Pesti Srácok

Aki veszteségeiből táplálkozva adni tudott - Emlékkonferencián emlékeztek meg Wittner Máriáról a Patrióták

Aki veszteségeiből táplálkozva adni tudott - Emlékkonferencián emlékeztek meg Wittner Máriáról a Patrióták

"Wittner Mária az az ember volt, akitől az élet mindig mindent el akart venni, de az Isten mindig mindent visszapótolt. És ettől kapott olyan mérhetetlenül erős hitet, hogy napi kapcsolatban volt, valóban beszélgetett a Jóistennel" - mondta el Ferencz Orsolya az '56-os hős életútját és szellemi örökségét bemutató „Készültem az útra” című kiállítást kiegészítő szakmai konferencián, a Polgárok Házában.

Egy törhetetlen óriás emlékére gyűltünk össze – fogalmazott a Wittner Mária életével, munkásságával és örökségével foglalkozó konferencián elhangzott személyes hangvételű köszöntőbeszédében Ferencz Orsolya. A miniszteri biztos kiemelte,

Jellemzésében hozzátette,

PestiSracok facebook image

Ferencz Orsolya szólt arról, nyolc hónap siralomház az ember lelkét megedzi.

jelentette ki, utalva Reményik Sándor „Bethesda partján” című versére, amelyben a költő azt hangsúlyozza: a hit nem magától van, a hit az kegyelem és adomány.

hangsúlyozta a miniszteri biztos. Ferencz Orsolya szólt arról is, Wittner Máriát a televízióban látta először, aki egy félig földbe vájt szuterénben élt akkor, de hihetetlen erővel beszélt megpróbáltatásairól.

fogalmazott. Mint megjegyezte, később a sors hozta úgy, hogy maga Wittner Mária kereste meg őt, ami nagyon zavarbaejtő megtiszteltetés volt a számára, de azt ismertség később barátsággá is nemesedett.

idézte fel Ferencz Orsolya, hozzátéve, Wittner Mária még a Penny-pontokat is lelkesen gyűjtötte a kislányának. Úgy vélte, ilyen nőkre van szüksége a nemzetnek, akik egyszerre kemények és törhetetlenek, de szeretők és gondoskodók.

Ugyanitt Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke arról beszélt, Wittner Mária üzenetét csak a feledés veheti el a magyarságtól, ha hagyja. Mint kiemelte, "Wittner Mária példaértékű élete, több évtizedet átfogó, önfeláldozó közéleti működésének üzenete nemcsak hatalmas lelki erőforrás az utókor számára, hanem egyben a feladatokat, a morális kötelezettséget is kijelöli".

Németh Szilárd kormánybiztos, országgyűlési képviselő, a „Készültem az útra” című Wittner Máriára emlékező vándorkiállítás védnöke üzenetében azt emelte ki, nemrégiben mutatkozott be a nagyközönség előtt a Wittner Mária életét és munkásságát bemutató vándorkiállítás a Patrióták jóvoltából, amely vándorlásában egyfajta metaforikus utat is bejár, hiszen február 25-től, a Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjától a Nemzeti összetartozás napján át egészen a 87. születésnapjáig, június 9-ig tart. Hozzátette, ez a kiállítás párosult a Polgárok Házában megrendezett emléküléssel, amely azt az igazodási pontot hivatott körüljárni, amelyet Wittner Mária ’56-ról vallott.

A Magyar Patrióták Közösségének szervezésében szerdán került sor a Polgárok Házában arra a szakmai konferenciára, amely a nemrégiben útjára indult „Készültem az útra” című Wittner Máriára emlékező vándorkiállítást kiegészítve, személyes és történelmi visszaemlékezéseken keresztül mutatta be a nemrégiben elhunyt egyik utolsó '56-os hős életét és életével képviselt üzenetét. A rendezvényről bővebben a patrióták honlapján olvashatnak.

Vezetőkép: Szolnoki Dániel/Patrióták

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.