A víz már forr, hiába próbálják Brüsszelben visszanyomni a kukta fedelét - Magyar Ágnes a Mi kérdezünkben
A címben szereplő hasonlattal jellemezte a patrióták elhallgattatását célzó kétségbeesett brüsszeli próbálkozásokat Magyar Ágnes, a Polgári Magyarországért Alapítvány brüsszeli irodájának helyettes vezetője, aki a Fidesz EP-képviselőjelöltje is volt a nemrég zárult választáson. Magyar Ágnes a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című vidcastjában kifejtette: hiába próbálják negligálni a magyar EU-elnökség eseményeit, azzal nem sok sikert érnek el, az e téren igencsak edzett magyar kormány rutinosan kezeli majd ezeket a helyzeteket. A Franciaország-szakértőként is ismertté vált vendégünk kifejtette, hogyan élte meg Marine le Pen pártja, hogy bár másfélszer több képviselői helyet szereztek, mint legutóbb, mégsem ők kapták a felkérést a kormányalakításra.Virtigli hazaárulóként bújt elő az MSZP-SZDSZ-kormány vezérkari főnöke, aki annak idején szinte teljesen felszámolta a honvédséget
A honvédség külföldi misszióinak biztonságát durván veszélyeztető, a Magyar Honvédséget lejárató, annak megújulási programját humánpolitikai kísérletként gyalázó, az orosz-ukrán háború kockázatát bagatellizáló nagyinterjút adott az amerikai kormány által életre hívott Szabad Európa hírportálnak Szenes Zoltán, az MSZP-SZDSZ-kormány egykori vezérkari főnöke. Szenes gyalázkodása nemcsak azért pikáns, mert a nyugdíjas vezérezredes a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektori testületének és doktori tanácsának is tagja, hanem mert szóról szóra ugyanezek a vádak köszönnek vissza Magyar Péter kirohanásaiból. Arról nem is beszélve, hogy az egykori vezérkari főnök nevéhez fűződik a honvédség brutális leépítése, a működő harci járművek és fegyverek kiárusítása, továbbá egy sor korrupciógyanús beszerzés.A patriotizmus nem más, mint cselekvő hazaszeretet - Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének alapítója a Mi kérdezünkben
A magyar patriotizmus szellemi alapjai az ezeréves múltunkban, vagy például Rákóczi Ferenc "Cum Deo pro Patria et Libertate", vagyis "Istennel, a hazáért és a szabadságért" jelmondatában gyökereznek. A patriotizmus nem más, mint a cselekvő hazaszeretet - mondta a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című podcastműsorában Hetzmann Róbert, a Magyar Patiróták Közössége alapítója, akivel Huth Gergely beszélgetett.Éppen ilyen egy rémdiktatúra: állami pénzből csapathatott Karácsony az anarchisták kedvenc fesztiválján
A Nemzeti Kulturális Alap és a Petőfi Kulturális Ügynökség is megtalálható a napokban tartott Bánkitó Fesztivál fő támogatói között, melyet egy olyan kft, szervez, amit az antifa brigádok kedvenc találkozóhelyére, az Aurórába jegyeztek be. A Magyar Zene Háza pedig külön színpadot állított a rendezvényen, igaz, a kellemetlenségek elkerülése végett a "magyar" jelzőt elhagyták a pódium elnevezéséből. A nógrádi fesztiválon ismét megvillantotta magát az orbánfóbiára építő teljes szubkultúra, így mások mellett fellépett Krúbi, Karácsony Gergely pedig a "politikusdiszkóban" ünnepelhette a megerősített győzelmét.Mi a célja Orbán diplomáciai hadjáratának? - Schmidt Mária kifejti a PS-en!
Mindenki láthatja, hogy Orbán Viktor megtesz mindent, amit lehet és még annál is többet a béke érdekében. Nagyon-nagyon rossz dolog ez a háború, furcsa számomra, hogy sokan bagatellizálják ezt a kérdést, pedig mindenféle tekintetben kihat az életünkre. Nem is tudjuk felmérni, hogy ha majd egyszer vége lesz, akkor mennyi ideig fogja meghatározni a mindennapjainkat az a feltételrendszer, ami a háború után kialakul - mondta a Schmidt Mária történész professzor, a Terror Háza Múzeum és a XXI. Század Intézet főigazgatója a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című podcastjában, Huth Gergellyel beszélgetve.Eljárási hibák miatt új választást tartanak Fonyódon, helyrehozható a felemás eredmény
Jövő vasárnapra új választást rendelt el a Kúria Fonyódon. A legfőbb bírói testület jogosnak ítélte az egyik, egy szavazattal alulmaradt fideszes képviselőjelölt újraszámlálási igényét, ugyanakkor az újraszámlálás során a Somogy Vármegyei Területi Választási Bizottság és a főjegyző által felügyelt választási iroda olyan hibákat vétett, ami miatt az egész helyi képviselőválasztást meg kell ismételni. Az új választás során helyrehozható a felemás eredmény, a 2006. óta stablian fideszes vezetésű Balaton-parti városban ugyanis Erdei Barnabás fideszes polgármesterjelölt több mint 20 százalékot vert ellenfelére, a DK-s hátterű Németh Helgára, miközben a képviselőtestületben 5-3 arányban a DK helyi emberei, illetve Magyar Péter-szerű új szereplők kerültek fölénybe.Eljött a népi fordulat ideje
Rengeteg tanulsággal bír ez a nem mindennapi választás, hiszen a stabil kormánypárti fölény dacára nagy mozgás indult meg a mélyben. Ebben a zűrzavarossá vált világban ismét vissza kell nyúlni az erőt adó hagyományainkhoz és odafordulni azok felé, akikre mindig számíthat a nemzeti oldal. HUTH GERGELY vezércikke.Nehéz szívvel, tiszta ésszel – A mai választás eredményét a bőrünkön fogjuk érezni
Sok minden eldől a mai napon. A nemzeti körhöz tartozó választók mégis könnyű helyzetben vannak: az európai politikában szavazatunkkal piros lapot mutathatunk fel a háborúra készülődő, felsőbbrendűségi tudatában a normalitás hangját meghallni képtelen nyugati politikai elitnek, itthon pedig megerősíthetjük polgármestereinket, képviselőinket, vagy éppen revánsot vehetünk a 2019-es balos győzteseken. Végül is itt is, ott is ugyanaz a tét: nyugodt építkezés vs. káosz és pusztulás. A mai választás valódi jelentőségét nem az urnák zárása után, hanem a következő hónapokban fogjuk átérezni.Szentkirályi Alexandra a PS-nek: Alig várom a közgyűlési munkát, de most a legfontosabb, hogy kiszabadítsuk a fővárost Gyurcsány fogságából!
A budapestiek akkor veszítenek a legnagyobbat, ha marad a kriptaszagú Gyurcsány-bagázs a Városházán, Karácsony Gergellyel a kirakatban. Ezért mindenkitől azt kérem, hogy Karácsony leváltásához szavazzon Vitézy Dávidra, egy erős közgyűlési Fidesz-frakcióhoz pedig az általam vezetett Fidesz-listára – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Szentkirályi Alexandra, aki ma reggel közölte, hogy visszalép a főpolgármester-jelölti posztról és listavezetőként folytatja a kampányt.Lázár János a PS-nek: A politikában nem elég okosnak lenni, harcolni is tudni kell (exkluzív videóinterjú)
"Szerintem a gyerekeket az riogatja, hogy ha a szülők verekszenek, vagy egy férj veri a feleségét és rendőrt kell hívni" - mondta a PestiSrácok.hu-nak adott videóinterjúban Lázár János építésügyi és közlekedési miniszter, a hódmezővásárhelyi körzet fideszes országgyűlési képviselője arra a hírre, hogy Magyar Péter gyermekvédelmi okból szeretné betiltatni a Fidesz háborús veszélyre figyelmeztető plakátjait. Hozzátette: nem a béke felé, hanem a háború felé haladunk. Magyar Péterről szólva így érvelt: Most van egy új balek, egy új stróman, akit föl lehet használni. Csakhogy nem a Fideszt gyengítik, hanem Magyarországot, ami sokkal nagyobb bűn! A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából tartott geszti ünnepségről megjegyezte: "ma két miniszterelnöknek, a Magyarországot naggyá tevő Tisza Kálmánnak és a Magyarországot mindenáron megmenteni próbáló Tisza Istvánnak az otthonát avatjuk és emlékházzá formáljuk. Ez a tett is azt jelzi, hogy a Kárpát-medencében újra mi leszünk a legerősebb nemzet a következő években, és ezt tudatosan hirdetjük és vállaljuk, ezért politizálunk, ezért dolgozunk."Gubík László: Mi magyarok arra vagyunk rendelve, hogy az egész Kárpát-medencének adjunk jövőképet (ünnepi PS-interjú)
“A Kárpát-medence kellős közepén élünk mi, magyarok, és tulajdonképpen arra vagyunk rendelve, hogy valahol ennek a térségnek jövőképet adjunk és a politika ütőerén rajta tartsuk az ujjunkat. Ezt a külhonban nemcsak minden magyarnak, hanem a velünk élő más nemzetiségeknek is érteniük kell, hiszen a Kárpát-medence jóléte nekik is jólétet hoz” - mondta a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Gubík László, felvidéki Magyar Közösség Pártja ifjúsági szervezete, a Via Nova Ifjúsági Csoport elnöke, a martosi székhelyű Esterházy Akadémia alapító igazgatója. Úgy folytatta: Merjünk bátrak lenni, merjük megfogalmazni a céljainkat, még akkor is, ha az aktuálpolitikai helyzetben ez nem feltétlenül kényelmes és nem könnyű. A néhai Duray Miklós életművét felidézve Gubík László azt kérte a külhoni magyar politikusoktól, hogy ha ha nemzeti ügyekről van szó, akkor ne választási ciklusokban, pártérdekben, kvótákban és kompromisszumokban gondolkozzanak.Belgák márpedig nincsenek, avagy a csepeli tékozló fiú
Tanulságos a végkifejlet, hogy Borbély Lénárd, Csepel egykor Fidesz–KDNP-s polgármestere hogyan érkezett meg a maga Spinoza Házába. Hiszen csodák és belgák nincsenek. A jobboldal feltörekvő, lázadó üstököse mára szimpla eszközzé vált a baloldal markában, választási alakulatát is Karácsony Gergely és Jakab Péter korábbi hadaiból, illetve üzletfelei közül verbuválta össze. Ennek ellenére Borbély Lénárd új pártja a „kereszténydemokrata, polgári értékek megőrzését és képviseletét” tűzte ki célul az alapító okiratában. Dávid Ibolya, Vona Gábor, Márki-Zay Péter, vagy éppen Magyar Péter óta nagyon is ismerős ez a recept...Erős hajrával készül a következő két hétre a Polgári Mulató – Fórumok, megemlékezések és istentisztelet Orbán Viktorért
Sajtóklub a kampányhajrában! Egy héttel minden idők legfontosabb magyarországi EP-választása és a Békemenet előtt újból összehívjuk "lelki Békemenetünket", hogy kendőzetlenül átbeszéljünk mindent, ami a magyar jobboldalnak fontos. Találkozzunk május 28-án, kedden, 18:30-tól az Astoriánál a Polgári Mulatóban a magyar jobboldali sajtó keménymagjával: Bayer Zsolttal, Lentulai Krisztiánnal, Huth Gergellyel és Kohán Mátyással – írja a nemzeti klub felhívása, ahol június közepéig folyamatosan programok lesznek, jövő péntekre, 17 órára pedig "Hazánkért, Orbán Viktorért" szerveztek hálaadó szentmisét a közeli belvárosi nagytemplomba, a miniszterelnök 61. születésnapja alkalmából.Sára Botond a PS-nek: Ahogy sejtettük, Józsefváros migráns-, drog- és hajléktalantanyává vált öt év alatt – Mi kérdezünk
Ez egy gettókerület volt, amikor 2009–10-ben átvette a jobboldali vezetés, és öt év alatt, miután a baloldal újra nyert, ismét azzá vált. Pikó András úgy hívta be a hajléktalanokat a Józsefvárosba, mint annak idején Angela Merkel a migránsokat – mondta a PestiSrácok.hu-nak adott videointerjújában Sára Botond, a Fidesz–KDNP korábbi polgármestere és jelenlegi polgármesterjelöltje. Arra is felívta a figyelmet, hogy Pikó András a helyi MSZP-seket lecserélte a Szikra Mozgalom embereire, így ezzel az erőszakos anarchista, szélsőbaloldali társasággal fut neki az idei választásnak.Nicsak, ki is vádolja Sulyok Tamás államfőt törvénysértéssel?
