Zsarolás bűntettének gyanúja miatt rendelhet el nyomozást az V. kerületi Rendőrkapitányság a milliárdos adócsalással gyanúsított Czeglédy Csaba cége, a Human Operátor Zrt. által ki nem fizetett egyik diák, Kéri Ámon burkolt megfélemlítése ügyében – tudta meg a PestiSrácok.hu. Kéri azt állítja, hogy az előzetesben ülő baloldali politikus egyik ügyvédje a hallgatását szerette volna megvásárolni, majd azzal fenyegette, hogy személyiségi jogi pert zúdít a nyakába, ha mindezt nyilvánosságra hozza. Közben megtudtuk azt is, hogy Czeglédy két bűntársát az ügyészség kezdeményezésére kiengedték az előzetes letartóztatásból, feltételezhetően azért, mert sikerült valamilyen megállapodást kötniük a hatóságokkal.
A történet előzménye, hogy a többmilliárdos költségvetési csalással gyanúsított Czeglédy Csabához köthető Human Operator Zrt. által – a gyanú szerint – megkárosított diákok egyik szószólóját, Kéri Ámont megkereste Czeglédy egyik ügyvédje. A védő azt az üzenetet továbbította, hogy ügyfele tudja, Kéri nem kapta meg a bérét, amiért megdolgozott, ám ezt most szeretné megtéríteni neki. Persze rögtön a másik hangadó, Fidler Alexandra elérhetőségét is tudakolta a jogász, aki egyben azzal fenyegette meg Kéri Ámont, hogy ne forduljon a nyilvánossághoz, egyelőre hallgasson az ügyről és az ajánlatról, ellenben személyiségi jogi pert helyez kilátásba.
Felháborodott Czeglédy hozzáállásán
Kéri Ámon portálunknak azt mondta, el sem gondolkozott azon, hogy elfogadja az ajánlatot, ugyanakkor azt üzente Czeglédy Csabának, hogy ne ügyvédein keresztül üzengessen egy-két károsultnak, hanem írjon nyílt levelet és egyként szólítsa meg mindazokat a diákokat, akik miatta nem kapták meg a pénzt, amiért megdolgoztak. Korábban az üggyel összefüggésben megkerestük a megkárosított diákok képviseletét ellátó ügyvédet, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének elnökét, aki azt mondta, ügyvédként, és apaként is felháborítja, ami történt. Felajánlották a két fiatalnak, hogy amennyiben jogi következménye lenne a kiállásuknak, abban is képviselni fogják őket.
Milyen maffiamegoldás ez, hogy a két hangadót megvesszük, jól megfenyegetjük?
– tette fel a kérdést az ügyvéd. Fiák István büszke a társaik mellett kiálló diákokra, kollégájának pedig azt üzeni, gondolkodjon el azon, milyen etikai vétséget követett el a fenyegetéssel. Hiszen ezért akár egy kamarai fegyelmi eljárással is számolhat a Czeglédyt képviselő jogász.
Zsarolás miatt indulhat nyomozás
A feljelentéseiről ismert Tényi István cikkünk megjelenése után az ügyészséghez fordult, mivel szerinte az ügyben fennáll a zsarolás bűntettének gyanúja, így a nyomozás megindítását és az „ismeretlen” elkövető felkutatását kérte a hatóságoktól. Az ügyészség nem utasította el Tényi feljelentését, hanem feljelentés-kiegészítést rendelt el, amelynek lefolytatásával az V. kerületi rendőrkapitányságot bízták meg.
Czeglédy két bűntársa már szabadlábon
Ismert, Czeglédy Csabát június 15-én helyezték előzetes letartóztatásba, miután ellene és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt büntetőeljárást indítottak a NAV Csongrád megyei igazgatóságának pénzügyi nyomozói. A bűncselekmények következtében az állami költségvetést több mint hárommilliárd forintos vagyoni hátrány érhette. A gyanú szerint a Czeglédy által vezetett, munkaerő-közvetítést végző Human Operator Zrt. köré szerveződő céghálózat 2013 és 2016 között mintegy hárommilliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek. Az ügynek jelenleg tizenhét gyanúsítottja van, ám közülük ketten már nincsenek előzetesben. Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője ugyanis arról tájékoztatta a PestiSrácok.hu-t, hogy az ügyészség megszüntette két gyanúsított előzetes letartóztatását. Az egyik személy szabadlábon védekezik, míg társa lakhelyelhagyási tilalom alatt áll – mondta a szóvivő, aki ennél többet ugyan nem árult el, ám az nagyon valószínű, hogy Czeglédy két gyanúsított-társa valamilyen megállapodásnak köszönhetően szabadulhatott a börtönből, hiszen az előzetesük megszüntetéséről nem a bíróság, hanem a NAV nyomozását felügyelő ügyészség döntött.
Vezető kép: Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS