Pesti Srácok

Tovább bővült a Mathias Corvinus Collegium akadémiai stábja

null

Tovább bővült a tehetséggondozó Mathias Corvinus Collegium (MCC) saját akadémiai stábja – jelentette be az MCC kuratóriumának elnöke pénteken, online sajtótájékoztatón. Orbán Balázs kuratóriumi elnök, aki a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára is, közölte: az ország legkiválóbb egyetemi oktatói, gyakorlati szakemberei, a politika, a gazdaság, az üzleti szféra és a kultúra területén sikeres szaktekintélyek csatlakoznak az MCC-hez. Feladatuk lesz, hogy a kollégium egyedi oktatási módszertana alapján foglalkozzanak a legtehetségesebb magyar diákokkal. Orbán Balázs azt mondta: a 25 éve működő kollégium az Országgyűlés tavalyi döntésének köszönhetően komoly fejlődési pályára állt.

– emlékeztetett. Szólt arról is, hogy a kiválósági célok eléréséhez számítanak a nemzetközi akadémiai, tudományos világ legelismertebb szakembereire is, ezért hirdették meg korábban az úgynevezett MCC Fellowship Programot. Folyamatosan várják azon oktatók, kutatók jelentkezését, akik hosszabb-rövidebb időt töltenének Magyarországon, hozzájárulva az intézményben folyó szakmai építkezéshez – mondta. A koronavírus-járvány ellenére rendkívül sokan jelentkeztek a fellowship-programra – jelezte a kuratóriumi elnök –, közülük több, mint 12 külföldi oktatót választottak ki. Ők a következő egy évben csatlakoznak a kollégium programjaihoz. Orbán Balázs célként jelölte meg, hogy a világ legjobb egyetemein elérhető színvonal az MCC diákjainak is elérhető legyen – a többi között Budapesten, Miskolcon, Debrecenben, Kolozsváron és kisebb-nagyobb Kárpát-medencei településeken is. Úgy folytatta: a kollégium olyan ösztöndíjprogramot is tervez, amely a kollégium diákjait juttatja ki nemzetközi egyetemi központokba, megfogalmazása szerint Nyugatra, Keletre, Délre és Északra.

Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója ismertette: Cséfalvay Zoltán egyetemi tanár a technológiai jövők elnevezésű műhely vezetője lesz; Hahner Péter történész, a Rubicon Intézet főigazgatója történettudományi műhelyt indít az MCC-ben. Hozzátette: Rodrigo Ballester, a Párizsi Politikai Tanulmányok Intézetének (Institut d'Études Politiques de Paris) vendégelőadója az MCC európai tanulmányok műhelyét vezeti majd; Bauer Bence, a Konrad Adenauer Alapítvány egykori munkatársa a kollégium magyar-német intézetének vezetője lesz. Szalai Zoltán beszámolt arról is, hogy az MCC úgynevezett Visiting Fellowship Programjában Lee Strang alkotmányjogász, a Toledói Egyetem professzora, Patrick Gray, a Durhami Egyetem docense, a reneszánsz kori irodalom kutatója és Werner Patzelt, a Drezdai Műszaki Egyetem oktatója, német politikai gondolkodó, a politikatudományok professzora, valamint Tibor Fischer magyar származású angol író is csatlakozik az MCC munkájához. Az új oktatók az eseményen röviden ismertették szakmai pályafutásukat és az MCC-ben általuk vezetendő műhelyek, intézmények, kurzusok főbb céljait.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd