Fidesz: a "Soros-hálózat" és annak alapítványa nem vész el, csak átalakul
A "Soros-hálózat" és annak alapítványa nem vész el, csak átalakul, a dollármilliók ugyanúgy áramlanak tovább - közölte a Fidesz az MTI-vel szerdán. Azt írták: a "Soros-hálózat" új, ifjú vezére láthatóan csak újrarendezi sorait a hatalomátvételhez, azonban a céljai az örökösnek is változatlanok: háborúba sodorni Európát, betelepíteni a migránsokat, "rászabadítani Európára az LMBTQ-propagandát és hatalomra ültetni a dollárbaloldalt", amely mindezt végre is hajtaná. Közleményük szerint "a Soros-hálózat mélyen átszövi Európát és Magyarországot", sok szervezettel, politikussal rendelkezik a magyar baloldalon és a brüsszeli döntéshozatalban is.Előrenyomulnak az orosz erők Kupjanszknál a moszkvai katonai tárca szerint
A Kupjanszknál támadó orosz rohamosztagok javítottak helyzetükön az arcvonalon - jelentette ki Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a szerdai hadijelentést ismertetve. A tábornok több visszavert ukrán támadásról számolt be, amelyek során, mint mondta, a frontvonalon 730-nál több ukrán katona esett el, közülük a legtöbben, mintegy 250-en a Donyeck környékén vívott harcokban. Konasenkov a megsemmisített ukrán katonai objektumok és haditechnikai eszközök között említette meg egyebek között a 72. gépesített dandár vezetésipontját a donyecki régióban lévő Paraszkovjivkánál, három lőszerraktárt, egy SzT-68-as lokátort, egy Szu-25-ös harci gépet, két harckocsit, két amerikai M109-es Paladin és egy lengyel Krab önjáró tarackot, egy amerikai AN/TPQ-50 lövegelhárító radart, valamint két amerikai M777-es vontatott tarackot.Még a nyaralásából is botrány lett - Von der Leyen a görög miniszterelnök villájában pihente ki a brüsszeli fáradalmakat
Uniós politikusok részéről is erős reakciók érkeztek Ursula von der Leyen és férje, Heiko von der Leyen nyaralására vonatkozóan - írja a Magyar Nemzet. Az Európai Bizottság (EB) elnöke házastársával együtt a görögországi Kréta szigetén töltött el három napot Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök vendégségében. Szállásukat is a kormányfő biztosította saját, Hanía városától nem messze, Akrotiriben található villájában. Miközben Von der Leyenék nyaralása véget ért, nőttek azok az aggodalmak, melyek szerint a görögországi kiruccanás hatással lehet Brüsszel Athénnal fennálló kapcsolataira.Nem tűrjük a pedofilok mosdatását! - Kubatov Gábor is reagált Kőszeg Ferenc nyilatkozatára
A közösségi oldalán reagált a Magyar Helsinki Bizottság alapítója, Kőszeg Ferenc nyilatkozatára Kubatov Gábor, miután az erősen megkérdőjelezhető, a pedofíliát már-már védelmező véleményt fogalmazott meg a Partizánban. A Fidesz alelnöke szerint míg a nemzeti kormány tűzzel-vassal harcol a gyermekek megrontói ellen, Kőszeg Ferenc szerint „az erotikával átszőtt érzelmi kapcsolatok felnőtt és gyerek között nagyon széles körűek, a büntetőjogi szigor csak árt a dolognak”. A kormány álláspontja ugyanakkor egyértelmű:Karácsonyék ezúttal egy kastélyt kótyavetyélnének el fillérekért
A csődközelben lévő budapesti önkormányzat a tulajdonában álló kéthelyi Hunyady-kastélytól megszabadulva akar pluszforráshoz jutni - számol be a magyarnemzet.hu.Törökországban megdőlt a melegrekord, csaknem 50 Celsius-fokot mértek
Törökországban megdőlt a melegrekord, 49,5 fokos hőmérsékletet mértek kedden a nyugat-törökországi Eskisehir tartomány Saricakaya körzetében - írta szerdán a Yeni Safak török napilap. A jelentés szerint a korábbi rekordot az ország délkeleti részében található Sirnak tartomány Cizre körzete tartotta, ahol 2021. július 20-án 49,1 fokig szökött fel a hőmérő higanyszála.Kiüresedett szellemi holdudvar a baloldalon
Horn Gábor is kapott meghívót a Margit-szigetre, az újjáélesztett szárszói találkozóra – árulta el a Magyar Nemzetnek a Republikon Intézet vezetője, aki egyelőre nem tudja, részt is vesz-e az Ujhelyi István volt MSZP-s politikus által kezdeményezett rendezvényen - írja a Magyar Nemzet. "Egyelőre kisebb bennem az igény a jelenlétre – mondta Horn Gábor, aki szerint az egykori, Farkasházy Tivadar által életre hívott balatoni találkozó felelevenítésére, egy balliberális találkozási pontra mutatkozik igény, ám ő nem biztos abban, hogy ennek van hosszú távon értelme.420 ezren látogattak el az idei Szigetre
Nem panaszkodhatunk, reális az idei Sziget fesztivál mintegy 420 ezres összlátogatószáma, még akkor is, ha 30 ezerrel kevesebb a tavalyinál. 2022-ben a Covid miatti kétéves kihagyás generált hatalmas igényt a fesztiválozásra - jelentette ki a Sziget főszervezője szerdán az MTI-nek. "A két kimaradt szezonban Európában hatalmas volt a várakozás a szórakozásra, így amikor 2022-ben végre újra el lehetett menni bulizni, mindenhol tömegesen indultak neki az emberek. A tavalyi Szigetre olyanok is sokan eljöttek, akik még 2019 végén vették meg a jegyüket, és aztán csaknem három évet kellett várniuk, de megtették" - fejtette ki Kádár Tamás.Csoma Botond parlamenti képviselő lett az RMDSZ szóvivője
Csoma Botond parlamenti képviselő, képviselőházi frakcióvezető lett a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) szóvivője, miután elfogadta Kelemen Hunor szövetségi elnök felkérését - írta az MTI-nek küldött közleményében szerdán az érdekvédelmi szervezet. A tájékoztatás szerint a szóvivői szerep "gazdagította a kommunikációt a magyar közösséggel és a közösséget tájékoztató sajtóval", az RMDSZ elnöke ezért tartotta fontosnak, hogy Hegedüs Csilla távozása után biztosítsa a folytonosságot. A szövetség a jövőben még inkább a bukaresti központú, román nyelvű sajtójelenlétre fókuszál - írták.Elhunyt Fekete Gábor, a XVI. kerület első szabadon választott polgármestere
Megdöbbenve fogadtuk a hírt, hogy méltósággal viselt betegség után elhunyt Fekete Gábor, kerületünk első szabadon választott polgármestere - tudatta a szomorú hírt Facebook-oldalán a XVI. Kerület Önkormányzata. Fekete Gábor 1963-ban született Sárváron, tanulmányait a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán végezte. Már a ’80-as évek közepétől kezdve tagja volt a lelkes, politikával foglalkozó nemzedéknek, 1988-ban pedig részt vett a XVI. kerületi EMG Fidesz-csoport megalapításában. 1990-ben egyedüli fideszes polgármesterként nyert a kerületben, amit a teljes cikluson keresztül vezetett. Fekete Gábort az önkormányzat saját halottjának tekinti.A Vajdasági Magyar Szövetség vezetőjével tárgyalt a szerb elnök
A migránsválság szigorúbb és más megközelítésű kezeléséről, valamint vajdasági idegenforgalmi beruházásokról tárgyalt szerdán Belgrádban Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök Pásztor Istvánnal, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökével.Nagy Ervin: A Jobbik szép lassan eltűnik
A rendszerváltoztatás óta a politikai jobboldalt és a baloldalt az antikommunista–kommunista törésvonal feletti szembenállás formálta, majd a globalista mintamásolás és a szuverenista mintateremtés definiálta újra. Aki, vagy ami ezt a ciklusról ciklusra átértelmezett, ám valójában folytonosságot mutató törésvonalat átlépte vagy figyelmen kívül hagyta, esetleg tudatosan próbálta meghaladni, annak politikai léte bizonytalanná vált. A szembenállás ugyanis morális tartalommal bír. Így járt egykor az SZDSZ, majd az MDF, és ez történt a Jobbikkal is - olvasható Nagy Ervin filozófus, a XXI. Század Intézet elemzőjének írásában.Orbán Viktor kabinetvezetői értekezletet tartott
Megtartotta soron következő nyári kabinetvezetői értekezletét a kormány Orbán Viktor miniszterelnök vezetésével a Karmelita kolostorban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán.Magyar Nemzet: a szülők megtévesztésére is tízmilliók jutottak a dollármédiában elköltött milliárdokból
Politikamentesnek tűnik, de a Gyerekkel vagyunk nevű Facebook-oldal a baloldal választási kampányeszközeként működött 2022 áprilisában. A szülőket megtévesztve olyan politikai tartalmú cikkek jelentek meg az oldalon, amelyeknek nem sok köze volt a gyermekneveléshez. A dollármédia a hamis Covid-oltás- és receptoldalak mellett így próbálta a szülőket is befolyásolni - írja a Magyar Nemzet.Pénzügyminisztérium: a magyar gazdaság az év második felében visszatér a növekedési pályára
A magyar gazdaság az elhúzódó háború és a brüsszeli szankciók ellenére az év második felében visszatér a növekedési pályára, jövőre ismét uniós átlag felett teljesíthet - közölte a Pénzügyminisztérium (PM).Nagy Márton: a kormány 14 célzott intézkedéssel segíti a gazdaság megerősödését
A háború és az elhibázott brüsszeli szankciók miatt Magyarországon éves alapon a második negyedévben 2,4 százalékkal csökkent a GDP, míg az előző negyedévhez viszonyítva kismértékű, 0,3 százalékos mérséklődés volt látható. Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter szerdai közleményében a GDP adatok kapcsán kiemelte, hogy "a háború és szankciók károsan befolyásolták a magyar gazdaság teljesítményét, ugyanis a fogyasztás visszaesését és a beruházások lassulását okozták. De a negatív külső gazdasági környezet, többek között a német gazdaság stagnálása sem segített".Ukrán igazgatót neveztek ki egy munkácsi magyar iskola élére
Pauk Mariját nevezték ki iskolánk élére. Semmi kötődése magyar közösségünkhöz, iskolánkhoz. Kitartunk! – adta hírül közösségi oldalán a Munkácsi II. Rákóczi Ferenc Középiskola - írja a Magyar Nemzet.Ajánljuk még

























