A Mercedes most egy olyan beruházást hoz létre Magyarországon, ami 3800-4200 új munkahelyet jelent majd Kecskeméten – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, hozzátéve, hogy olyan modelleket és azok alkatrészeit gyártják majd ott, amiket eddig még be sem mutattak.
Orbán Viktor találkozik majd a német kancellárral, a témák között Magyarország és Németország gazdasági kapcsolata is szerepel. A német technológiai átalakulásnak mi, magyarok is részeseivé válunk, például a kecskeméti Mercedes gyáron keresztül, ami további három-négyezer munkahelyet hoz hazánkba – egyebek mellett erről beszélt a miniszterelnök pénteki rádióinterjújában. Orbán Viktor kiemelte: az is fontos továbbá, hogy Európa ne zárkózzon el gazdaságilag másoktól, mert az tragikus lenne. A kormányfő kitért az unión belüli fő pozíciók elosztására is – ami még nem hivatalos, de akár annak is vehető -, amit egy vacsorán a baloldal már megbeszélt. Manfred Weberről pedig elmondta, hogy magyarellenes politikus, nem csoda, hogy azonnal megkaptuk az illegális migránsok elutasítása miatti büntetést az EP választás után. Nem kell azonban aggódni, már dolgozik rajta a magyar kormány, hogy azok fizessék meg a büntetést, akik nyernek a migráción és a háborún.
Orbán Viktor úgy fogalmazott: nekünk a világgazdaság nyitottsága kulcskérdés. Magyarország és Németország is egy gyártó ország, ezért ebben a kérdésben a német kancellár szövetségesünk.
Érdekünk, hogy nyitott maradjon a világgazdaság és Európában vissza kell szorítani azokat az erőket, amelyek ennek az ellenkezőjét akarják
– mondta.
A kormányfő szerint az egész német ipar egy nagy átalakuláson megy keresztül, a kérdés az, hogy ebben a nagy német technológiai átalakulásban lesz-e helye a magyaroknak vagy sem? Orbán Viktor azt mondta, hogy a válasz az, hogy lesz. A németek emellett részt fognak venni a mérnökképzésben, a szakmunkás képzésben, tehát részei maradnak a magyar gazdaságnak és rengeteg gazdasági előnyre teszünk szert. Elsősorban ezért tárgyal a német kancellárral a kormányfő. Orbán Viktor a magyar-német kapcsolatokat a Mercedesen keresztül mutatta be, hiszen most a Mercedes egy olyan beruházást hoz Magyarországra, ami 3200-4000 munkahelyet hoz létre Kecskeméten.
Továbbá fenyeget minket az a veszély is, hogy más gazdaságoktól elzárkózik Európa. Ez tragikus lenne Magyarország számára, ha csak tíz piacra szállíthatunk.
Nekünk a világgazdaság nyitottsága kulcskérdés. Nem azért, mert világkereskedő nemzet vagyunk, vannak országok, amelyeknek azért kulcskérdés a szabadpiac és a világkereskedelem és a világgazdaság nyitottsága, mert ők kereskednek. Vannak persze magyar kereskedő cégek is, de nem mondanám, hogy évszázados hagyományai lennének a nagy nemzeti tőkének a kereskedelemben. Ellenben a gyártásban igen
-jegyezte meg. A német kancellár ezért szövetségesünk. Ők is termelő ország, mint Magyarország. Azt, hogy a soros elnökség alatt milyen ügyekkel akarunk előre jutni azokkal is foglalkozni kell, ilyen a családpolitika, Szerbia csatlakozása az EU-hoz és az adócsökkentés.
Van, aki úgy akar reagálni erre, hogy akkor zárkózzunk be és a világkereskedelemben való részünket kezdjük el csökkenteni, de ez tragikus lenne Magyarország számára, mert Magyarország nem tud a mostani életszínvonalon élni, ha csak a tízmillió magyar gazdasági piacára számíthatunk
– fogalmazott. A miniszterelnök azt mondta, hogy eközben
Európát a világ gazdaságának többi részétől való elzárkózás veszedelme fenyegeti, mert alapvetően gazdasági teljesítőképesség romlástól szenvedünk.
Brüsszelben már leosztották a lapokat
A fő brüsszeli képviselőre kitérve – akiket még nem sikerült megválasztani – Orbán Viktor elmondta, hogy egy informális vacsorán vettek részt, ez nem tanácsülés volt, ezért nem hoztak jogi döntést. A baloldali pártok ott elmondták, hogy megkötötték a megállapodást egymással. Az Európai Néppárt, amely már balra húz bejelentette, hogy csatlakozik a baloldalhoz, a pozíciókat kiosztották, szóval egy lejátszott meccsnek tekinthető- emelte ki a kormányfő.
Egy olyan programban is megállapodtak, ami különbözik a magyar állásponttól. Nyíltan beszélnek arról, hogy bele akarják vinni Európát a háborúba. Elmondta, hogy az, hogy Németország militarizálódna eddig elgondolhatatlan volt. Aki nem támogatja a háborút, azt nem engedik be a társasági életbe- jegyezte meg.
Tehát egy háborúpárti koalíció jött létre Brüsszelben.
A második programjuk a migráció. Ők a Soros György terv végrehajtói. Minden évben be kell hozni egymillió migránst Európába -erről szól a terv. Harmadrészt ez a koalíció a versenyképesség kérdésében adóemelést akar.
Háborúpárti, gazdaságellenes és migrációpárti koalíció jött létre Brüsszelben.
Ennek az élén is egy német áll, Manfred Weber személyében.
Balra húzza a jobboldali szavazókat Weber
Orbán Viktor úgy látja: az európai jobboldali emberek immár másfél évtizede küzdenek, hogy kire szavazzanak. Hagyományosan a mérsékelt jobboldalra szeretnek szavazni, a Néppárt ezt a szerepet eljátssza és baloldallal köt koalíciót.
Az európai választások nemzeti alapon történtek, és a baloldali erők mindenhol megtorpantak, megroppantak.
Belgiumban és Franciaországban is politikai átrendeződést hoz a jobbratolódás, ami folyamatosan zajlik európai szinten, csak a Néppárt dicstelen szerepe miatt ez kevésbé látványos.
Le tudtunk szállni a háború felé száguldó vonatról
Mark Rutte leköszönő holland kormányfővel is találkozik majd a magyar kormányfő. Noha korábban Magyarország nem támogatta Ruttét a NATO-főtitkári pozíció betöltésében, Orbán Viktor emlékeztetett: Magyarország garanciákat kapott arra, hogy hazánknak nem kell részt vennie a NATO ukrajnai akcióiban sem katonai, sem anyagi tekintetben.A Nyugat most kihasználja, hogy gyengítheti Oroszországot. A kérdés most az, hogy Ukrajna csatlakozik-e a NATO-hoz. Erről szól a háború. Ennek iszonyatos ára van és nem éri meg. Az EP választás arról szólt, hogy Magyaroszág ebben a helyzetben mit tegyen? A migrációról szóló korábbi EP – választás hasonló volt. Van egy minimális cél, amit el akarunk érni, ehhez kellett az emberek felhatalmazása. Le tudtunk szállni a száguldó vonatról, ezt jelentette, hogy a NATO misszió minket nem érint. Fontos, hogy a bejövő új NATO-főtitkárral is sikerült megállapodni a kimaradásból.
Szoros összefüggés van a migrációs bírság és a háború és béke között
Mindeközben hatalmas bírságot kaptunk az illegális migránsok be nem fogadása miatt. Ezzel kapcsolatban a kormányfő elmondta, hogy amíg Manfred Weber vezeti az EPP-t, addig mindegy, hogy a mellette álló pártok mit mondanak. Korábban azt mondta, hogy a magyarok szavazatával nem akart a bizottság elnök lenni. Weber egy magyarellenes politikus- hangsúlyozta. Amikor 2022-ben megnyerte a Fidesz-KDNP azonnal elindult a hetes cikkely szerinti eljárás. Most pedig megnyertünk az EP-választást és jön a bírság a migráció miatt. A bírsággal kapcsolatban kiemelte, hogy már dolgoznak azon, hogy azok fizessék meg ezt a bírságot, akik a migráción és a háborún nyernek.
Ezt bírságot azokkal fogjuk megfizettetni, akik nyernek a migráción és a háborún
-hangsúlyozta. Ennek a jogi oldalán dolgoznak.
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában adott interjúját itt hallgathatja vissza.
Fotó: videókivágás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS