Elfogatóparancsot adott ki Üröm ex-szocialista polgármesterének, Laboda Gábornak a sleppjéhez tartozó, kétes hírű vállalkozók ellen a bíróság – tudta meg a PestiSrácok.hu. P. Ádámot és K. Tibort felbujtóként, bűnszervezetben elkövetett többmilliárdos költségvetési csalás miatt ítélte el első fokon a Szolnoki Törvényszék, ám Laboda emberei megszöktek a letartóztatás elől. A botrányos ügy harmadrendű, hét évvel sújtott vádlottja az az „Olcsó” becenevű H. Zoltán, aki szintén régi jó ismerőse a polgármesternek.
Elfogatóparancsot adott ki Üröm ex-MSZP-s polgármesterének, Laboda Gábornak a sleppjéhez tartozó helyi vállalkozók, P. Ádám és K. Tibor ellen a Szolnoki Törvényszék – tudta meg a PestiSrácok.hu. Laboda embereit egy többmilliárdos áfacsalási ügyben ítélte kilenc évre első fokon a bíróság, amely a határozat kihirdetése után elrendelte a letartóztatásukat is, ám a két férfi addigra felszívódott.
Megszöktek az ítélet után
A Szolnoki Törvényszék november végén meghozott elsőfokú ítélete szerint a két vállalkozó és négy társuk bűnszervezetben több, mint kétmilliárd forint áfát csaltak el úgy, hogy a jobbára Szlovákiából beszerzett tejet itthon beszerzési ár alatt, nettó áron értékesítették, és az adóhatóságot megtévesztve nem fizették be az általános forgalmi adót. K. Tibor és P. Ádám, mint felbujtók, kilenc évet és 36 millió forintos vagyonelkobzást kaptak. A bíróság 30 napra el is rendelte a letartóztatásukat, mivel azonban a tárgyaláson nem jelentek meg és a kivonuló rendőrök otthon nem találták őket, ezért a bíróság december 4-én elrendelte a körözésüket. Úgy tudjuk, mindketten Egyiptomba menekültek, így várhatóan a nemzetközi elfogatóparancsot is ki fogják adni ellenük.
Érdekesség, hogy az ügy harmadrendű, hét évre ítélt vádlottja egyébként az a H. „Olcsó” Zoltán, aki szintén ürömi és ugyancsak Laboda Gábor sleppjéhez tartozik, ráadásul osztálytársa is volt a polgármesternek. H. Zoltán feltehetően csak azért nem lépett le a többiekkel együtt, mert egy másik ügy miatt már régebb óta le van tartóztatva. Az „Olcsó” becenevű férfi és a polgármester ismertségét nehéz lenne bárkinek is tagadnia, még közös fotón is szerepelnek, Laboda azt viszont korábban cáfolta, hogy baráti viszony fűzné P. Ádámhoz, ugyanakkor beszédes, hogy a község futballklubja, az Üröm SC évente többmillió forintot kap a településtől, aminek az elnöke P. Ádám testvére, P. Miklós, a csapatban pedig szintén megtalálható egy családtag, P. Dániel. Emellett úgy tudjuk, korábban K. Tibor is támogatott néhány rendezvényt Ürömön.
Nem ez az első ügye
P. Ádámot egy éve testvérével és annak fiával együtt jogerősen felfüggesztett börtönre ítélte közfeladatot ellátó személy elleni erőszak, testi sértés, súlyos testi sértés kísérlete, valamint csoportos garázdaság miatt is a bíróság, mert 2013-ban az ürömi szülők bálján tömegverekedést robbantottak ki és rátámadtak a helyi általános iskola szülői munkaközösségének elnökére. Egyikük egy polgárőrt is bántalmazott. Tanúk szerint hamar a többség tudtára adták, hogy nem szórakozni jöttek, hanem móresre tanítani a szülői munkaközösség akkori elnökét, Németh Csabát.
Tudtam, hogy a társaságnak mi a baja velem. Azért szálltak rám, mert lelepleztem néhány gyanús körülményt az Üröm SC labdarúgóklub gazdálkodásával és a helyi focipálya működésével kapcsolatban, és erről jelentést tettem Laboda Gábor polgármesternek. Arra jöttem rá többek között, hogy az ÜSC utánpótlással foglalkozó alelnöke (ma már elnöke – szerk.), mint az önkormányzat által alkalmazott pályagondnok egy személyben határoz arról, hogy kinek mennyiért adják ki a pályát, és – sokszor átláthatatlanul – ő dönt a bevételek felhasználásáról is. Azzal, hogy észrevételeimről tájékoztattam a polgármestert, nyilvánvalóan sértettem a Laboda Gábort támogató gondnok érdekeit
– mondta el a Magyar Nemzetnek az események után nem sokkal Németh Csaba.
Vizsgálták a felbujtó szerepét?
Az Átlátható Ürömért blogon lehozott „élménybeszámolóból” pedig az is kiderült, hogy megtámadása előtt azt üvöltötték Németh Csabának P.-ék, hogy „ez az iskola és a falu Laboda Gáboré”. Információink szerint a polgármester szerepét a bűncselekményben vizsgálta a rendőrség, igaz, végül csupán tanúként hallgatták ki Labodát, aki szerint nem történhetett olyan, hogy a szülői bálon az ő nevét kiabálták P.-ék. „Életszerűtlen, hogy az én nevemet kiabálták. Ezt kizártnak tartom” – mondta a polgármester, aki portálunknak néhány éve tagadta, hogy a rendőrség vizsgálta volna az ő felbujtói szerepét az eset kapcsán.
Embere védelmére kelt
A blog arról is írt, hogy P. Miklós ÜSC elnök kérte a törvényszéket, hogy a joghátrány alól mentesítsék. Ennek érdekében – az ürömiek megdöbbenésére – Laboda Gábor polgármester levelet küldött a bíróságnak, amiben leírta, hogy P. Miklós munkájára szüksége van az ürömi embereknek, mert lelkiismeretesen és jól dolgozik. Ezzel kapcsolatban az ügyész megjegyezte, hogy a vádlottak alkalmatlanok és méltatlanok önkormányzati állás betöltésére, valamint bárminemű közmegbízatás betöltésére. A törvényszék pedig el is utasította a másodrendű vádlott kérelmét – írta a blog. A polgármester a P. családhoz fűződő jó viszonyát bizonyíthatja, hogy amikor a jogerős ítélet után P. Miklósnak le kellett mondania a sportbizottsági tagságáról, helyére teljesen véletlenül a fia, P. Attila került.
Vezető kép: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS