Feljelentés-kiegészítés keretében indított vizsgálatot a soroksári alpolgármester, Weinmann Antal félmilliárdos „dáridózása” ügyében a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) – tudta meg a PestiSrácok.hu. Egy feljelentés szerint ugyanis az elmúlt öt évben közel 500 milliót szórt el Soroksár Weinmannak köszönhetően úgy, hogy a legtöbb esetben nem volt közbeszerzési eljárás, viszont a szervezést, valamint a lebonyolítást is mindig ugyanaz a baráti kör kapta meg.
Az ügyben múlt héten tett feljelentést hűtlen kezelés gyanújával Tényi István, aki a rendőrségnek – korábbi cikkünk alapján – azt írta: Weinmann Antal mintegy 500 millió forintot adott ki a helyi rendezvényekre. Bár az önkormányzat minden évben kijelöl egy keretösszeget, az szinte sosem bizonyult elégnek a kulturális események lebonyolítására, így kénytelenek voltak újabb tétellel kiegészíteni azt. Emiatt az elmúlt években tetemes költség keletkezett abból, hogy Weinmann közbeszerzési eljárás mellőzésével és a szétbontási tilalom figyelmen kívül hagyásával igazgatta a kerületi kulturális életet – hangsúlyozta Tényi a feljelentésében, megemlítve benne Gallay István, a Soroksári Svábok Független Egyesületének tagja nyilatkozatát, aki elmondta: adatigénylést adtak be, hogy megtudják, jogszerűen használták-e fel az 500 milliós összeget. Gallay szerint 2015 óta folyamatosan ki kellett egészíteni az önkormányzat által meghatározott keretösszeget: 2017-ben például az 57 millió forint helyett 91 milliót költöttek rendezvényre, csakúgy, mint 2016-ban, amikor az 51 milliós költséget ugrották meg további 45 millió forinttal, tehát laza 96 milliót áldoztak a kerületi „dínomdánomra”. Ennyi pénzből rengeteg útfelújítást el lehetett volna végezni
– idézte Tényi Gallayt, aki szerint arra évi alig több, mint 100 milliót szánnak az önkormányzatban.
A feljelentés kitért arra is, hogy Weinmann Antal – aki jelenleg az Itthon Vagyunk Egyesület polgármester-jelöltje ragaszkodik a jól megszokott és bevált baráti körhöz is, akik egy-egy kerületi rendezvény fellépői vagy éppen kivitelezői. Az ügyészségre eljutott dokumentumban az is szerepel, hogy az egyik állandó meghívott cég a Generálprodukció Kft. Az említett üzleti vállalkozás jelenleg kényszertörlés alatt áll az Opten adatai szerint, a cégadatbázisban fellelhető információ alapján az elmúlt években igen tetemes bevételi oldalt könyvelhettek el. Kérdéses, hogyan tudtak ezek ellenére felkerülni a NAV feketelistájára – áll a feljelentésben, amelyben az is megtalálható, hogy a soroksári bulikat Weinmann Antal saját közösségi oldalán is népszerűsítette, egy korábbi bejegyzésben pedig saját magára kultúráért felelős alpolgármesterként utalt.
Vizsgálódik a rendőrség
Weinmann az M1 megkeresésére korábban azt írta: nem volt tudomása arról, hogy a helyi események szervezése során átlépték volna a keretösszeget, és arról sem tudott, hogy a rendezvényeket bonyolító Generálprodukció Kft. a NAV feketelistáján szerepel. Arra a kérdésre, hogy mi alapján válogatta ki a kivitelező vállalatokat, Weinmann Antal azt írta: a megbízhatóság és a referencia számított. A kimutatás szerint azonban éveken át, jelentős összeggel lépte túl a keretösszeget a soroksári dáridózás, erről pedig neki is tudnia kellett alpolgármesterként – olvasható a portálunkhoz eljuttatott feljelentésben. Megkeresésünkre a rendőrség közölte, hogy az ügyben szerdán feljelentés-kiegészítést rendelt el a BRFK, ami annyit jelent, hogy további adatokat gyűjt még a hatóság, legkésőbb harminc nap múlva pedig dönteni kell a nyomozás elrendeléséről, vagy a feljelentés elutasításáról.
Fotó: soroksar.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS