Pesti Srácok

A legtöbb bosnyák sajnálja az országukban táborozó migránsokat, de már túl sokan vannak - Boszniában jártunk (PS-videó!)

A horvát határhoz közeli bosznia-hercegovinai városokban egyre több a migráns, már szinte nincs olyan település, ahol ne lenne sátortábor. Stábunknak ugyan nem sikerült bejutni az ENSZ által üzemeltetett bihácsi táborba, viszont több, ott állomásozó bevándorlóval is találkoztunk, akik portálunknak elárulták, főleg Franciaországba, vagy Olaszországba mennének, illetve megtudtuk, hogy a legnagyobb részük Pakisztánból érkezett. Beszélgettünk olyan fiatallal is, akit már többször elkaptak a rendőrök az EU-n belül, ahonnan ide küldték őket vissza, ennek ellenére nem is gondolkozik azon, hogy legálisan nyújtson be menedékkérelmet. A helyiek, akiket egyre nehezebb a környéken fellelni, aggódnak a közelgő tél miatt, mivel szerintük a hideg csak rontani fog a céltalanul bóklászó fiatal férfiak helyzetén, ami még jobban inspirálni fogja a bűnözést.

A magyar határtól alig nyolcvan kilométer távolságra fekvő Bosznia-Hercegovinában év eleje óta mintegy nyolcezer migráns belépését regisztrálták, de ennél jóval többen jöhettek, hiszen becslések szerint jelenleg is körülbelül ennyien várnak ugrásra készen, hogy a horvát határőrséget kijátszva Nyugat-Európába jussanak. A legtöbben az ország nyugati csücskében, a tengerparti nyaralások útvonaláról jól ismert Karlovac (Károlyváros) közelében, a hercegovinai határ túloldalán, Bihácsban várakoznak. A sajtó is beszámolt az elmúlt hetek pattanásig feszült helyzetéről. A PestiSrácok.hu stábja ellátogatott a balkáni országba, hogy megnézze, mennyit változott a helyzet, miután a helyi politikusok egyre hangosabban kérik a kormányt arra, hogy tegyen valamit a helyzet rendezésére. Közben Horvátország megunta a feszültséget és fokozta a rendőri jelenlétet a határon, a napokban pedig többször össze is csaptak a bevándorlókkal, akik mindent megtesznek azért, hogy továbbjussanak Európába.

A videót készítette: Ragács András és Dezse Balázs

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.