Kirúgták munkahelyéről egy brit keresztény kispárt vezetőjét, amiért választási kampányában hitének megfelelően fogalmazta meg álláspontját a házasságról. Maureen Martin az Egyesült Királyság egyik keresztény pártjának (Christian People’s Alliance) prominense, aki korábban indult London egyik választókerületében polgármester-jelöltként, ekkor fogalmazta meg véleményét arról, hogy szerinte “a házasság egy férfi és egy nő között köttetik”. Emiatt jelentették fel gyűlöletbeszéd miatt, majd menesztették állásából is – írja a Mandiner. A keresztények ellen irányuló hátrányos megkülönböztetés egyre gyakrabban fordul elő, augusztus végén döntenek például arról, hogy betiltják-e az imádságot és a Szentírás olvasását Bournemouth abortuszklinikája mellett.
Súlyos kötelességszegés miatt menesztették munkahelyéről azt a politikusnőt, akit azzal vádolnak, hogy megsértette a meleg és transz embereket azzal a “diszkriminatív” kijelentéssel, hogy a házasság egy férfi és egy nő között jön létre. Pártja szerint ez az első ilyen eset, amikor egy politikai jelöltet azért menesztett munkaadója, mert keresztény értékrendjét hangoztatta. “Eltökélt szándékom, hogy az igazságért harcolok, és biztosítom, hogy más keresztény politikai jelölteknek és alkalmazottaknak ne kelljen átélniük azt, amit most nekem” – minderről Maureen Martin, egy brit keresztény párt jelöltje beszélt, miután azért menesztették állásából, mert a házasságról hívő emberhez méltó módon fejtette ki véleményét. Martin korábban ringbe szállt London egyik városrészének polgármesteri címéért, „6 pontos terv” című választási programját szórólapokon terjesztette, ezen szerepelt más témák mellett az is, hogy meggyőződése szerint a házasság egy férfi és egy nő között köttetik. Úgy fogalmazott: “a természetes házasság egy férfi és egy nő között jön létre; ez a sikeres társadalom alapvető építőköve és a gyermeknevelés legbiztonságosabb környezete”. Ezzel pedig egy kisebb lavinát indított el – önmaga ellen. A kispárt 56 éves vezetőjét ugyanis feljelentették „gyűlöletbeszéd” miatt a munkahelyén, amire még egy intenzív lejáratókampány is társult a közösségi médiában. A Lewisham-i polgármesteri székért versengő Martint végül felfüggesztette, belső eljárás alá vonta, majd elbocsátotta állásából az Egyesült Királyság egyik legnagyobb szociális lakásszövetkezete, a London & Quadrant Housing Trust (L&Q), ahol a politikával társadalmi munkaként foglalkozó Martin korábban 13 éven át dolgozott – számol be az esetről a Mandiner. A cég azzal indokolta döntését, hogy Martin álláspontja ellentétes a cég „befogadási politikájával”, a keresztény társadalmi tanítást megjelenítő véleményét pedig „homofóbnak” és „kirekesztőnek” titulálták annak ellenére, hogy elismerték, az elbocsátott keresztény politikus jó kapcsolatot ápolt a cég LMBTQ-munkavállalóival és – ügyfeleivel is, munkájára és hozzáállására sosem érkezett panasz. Ennek megfelelően az L&Q közvetve elismerte, hogy Maureen Martint a politikai kampány során kifejtett, keresztény hitén alapuló álláspontja miatt rúgta ki.
A belső vizsgálat során Martin az Emberi Jogok Európai Egyezménye 9. és 10. cikkére hivatkozott, hangsúlyozva, hogy mindennek értelmében joga van a gondolat-, lelkiismereti- és vallásszabadsághoz, valamint saját véleményének szabad kifejtéséhez, ám érvelése nem bizonyult ügydöntőnek.
Maureen Martint súlyos kötelességszegéssel vádolták, és elbocsátották, miután az Egyesült Királyság egyik legnagyobb lakásszövetsége, a London & Quadrant Housing Trust (L&Q) azt állította, hogy kampányában tett ígérete a természetes házasság előmozdítására „diszkriminatív”, és megsértené a meleg és transz embereket. Ez az első ilyen eset, amikor egy politikai jelöltet menesztettek munkaadója annak keresztény meggyőződése miatt.
A keresztény párt vezetője több kérdést is feltett az esettel kapcsolatban és aggályát fejezte ki a történtek miatt.
Milyen üzenetet közvetít ez a rosszindulatú támadás egy keresztény politikus és az általa vallott értékek ellen a politikával foglalkozni akaró keresztények számára? Nagyon aggódom amiatt, hogy ami történt, elriasztja őket, ezért nincs más választásom, mint küzdeni az igazságért
– fogalmazott később a keresztény párt vezetője, hozzátéve:
Úgy gondolom, hogy a szólásszabadság és a keresztény szabadságjogok a demokratikus társadalmak alapvető építőkövei, amelyeket minden áron meg kell védeni. A demokráciák lényege, hogy szabadon és nyíltan kifejezhetjük nézeteinket, akkor is, ha nem értünk egyet egymással. Az alternatíva a kényszercenzúra
Martinnak több szervezet, köztük a Keresztény Jogi Központ is felajánlotta segítségét, több civil szervezet pedig Thérèse Coffey-t, az Egyesült Királyság munka- és nyugdíjügyért felelős államtitkárát arra szólították fel, hogy alkosson hatékony szabályozást a keresztények vélemény- és szólásszabadsághoz való jogának védelme érdekében, hogy szabadon szót emelhessenek meggyőződésük mellett.
Eltökélt szándékom, hogy az igazságért harcolok, és biztosítom, hogy más keresztény politikai jelölteknek és alkalmazottaknak ne kelljen átélniük azt, amit most nekem
– idézte Maureen Martint a Christian Concern.
A CitizenGo kampányt indított a keresztény politikus elbocsátása miatt, a petíciót itt tudja aláírásával támogatni.
Már az imádság is tiltólistára kerülhet, súlyos bírság járna azért is, ha a Bibliát idézi valaki
Az elmúlt időszakban egyre gyakrabban és erőteljesebben nyilvánulnak meg a keresztények elleni támadások, augusztus 31-ig tart például az a konzultáció Bournemouth-ban, ahol a helyi tanács egyfajta cenzúrazóna bevezetéséről dönt majd – egy abortuszklinika miatt. Egy úgynevezett „pufferzóna” létrehozását javasolják az intézmény körül, ahol kifejezetten az imádság és más életvédő tevékenységek betiltására törekednek. A javaslat szerint tilos lenne:
- Az abortuszszolgáltatásokkal kapcsolatos problémákkal kapcsolatos tiltakozás, beleértve, de nem kizárólagosan a grafikus, szóbeli vagy írásos eszközöket, imát vagy tanácsadást
- Kísérlet vagy tényleges beavatkozás, megfélemlítés vagy zaklatás a szolgáltatás igénybevevőinek vagy a BPAS klinika alkalmazottainak
- Szöveg vagy képek megjelenítése, zene, hang- vagy hangfelvételek lejátszása az abortusszal kapcsolatban
- Virrasztást tartani, ahol a tagok hallhatóan imádkoznak, vagy felolvassák a Szentírást, énekelnek, szenteltvizet szórnak a földre, vagy keresztet vetnek, ha azt látják, hogy egy szolgáltatást igénybe vevő jár el mellette.
Kiderült az is, hogy az általuk meghatározott zónán belül lenne egy „kijelölt terület”, ahol legfeljebb négy ember tartózkodhatna „békés tiltakozásként” – azonban az imádkozás és a Szentírás recitálása továbbra is tilos lenne. Bárki, aki megszegné ezen szabályok valamelyikét, akár 1000 GBP-ig terjedő pénzbírsággal is büntethetővé válna – olvasható a Christian Concern beszámolójában.
Forrás: Mandiner/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS