Számos misszióban vett részt, éppen a napokban érkeztek meg kollégái Nigerből, a világ egyik legszegényebb országából, ahol rengeteg ember éhezik és gyakoriak a terrortámadások. Kovács Péter, a Hungary Helps vezérigazgatója a Polbeat mai adásában azonban nemcsak a nigeri tényfeltáró küldetésről beszél majd részletesen.
Sokkoló számok, drámai statisztikák látnak napvilágot arról, milyen mértékben csökken a keresztények száma Irakban és Szíriában: az iraki keresztények 91 százaléka menekült el az országból, míg Moszul tíz éve még a kereszténység egyik bástyája volt a Közel-Keleten, de ma már egyáltalán nem élnek ott keresztények. A globális folyamatokra nincs hatásunk, de felelősségünk tudni róluk, és arról, hogy szükségük lehet a segítségünkre és az imáinkra – minderről Kovács Péter, a Hungary Helps Agency vezérigazgatójával beszélgetünk majd a Polbeat legújabb adásában, csütörtökön, az R56 Sörözőben, 19 órától.
A Hungary Helps Program fontos küldetése – amit sikerült is elérni –, hogy a magyar közvélemény tudja: a Közel-Keleten élő keresztények – ott van a kereszténység bölcsője – milyen nehézségekkel szembesülnek. A legősibb felekezetek élnek a régióban; felelősséggel tartozunk azért, hogy ne tűnjenek el ezekről a vidékekről. Kovács Péter szavai szerint ő nem politikai vezető, hanem “a motorháztető alatt lévő szervezetet” képviseli, az adminisztrációt bonyolítják le.
A nigériai Maiduguriban a Boko Haram állandó támadásai miatt sokszor megtorpantak, és a libanoni bankcsőd is okozott másfajta nehézségeket. De az is tragikus, ami Szíriában van. Mintegy ötmillió ember veszítette el az otthonát ebben a korábban gazdag és fejlett országban. Az UNESCO-világörökségi részeket is szétbombázták Aleppó környékén. Homszban van egy lakónegyed, ahol 600 ezer ember veszítette el otthonát; mesélték, hogy fényes nappal az iskola előtt fejeztek le embereket. Ott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a Hungary Helps támogatásából segíti a lakhatást. Egy szíriai polgár hetente 20 liter benzint tankolhat, a szankciók miatt hiány van műszaki termékekből, az autókat sem tudják emiatt megjavítani, korlátozott az áramellátás.
A Hungary Helps Program azonban itt is segít – leginkább iskolákon keresztül, de volt egészségügyi, gyógyszer- és élelmiszertámogatásuk is. A program hozzáadott értéke, hogy üldözött keresztényeket támogat, talán nekik van a legjobb, elismert kapcsolatuk a közel-keleti és afrikai egyházi vezetőkkel. Rajtuk keresztül érhetőek el a leginkább üldözöttek, a legtöbbet szenvedők. Első alkalommal érkezett magyar küldöttség Nigerbe, amelynek részleteiről Kovács Péter a Polbeatben beszél részletesen. Tartsanak velünk, érdemes!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS