mráz Ágoston Sámuellel, aki immár nemcsak alapító-vezetője, de tulajdonosa is a nemzeti oldal egyik legfontosabb háttérintézményének, a Nézőpont Intézetnek. A politológus Huth Gergellyel beszélgetve számos izgalmas részletet osztott meg elemzéseikből, így kiderült többek közt, hogy a TISZA-szavazók majdnem felének nem szimpatikus Magyar Péter, ami megakaszthatja a párt népszerűségének növekedését, de az is, hogy a biztos szavazók fele kormányváltást akar, így nagyon kiélezett lesz a verseny 2026-ban. Mráz válaszolt arra is, hogy miféle hibákat követett el Magyar az elmúlt hetekben, s Gyurcsány túlélheti-e az új kihívót. Kiderült továbbá, hogy a Fidesz komolyan veszi-e a veszélyt és összetart-e még a nemzeti keménymag? Megtudhattuk továbbá, hogy milyen banánhéjra lépett rá Vitézy Dávid.Orbán Balázs hibázott és kijavította magát, de az esete nagyon is tanulságos
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója és a stratégiai tanácsadó testületének elnöke hibázott, amikor meggondolatlanul 1956-ot állította párhuzamba Ukrajna tragédiájával. A kettőnek - főleg magyar szemszögből - az ég világon semmi köze nincs egymáshoz. A botrány kirobbanása után meg is tette az ilyenkor szükséges lépést: kacifántos körítéssel ugyan, de kijavította magát. Talán még a bocsánatkérés is elvárható lett volna az 1956-os forradalmárok, szabadságharcosok felé.Ajánljuk még

