Egy a kétezres években, osztrák vevők javára lebonyolított földügylet ellenjegyzésével vádolta meg Dobrev Klára Sulyok Tamást, ám - mint a fenti videórészletből kiderül - többszöri kérdésre sem tudta alátámasztani azt az állítását, hogy az államfő - még szegedi ügyvédként - visszaélést, bűncselekményt követett volna el. Mint emlékezetes: Dobrev Klára és Gyurcsány Ferenc azokban az években az állami vagyon lenyúlásával foglalatoskodott és még a rekvirált, a kommunista diktatúra egyik vezéralakjától, Apró Antaltól örökölt villájukat is úgy újították fel, hogy közben elkerülték az adófizetést, egy másik cégüknél pedig közokirathamisítást követtek el. FRISSÍTVE: Dobrev vádjaira a köztársasági elnök hivatala reagált, kijelentve, hogy Sulyok Tamás ügyvédi esküjét betartva, törvényesen járt el.Dömötör Csaba a PS-nek: Elemi összeütközésbe került a birodalmi törekvés és a nemzeti politika Európában
Szintet lépett a háborús készülődés, nyíltan tervezik a NATO-bevonulását Ukrajnába, azt követően pedig bármi megtörténhet - mondta a PestiSrácok.hu-nak adott videóinterjúban Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára. Arra is kijelentette: a le kell váltani azt a brüsszeli elitet, amelyet már egyáltalán nem érdekel a saját választóik véleménye, így az sem, hogy az európai polgárok 69 százaléka ellenzi a katonák kiküldését. A miniszterhelyettes kérdéseinkre arról is beszélt, hogy Budapesten nyílt küzdelem zajlik, Karácsony Gergely népszerűsége - mióta a nyilvánosság előtt is beállt Gyurcsány mögé - zuhan, a Fidesz és Szentkirályi Alexandra esélye pedig egyre nő. Kifejtette továbbá, hogy a baloldal erőszakos fenyegetőzéseire és a külföldi befolyásolási kísérletekre a Fidesz-KNDP hívei a legcsattanósabb választ a szavazófülkékben tudják megadni.Csíksomlyói emlékek a PestiSrácok.hu riportereivel - Zarándoklat a pálosokkal és madéfalvaiakkal
Lapunk minden évben részt vesz a csíksomlyói búcsún - írtuk tavaly, ennek ellenére sok év után most először (és remélhetően utoljára) nincs lehetőségünk videóriportot, tudósítást készíteni a lelki és nemzeti összetartozásunk legfőbb jelképévé vált találkozón. Ezért a búcsú reggelén két emlékezetes zarándoklat felidézésével igyekszünk meghitt, az ünnephez méltó hangulatot teremteni: 2018-ban Csibra Tibor és László Petra kollégánk a pálos rend hargitafürdői szállásáról követte végig a hajnali zarándoklatot még, Füssy Angéla kolléganőnk pedig tavaly a madéfalvai keresztaljával és Böjte atya növendékeivel járta végig az utat somlyói nyeregbe. Nézzék meg emlékezetes riportjainkat!Ajánljuk még

























