
Erősen spekulatív lenne az Egészségügyi Világszervezet (WHO) részéről, ha azt állítaná, hogy a koronavírus nem Kínában jelent meg tavaly decemberben – jelentette ki pénteki, genfi virtuális sajtótájékoztatóján Michael Ryan, a WHO veszélyhelyzeti igazgatója.
A SARS-CoV-2 nevű vírust először a közép-kínai Vuhanban, egy élelmiszer-piacon azonosították. Kína az állami média útján azt terjeszti, hogy a vírus külföldön már jelen volt, mielőtt Vuhanban felfedezték. Arra hivatkozva közlik ezt, hogy a koronavírust importált fagyasztott élelmiszerek csomagolásán is megtalálták, és tudományos folyóiratok szerint már tavaly Európában keringett – írta a Reuters hírügynökség.
A közegészségügy szempontjából nyilvánvaló, hogy ott kell kezdeni a vizsgálódást, ahol az első humán fertőzéseket találták
– mondta a veszélyhelyzeti igazgató, hozzátéve, hogy a bizonyítékok később más helyekre vezethetnek. Michael Ryan megismételte, hogy a WHO szakértőket akar küldeni a vuhani piacra a vírus eredetének bizonyítására.
Donald Trump amerikai elnök kormányzata azzal vádolta meg a WHO-t, hogy elfogult Kína javára, amit a szervezet többször is visszautasított. A WHO főigazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz is közölte: a koronavírus eredetéről Vuhanban kezdik meg a kutatást, utána folytathatják máshol.
Még ha egyes országokban a koronavírus-fertőzöttek számának csökkenése is tapasztalható, továbbra is meg kell őrizni az éberséget
– figyelmeztetett pénteken Genfben Maria van Kerkhove, a WHO járványügyi szakértője.
Nem szeretnénk azt látni, hogy a karantén után ellenőrzés alá kerül a vírus, majd újból karantén következik
– mondta online sajtóértekezletén az ENSZ szakosított egészségügyi szervezetének szakértője.
Több, mint 61 millió igazolt fertőzöttet és több mint 1,4 millió halálesetet jelentettek a világban péntek estig a baltimore-i Johns Hopkins egyetem összesítése szerint. Alacsony szinten tudjuk tartani a fertőzést
– mondta van Kerkhove, hozzátéve, hogy több tucat ország bizonyította be, hogy a járványt kézben lehet tartani, és meg is tették.
A WHO-nak szüksége van a klinikai adatokra és megfelelő gyártással kapcsolatos információra, hogy képes legyen értékelni a koronavírus elleni Szputnyik V orosz védőoltást
– jelentette ki pénteken Genfben Mariangela Simao, a WHO főigazgató-helyettese. Az orosz egészségügyi minisztérium szóvivője novemberben jelentette be, hogy a Szputnyik V vakcina hatékonysága meghaladja a kilencven százalékot, de a folyamatban lévő klinikai tesztek helyett inkább az önkéntesek beoltásával kapcsolatos adatokra hivatkozott.
Kate O’Brien, a WHO immunizáló védőoltásokkal foglalkozó részlegének vezetője azt hangsúlyozta, hogy az ENSZ-szervezetnek nem elegendőek csak a sajtóközlemények a koronavírus elleni védőoltások hatékonyságának, illetve az arra adott immunreakcióknak a felméréséhez. Az AstraZeneca brit gyógyszergyár várhatóan újabb tesztelést végez, hogy felmérje a kisebb adagban adagolt védőoltása hatékonyságát – közölte a cég vezetője csütörtökön. A WHO-szakértő tanulmányokra hivatkozva rámutatott, hogy a lakosság 60-70 százalékát kell védőoltással ellátni ahhoz, hogy megakadályozzák a vírus terjedését. O’Brien ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a jelenlegi világjárványban csak akkor fogják látni, hány százalékos átoltottságra lesz szükség, ha többet tudnak az eddig tesztelt vakcinákról.
Az elmúlt napokban az AstraZeneca, a Moderna, valamint a Pfizer és német partnere, a BioNTech közölte, hogy ígéretes eredménnyel tesztelték a Covid-19 elleni vakcinájukat.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov
redl tizedes
2020-11-27 at 22:29
a virus nem kinából származik legfeljebb ott kezdték el nagyarányban terjeszteni!
a tróger rendőrok és titkosszolgák már elkezdhetnének nyomozni!
Kristóf
2020-11-27 at 22:40
Jó kis porhintés, elterelés a lényegről. (Kb. mint amikor Horn Gábor a Fidesz választási stratégiájának hibáiról beszél, akkor biztosak lehetünk, hogy valami teljesen másról van szó.) És ha Kínában eresztette el egy másik hatalom? És ha Kína tudtával tette? Akkor sincs semmi.
A covidra felépített kommunikációs fegyverről kéne inkább beszélni. Eleve miért ez lett a neve? Ha a madár- és sertésinfluenza után ezt is tobzoskainfluenzának nevezték volna el, akkor pl. nem lehetne vele rettegést kelteni, ugye? Mert egy influenza az mégsem valami komoly.
moliere
2020-11-28 at 00:49
Kristóf
Az egész logikus, csak egy ponton csóváltam a fejem egy kicsit: a spanyol “nátha” is nagyon komoly volt, komolyan is vették, pedig még csak egy influenza sem volt a neve, csak egy “nátha”. Szóval a néven nem nagyon múlik szerintem, ha elnevezték volna mondjuk “denevér-influenzának”, és ugyanezt csinálták volna (képek az üres utcákról, holtan összeeső fiatalokról Kínában, lassan felspannolódó médiahisztériával, pl. hogy “rekord számú letöltés a “Vírus” c. filmre, vagy hogy “több üzletet teljesen kifosztottak a világvégére készülő vevői rohamok”, aztán a síró olasz orvosok, hogy “kit tegyenek lélegeztetőgépre”, a katonai konvojok – állítólag – hullákkal megrakva, a hűtőkamionokat rendelő NY-i városháza, a halottak hegyekben állnak spanyolországban, és mindennek a hatványozott szétterjedése a közösségi médiában, a naponta háromszor hajat mosó emberek, és erre a kormányzati világvégekampányok – kivétel Svédország, illetve ahogy Európa meghülyült, Kína meggyógyult).
Szóval igazad van, de nem a néven múlik.
csakafidesz
2020-11-28 at 01:24
Azzal, hogy ezt így kijelentik azt bizonyíják, hogy tényleg szándékos volt a pandémia. Csak az a kérés, hogy miért pont Kína a hunyó és miért pont akkor amikor a kínai-amerikai viszony fagyponton van?
Amúgy a WHO ENSZ szervezet és ha ENSz-nek épp úgy nem lehet hinni, mint az EU-nak.
Az amerikaiaknak pedig sok-sok kifosztott áruházat kívánok, ez nagyon megnöveli a társadalmi konszenzust.
benzoli
2020-11-28 at 03:18
A kerdesek kerdese. Ki adott virust a Kinaiaknak, hogy kiserletezzenek a laboratoriumukban, Vuhanban.
bl
2020-11-28 at 04:07
Gyuri bá mindig ott van “ahol megbotlik egy lány”. Ő csupa jó dolgot finanszíroz: drogliberó, abortusz, eutanázia, noborder, gender, elkövetőjogok, stb. Csak az a kérdés, hogy azért botlik meg, mert ott van, vagy azért van ott, mert meg fog botlani??? Ő mindenkire vigyáz! Ő egy látnok! Ő a világ ura! Fura.
CrossWare
2020-11-28 at 07:10
Vannak érdekes dolgok…
Először a spanyol nátháról. Több kutató írt egy tanulmányt, köztük szerzőként az az Anthony Fauci, aki most a járványügyet viszi az USA-ban. Itt a tanulmány: https://academic.oup.com/jid/article/198/7/962/2192118
Érdekes megállapítás: A spanyol náthánál a legtöbb halálozást nem maga az influenza vírus okozta, hanem bakteriális tüdőgyulladás, az amit a főleg textil alapú maszkok használata okoz. (Akkor nem volt még egyszerhasználatos maszk).
Ugyanez a Fauci az az ember, aki Bill és Melinda Gates Alapítvány jól fizetett igazgatósági tagja.
Ugyanez a Fauci, aki az USA-ban a veszélyessége miatt betiltott Koronavírus kutatásokat áthelyezte Wuhan-ba, ahol a kutatás alapja az volt, hogy lehet a koronavirust úgy módosítani, hogy jobban be tudjon hatolni az emberi szervezetbe.
https://summit.news/2020/04/30/report-dr-fauci-backed-wuhan-lab-doing-crazy-coronavirus-research/
Bill Gates már többször kifejtette, hogy hatásos népesség csökkentést kell végrehajtani a világon.
Ma, a WHO legnagyobb támogatója a Bill és Melinda Gates Alapítvány. A WHO vezetője egy kommunista féreg.
Ma a magyarországi védekezést a WHO előírásai alapján hajtják végre.
Kristóf
2020-11-28 at 07:57
moliere!
Igazad lenne, ha a spanyolnátha idején is ez a véleményhatalom és valóságipar rendelkezésre állt volna. És a tömegek agya már meg lett volna dolgozva általa mint most. De még nem volt. Akkor még sokkal lényegesebb volt a valóság mint a globalista médiában vetített torzkép. Mára fordított a helyzet.
És a spanyolnátha név ide-vagy oda valóban pusztító volt. Szerintem ha tavaly összerakták volna egy állat nevét az influenza szóval, akkor a tudattalan asszociált is volna a korábbi fent említett WHO műjárvány csaláskísérletekre. Viszont hogy korábban vetítettek egy filmet Matt Damon-nal, melyben egy kínai vírus mindenkit megöl – Kínából elindítottak egy vírust – adtak neki egy hangzatos nevet – hozták a híreket a harminc éves kínai halottakról, így megalapozva nem bízták a véletlenre a félelemkeltést. Számít az a névválasztás. A hozzácsapott évszámra utaló 19 sem véletlen, így majd hollywoodi filmek mintájára tetszőleges kiadásban újrajátszható lesz az évszám cserélgetésével.
Nekem még annyi a kérdéses a kínai eredettel, hogy vajon van-e köze az USA lehanyatlásához, és ahhoz, hogy Kína látszólag nem kívánja eljátszani a pénzhatalom újabb gazdaállatának birodalmi szerepét?
Namond
2020-11-28 at 08:23
Prima lenne, ha Carnival Corporation & plc tulajdonában levő és a Princess Cruises által üzemeltetett Diamond Princess, Rubin Princess, Grand Princess hajókon kitört fertőzések eredetét próbálnák kideríteni.
Ja és nem ártana a mediteránium fertőzései terjedését és a Carnival által tulajdonolt Carnival Vista, Carnival Horizont, a Costa Deliziosa és a Costa Diadema, Carnival Cruise Line és leányvállalata a Costa Cruise Lines által szervezett földközi tengeri útjait elemezni.
+ Északi tenger.
Megjegyzem az amcsik csendben retorziót alaklmaztak a Carnival-al szemben, minthogy félév alatt flottája 18%-át volta kénytelen eladni és hajó rendeléseit (kp hiány miatt) bizonytalan időre elhalasztotta.
khm
2020-11-28 at 09:23
Akár Afrikából is származhat.
Namond
2020-11-28 at 11:32
CrossWare
No lám, eRNS-el vírusmutációt létrehozni, csak azért, hogy a módszer beépüljön – a tulajdonos helyett társadalmi finanszírozással – a vírusmutáció elleni gyógyszergyártásba.
Kié is a módszer szabadalma?
Vajon mennyi pénzt hozott a NASA fejlesztőinek a filctoll kereskedelmi forgalomba kerülése?
ViAM
2020-11-28 at 14:46
Én így olvastam: SARS-CoV-2 nevű vírust először a közép-kínai Vuhanban, egy élelmiszer-piacon kezdték árúsítani.
moliere
2020-11-30 at 00:31
A WHO dögrováson van. Trump is ezt erőltette, meg is bukott.