Pesti Srácok

Elon Musk már 5 órával korábban tudta... Beyoncé nem lép fel többet...

Elon Musk már 5 órával korábban tudta... Beyoncé nem lép fel többet...

Van jó néhány extra információ, adalék, apró szösszenet az amerikai választásokkal kapcsolatban, amik nem biztos, hogy eljutottak a magyar nézőkhöz, olvasókhoz. És persze ezek közül egy csomó valószínűleg nem is különösebben érdekes nekünk. De vannak amelyek igen, mi az, hogy, nagyon is! Összegyűjtöttem ezekből egy párat nektek...

Mit tudott 5 órával korábban Elon Musk? Azt, hogy Trump győz. Dana White, a UFC elnöke, a ketrecharcos világ óriáskirálya mesélte a sztorit Joe Rogan-nek, a podcast világ óriáskirályának. Musk, a tech világ óriáskirálya állítólag odasúgta White-nak, hogy „It’s over, Donald Won” – és hazament. A világ leggazdagabb embere lefejlesztett egy app-ot, kifejezetten erre az estére, csak saját magának, amivel nem csak követni tudta a legfrissebb (rész)eredményeket, hanem az ezekből kiszámolt előrejelzések, az összes lehetséges forgatókönyv, stb., stb., minden ott volt neki. És az info valóban stimmelt...

De ha már Joe Rogan-nél és Dand White-nál tartunk... Mindketten jelentős, nagy népszerűségnek örvendő szereplői az amerikai közéletnek. Az UFC (Ultimate Fighting Championship), amit Dana White vezet, frenetikus siker Amerikában, messze a legnépszerűbb MMA versenysorozat. Emberek tízmilliói követik, a sportolóik hatalmas sztárok. A WWE (World Wrestling Entertainment), azaz a pankráció és a UFC egyaránt megtestesítik azt a „toxikus maszkulinitást”, amivel a liberálisok állandóan dobálóznak. Az amerikai nép viszont láthatóan igen is igényli a férfiasságot. Persze, a pankráció inkább színház, és egy kicsit sport, az UFC pedig elsősorban küzdősport, de mellette show is. Dana White és Vince McMahon (a WWE vezetője) mindketten Trump elkötelezett támogatói, hosszú ideje.

Egy jó ideig nem volt ugyanez elmondható Joe Rogan-ről. Akinek szintén erős UFC-kötődése van; sokáig az egyik meghatározó kommentátora volt a meccseknek. Emellett stand up komikusként is fellépett. 15 évvel ezelőtt indította el önálló podcast-jét, a Joe Rogan Experience-et, ami Spotify-on és YouTube-on látható. Gyakorlatilag mindenki volt már a vendége, aki számít; legnépszerűbb epizódja (Elon Musk-kal, 6 évvel ezelőtt) a podcast műfaj rekordere, 68 millió megtekintés fölött a YouTube-on.

PestiSracok facebook image

Rogan korábban Bernie Sanders-szel szimpatizált, tehát balról támadta az establishment-et. Az első „jobbkanyart” akkor vette, amikor meghívta a műsorába Robert Malone-t, az mRNS vakcinák legelső úttörőjét, aki nagyon komoly fenntartásokat fogalmazott meg az eljárással kapcsolatban. Emiatt a Demokrata Párt politikusai, és az ő cipőiket fényesítő fősodratú média beszélő fejei oltástagadónak, álhírterjesztőnek bélyegezték Rogan-t. Szintén akkoriban szerepelt a műsorában Jordan Peterson is, akinek számos „bűne” között az egyik legfőbb, hogy nem hajlandó egyetlen hibbant elmezavarodottat sem a preferált személyes névmását használni, és úgy általában azt mondja – klinikai pszichológusként - a magukat ellentétes neműnek képzelőkről, hogy nem műtétre, hanem pszichiátriai kezelésre lenne szükségük. Emiatt a két beszélgetés miatt Rogan-t is utolérte a cancel culture, és az előbb említett államhatalmi- és média-konglomerátum a Föld színéről is el akarta tüntetni. A Spotify nem adta be a derekát, nem bontottak vele szerződést, de a két kifogásolt epizódot leszedték a platformról.

Rogan nem tört meg, azóta is egyre sikeresebb. És nincs egyedül. Számos további podcaster csinál milliós nézettségeket. Beszélnek a valóságról, és beszélnek olyan emberekkel, akik a hagyományos médiából ki vannak szorítva. A szintén stand up hátterű Theo Von, a brit, de Amerikában élő Chris Williamson, a szintén brit, a női szíveket egykor színészként hódító Russel Brand, az Impact Theory szabadegyetem alapítója, Tom Bileyu, a két Weinstein (az evolúció-biológus Bret és a pénzügyi guru Eric), no meg persze a már korábbról jól ismert Ben Shapiro és kollégái a Daily Wire-nél (Matt Walsh ás Michael Knowles), és még sokan mások teljesen átrajzolták a médiatérképet. Sokkal többen nézik őket, mint a hagyományos csatornákat, valódi alternatív nyilvánosságot teremtettek, kiteljesítve a néhai Andrew Breitbart örökségét, aki már 2016-ban megmondta, hogy a közösségi médiában kell megnyerni a választást, mivel a klasszikus média véresen elfogult a baloldal javára.

2020-ban a közösségi média is az volt; a Facebook, a Google, az Instagram, és az akkori Twitter rendre álhírnek minősítette és letiltotta a Joe Biden-re (és a fiára, Hunter-re) vonatkozó negatív információkat, magát Trump-ot pedig törölték a platformokról. Miután Elon Musk megvásárolta (és X-re nevezte át) a Twitter-t, itt is megszűnt a baloldal monopóliuma, és a mostani választások előtt ha elfogultak is voltak balra, de messze-messze nem annyira, mint 2020-ban. Nem tiltották le szőnyegbombaszerűen a konzervatív szereplőket, oldalakat, tartalmakat. Lehet, hogy már előre sejtették, hogy nem szabad Trump-ot magukra haragítaniuk?

Visszatérve az említett podcasterekre, nem csak Rogan, de a többiek nagy része is a liberális világból érkezett. De miután látták, hogy mit művel a mai baloldal, a cancel culture-rel, a szólásszabadság korlátozásával, a gender-őrülettel, a háborús uszítással, a bevándorlással, stb., szép lassan mindannyiuknak kinyílt a szeme. És sorra nyitogatták másokét is. Rogan végül meghívta Trump-ot is a műsorába. Harrist is meg akarta hívni, de utóbbi nem vállalta. Nem csoda, hiszen egy 3-4 órás beszélgetést nem lehet úgy végigcsinálni, ha az embernek nincs intellektusa, nincsenek gondolatai, és csak paneleket képes ismételgetni. Ja, meg hangosan vihogni.

A podcasterek egyre fontosabb tényezővé válásával szemben viszont egy másik, ezzel ellentétes folyamatot is láthatunk. A korábban teljhatalmúnak gondolt, milliók által megkérdőjelezhetetlen vátesznek tartott, hollywoodi véleményformáló elitről, színészek és popsztárok soráról kiderült, hogy nincs már akkora hatásuk az emberekre, mint azt a Demokrata Párt képzelte. Hiába állították őket hardrendbe Taylor Swift-től Beyoncé-n át Cardi B-ig. Hiába szónokolt az öregkorára sajnos teljesen meghibbant Robert DeNiro, a már jóval az öregkora előtt teljesen meghibbant Jimmy Kimmel, vagy a világ életében hibbant Mark Ruffalo, és további celebek tömkelege, ez sem segített Kamala Harris-en. Az emberek úgy látszik, jobban hallgattak nem csak Hulk Hogan-re, Mel Gibson-ra vagy Rob Schneider-re, hanem Jor Rogan-re vagy Dana White-ra is.

Beyoncé egyébként Trump győzelmét követően kijelentette, hogy többedmagával együtt ezután nem lépnek fel piros államokban. Azaz olyanokban, amelyekben Trump győzött. A probléma ezzel csak az, hogy ez összesen 31 államot jelent. Tehát az ország közel kétharmadából kizárják saját magukat. Ez óriási bevételkiesés lesz. Nyilván nem fogják megtenni, ahogy azok a hibbant sztárok, Cher-től Barbara Streisand-ig, most sem fognak elköltözni az országból.

Az lenne az igazi, ha ezen államok, és a lakosságuk köszönné szépen, és ők nem kérnének ezeknek a féleszűeknek a zenéjéből. A folyamat már elkezdődött: a Swiftie-k azaz Taylor Swift rajongói körében óriási trend volt a választások előtt, hogy miután az énekesnő sértegette a Trump-szavazókat, kukába dobták a Swift-lemezeiket, pólóikat, és ezt kirakták TikTok-ra, Instára, stb. A másik ilyen nagy TiokTok-trend az volt a Trump-szavazó nők körében, hogy „Dance Party with Beyoncé” felkiáltással a Trump-táncot járták (azt a mozgássorozatot, amit Trump még 4 évvel ezelőtt tolt a Village People „YMCA” című dalára). Ezzel arra utaltak, amikor Trump azt mondta Joe Rogan podcast-jében, hogy Kamala Harris azért nem jön el Joe-hoz, mert el van foglalva egy tánc party-n Beyoncé-val.

Szóval, összegezve, a médiában és a popkultúrában is óriási tektonikus mozgást látunk. A szemünk láttára omlik össze a baloldal sok évtizedes, kikezdhetetlennek vélt hegemóniája. Nem csak a politikai végrehajtó hatalomban, hanem a médiában, kutúrában, a mindennapokban is. Donald Trump pontosan ugyanazt valósítja meg, amit Orbán Viktor. Sooooo much winning!

Vezető kép: Elon Musk dél-afrikai-amerikai üzletember, a Tesla Motors elektromosjármű-gyártó, a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat és az X közösségi médiaplatform tulajdonosa beszédet mond Donald Trump volt amerikai elnök és republikánus párti elnökjelölt kampányrendezvényén a New York-i Madison Square Gardenben 2024. október 28-án. MTI/EPA/Sarah Yenesel

Ajánljuk még

A hit erejével – Két, hanyatlásra ítélt, mélyszegénységben élő falut mentett meg egy református lelkész házaspár

Exkluzív 2021 december 25.
Hanyatló falvakat ment a szlovák-magyar határon egy fiatal református lelkész házaspár, Tóth István és felesége, Viktória. Huszonegy évvel ezelőtt, amikor elvállalták a szolgálatot a Miskolctól hetven kilométerre fekvő Abaújvár gyülekezetében, azt mondták nekik, ne tervezzenek hosszú távra. Az öregedő, kétszáz lelkes faluban, valóban az Isten háta mögött alig több mint tucatnyian járhattak templomba. A hit erejével a legszegényebb falvakban, a határ mentén önfenntartó és valódi, családias közösséget építettek, aminek mások a csodájára járnak. A semmiből, valóban az Isten háta mögött, ahol magyar, betelepült szlovák és cigány él együtt, és ahol az érkezésük előtt nem látszott már a kiút. Ha azt kérdezzük, honnan volt fiatal lelkipásztorként mindehhez ereje, Tóth Viktória szerényen annyit mond: Istené a dicsőség, ők csak hittek benne, hogy az Úr nem ad olyan feladatot, amit ne lennének képesek elvégezni. Abaújváron kívül még egy kisebb szomszédos falu, Pányok is hozzájuk tartozik. Ők lettek abban a térségben a legnagyobb szolgáltató és munkáltató egyben: szociális és házi segítségnyújtó szolgálatuk ellátja az időseket és rászorulókat, gazdaságot és egy keresztény manufaktúrát is létrehoztak, jelenleg tizenöt család megélhetését biztosítják. Ez már önmagában is csoda volna, de a Tóth házaspár itt nem állt meg, a gyermekeket is maguk köré gyűjtötték; vannak, akik a gyülekezetben nőttek fel, váltak istenfélő, hívő felnőtté. Bábcsoportot alapítottak, amellyel az országot járják, gyülekezeti otthont építettek, Időközben Viktóriáékra bízták a gönci pszichiátriai- és szenvedélybetegek nappali intézményét is, amely majdnem csődbe ment. És ha ennyi szolgálat nem lenne elég: börtönök, fegyházak fogvatartottainak lelkét is mentik. Ma már a börtönbe szolgálni járó cursillósok észak-magyarországi központja is Abaújváron van.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

A magyar antifa, mint hálózat: Mérce, Tett, Autonómia, Szikra és a csúcson Jámbor?

Exkluzív 2023 február 14.
Évről-évre felmerül a Kitörés Napi antifa villongások kapcsán, hogy egyre jobban szerveződik és külföldieket is teleportál akcióira a magyar antifa, a hétvégi események azonban egyértelműen mutatják, hálózatba szerveződött és komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelent a hazai antifasiszta mozgalom. Hazai szervezetek, velük karöltve magyar sajtóorgánum heteken át szervezte azt az antifa megmozdulást, amelynek eredménye, hogy hét jobboldali embert vertek össze brutálisan, 5-7-8 fős csoportok a nyílt utcákon, gyakorlatilag a ruházatuk alapján kiszúrva őket. Az elkövetők egy része külföldi állampolgár! A PestiSrácok.hu utánajárt, kik és hogyan szervezhették Magyarországra a hétvégi akcióra a külföldi antifákat és azt is megmutatjuk, hogyan szerveződik nyíltan, a szemünk láttára a magyar antifa, egy olyan szélsőséges ideológiákat terjesztő és erőszaktól sem visszariadó csoport, amelyet már több országban betiltottak és terrorszervezetnek nyilvánítottak. Riportunk rámutat, hogy a hazai antifa mozgalom még a parlamentbe is juttathatott képviselőt - ugyanis a Párbeszéd politikusa, Jámbor András ezer szálon kötődik az antifa hálózatban megjelenő szervezetekhez, csoportokhoz.