Pesti Srácok

A magyarországi ellenzék egy illúzió, egy díszlet

A magyarországi ellenzék egy illúzió, egy díszlet

Mint annyi minden, a nyelvvizsgája és a PhD-ja is hazugság volt. A magas, vékony srác kamuzott. Szerencsésebb országokban, ahol az erkölcsnek, becsületnek van némi helyiértéke, a lebukott politikus ilyenkor fejvesztve távozik a közéletből, esetleg rituális szepukkut hajt végre kedves önmagán. Ugyanis a hazugság szégyenbélyegét máshogy nem lehet lemosni.

Ám Karácsony Gergely természetesen nem nyúl magához. (Legfeljebb a Gréczy.) Nem kotródik sehová. Arcán továbbra is ott feszül a Medgyessy-istállóban formatervezett félszegség, a rakás szerencsétlenség-jelleg, s úgy mondja (illetve írja a fészbukon): minden a legnagyobb rendben van az ő tanulmányaival, csak a Fidesz meg a „propagandasajtója” szemétkedik vele. Hogy nincs nyelvvizsgája és PhD-ja, miközben korábban több helyen ezt hirdette? Kit érdekel? Mit számít az?

És igen, újfent miniszterelnök is akar lenni a Gergő. Mert megint hagyta magát a f.szért rábeszélni. Hogy pár hete VV Zsolti kanapéján még azt burukkolta: dehogy akar miniszterelnök lenni? Kit érdekel? Mit számít az?

  • Semmi sem számít. Csak az illúzió, a vetítés, a díszletek. S hogy közben áradjanak a fészbukon a lájkok.

PestiSracok facebook image

Becsszóra megígérte, hogy ha főpolgármester lesz, a 14 éven aluliak ingyen BKV-zhatnak. Betartotta? Dehogy. És ki ezért a hibás? Természetesen Orbán! (Nyilván azáltal, hogy több pénzt zúdít Budapestre a kormány, mint Tarlós idején...)

Ígért 20 ezer forintos fűtéstámogatást a budapesti nyugdíjasoknak és rászoruló nagycsaládosoknak. Azt is becsszóra. Párás szemmel megfogadta: ők hisznek a „szolidáris Budapestben”. Betartotta? „Lószart, mama!”

Helyettese ott bazsalygott a Lánchíd-felújítási tender későbbi nyertesének fogadásán. Hogy, hogy nem: a baloldali kötődésű cég ötmilliárddal drágábban csinálja, mint amennyiért Tarlós idejében érkezett ajánlat. Mint kiderült: az A-Híd Zrt. tartozásai miatt nem is indulhatott volna a tenderen. Szóval bűzlik az egész a korrupciótól. Lett következmény? Beledőlt a kardjába a főpolgármester? Nem. Ehelyett szemrebbenés nélkül hirdeti tovább: Budapest mindenkié!

Offshore buszmutyi, zuglói parkolási panama és a többi. Egy felelősség- és szégyenérzet nélküli ember évek óta tartó, kínos pávatánca ez, amely – valami furcsa okból – egyeseknek még tetszik is. Csak az a gond, hogy a mi bőrünkre megy a játék, a mi adónkból buszmutyizik, a mi pénzünkből fizeti a negyven-akárhány tanácsadóját, közpénzből stafíroz ki mindenféle vágóistvánokat, kálmánolgákat, draskovicstiborokat. S a mi országunkat ajánlja majd föl masnival átkötve a megbízóinak, ha ne adj' Isten kormányfő lesz.

Nem fognak rajta a saját tettei

Nehéz földolgozni, hogyan kapaszkodhatott ilyen magasra egy ennyire teljesítmény nélküli alak, egy ilyen méretes duplanulla. És miért nem hatnak rá a súlyos botrányok? Épp ilyesmiken gondolkodtam, mikor szembejött egy igen frappáns olvasói vélemény:

Igen valahol itt lehet az eb elhantolva. Karácsonyra (meg úgy általában a széljobb-szélbal ellenzékre is) semmilyen komoly elvárás nem érvényes. Nem számít nekik (és a szavazóiknak), ha eladósítják a gondjaikra bízott kerületet, várost, országot. Nem érdekli őket, ha tele vannak korrupciós ügyekkel (mert közben elterjesztik az ellenfeleikről, hogy nekik még több van). Nem számít semmilyen tény, statisztikai adat, munkanélküliségi görbe. Nem számítanak a költségvetési adatok, nem számít, hogy semmi épkézlábat létrehozni, fölépíteni, végiggondolni nem képesek. Csak a hazudozáshoz, a romboláshoz, az ellenfél építkezéseinek leállításához értenek.

  • Az ellenzék egy valóság utáni világban él, egy teljesítmény nélküli, valóságon túli világot épít. Náluk csak díszletek vannak, illúziók. A „kerékpározó főpolgi”, a „parizeres Jakab” meg a többi. És valljuk be, nagyon értenek ahhoz, hogy a nagy büdös semmit (önnön magukat) eladják.

Ami ennél is nagyobb teljesítmény, hogy az általuk végrehajtott, szabadrablással elegy szemkilövetősdit is képesek úgy eladni, mint valami szabad, demokratikus, európai értelemben vett kormányzást. Ebben a játékban Karácsonyék csupán közbenső szereplők, feladatuk a figyelemelterelés. Miközben ők vetítenek a népnek, a háttérben a nagy bábmesterek (a globalista erőközpontok, multinacionális konszernek, Gyuri bácsi-féle ördögi figurák) tökig csavarják a pénzszivattyút. A cél, hogy folytatódhasson, ami 2010-ben kényszerűen megakadt: Magyarország szisztematikus kifosztása. Erről szól 2022.

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.