A legszigorúbb minősítést kapott ügyet katonai bíróság tárgyalja, a bíró tíz tárgyalási napot tűzött ki. A vádlottak közül ketten nem jelentek meg, de hozzájárultak, hogy a tárgyalást a távollétükben folytassák le. A sajtó csak a tárgyalás első perceiben lehetett jelen, a bírói tanács a vádismertetés előtt mindenkit kiküldött a teremből, aki nem kapott idézést.
A rendőrségi vesztegetési botrány büntetőperében az ügyészség azzal vádolja Vizoviczki Lászlót, hogy fizetett magas rangú tiszteknek azért, hogy szórakozóhelyei zavartalanul működhessenek, a konkurenseknél viszont razziázzanak. A Magyar Nemzet korábban azt írta, hogy a sajtó és a nyilvánosság teljes kizárásával Vatai István hadbíró alezredes vezette tanács tárgyalja majd a büntetőpert. Tatár Tímea a törvényszék szóvivője a lapnak azt mondta, hogy a törvény szerint az ügy felderítése és nyomozása során keletkezett minősített dokumentumok miatt van szükség a huszonkét vádlottat felvonultató ügy zárt tárgyalására. A szóvivő hozzátette, a zárt ajtók mögött lebonyolított elsőfokú bírósági eljárásnak csak a rendelkező része lesz nyilvános, az ítélet indoklását azonban ugyancsak államtitokként kezelik, és arról a törvényszék nem adhat tájékoztatást.
Érdekesség még, hogy a Vizoviczki elleni nyomozás korai szakaszában gyanúsítottként szereplő, később az éjszaka császárára és a rendőri vezetőkre terhelő vallomást tevő Varga Istvánról feltételezhető, hogy felvették a tanúvédelmi programba. Ugyanis a PestiSrácok.hu tavaly novemberben arról számolt be, hogy a férfi több hónapja, mindenféle előzetes értesítés nélkül, egyik napról a másikra, családjával együtt eltűnt. Azt persze hivatalosan nem tudni, hogy az ügyészség milyen alkut kötött Vizó egykori jobbkezével. A Vizó-birodalom tündökléséről és bukásáról még többet itt, itt és itt olvashat.
Forrás: nol.hu/PS
Fotó: Népszava
Facebook
Twitter
YouTube
RSS