Újabb szakaszához érkezett az ellenzéki háború Terézvárosban a kerület momentumos polgármestere, Soproni Tamás és a helyi MSZP, különösen annak egyik képviselője, Bálint György között – írja a 444.hu. Minden bizonnyal jókora léket kaphatott az ellenzéki összefogás bárkája, ha már a balliberális média is részletesen beszámol arról, miként is lőnek egymásra a szivárványszínű koalíció csillámpónis égisze alatt az “Orbánrombolók.”
Az, hogy miként jutott odáig a momentumos Soproni Tamás, hogy pártszövetségesük egyik tagjáról közölje, újabb szocialistáról derült ki, hogy ők sem különbek a NER politikusaitól, kissé szövevényes történet, persze csak annyira, mint ahogyan azt már megszokhattuk az ellenzéki színdarabokban. (Itt tekintsünk el attól az egyébként nem elhanyagolható “momentumról”, hogy Terézváros polgármestere “újabb” jelzőt használt, tehát nem az volt az első eset, hogy S. Tamás csalódjon egy szocialistában). Nézzük, mi váltotta ki a momentumos politikus haragját. Már maga az alaptörténet is megszégyenítené a brazil szappanoperákat, melyben egy önkormányzati képviselő pert indít az ellen az önkormányzat ellen, aminek saját maga is képviselője, de azért mégiscsak elismerésre méltó, hogy mindez mégis megtörtént, Terézvárosban. A 444.hu cikkében részletesen felidézi, hogy “a felperes az MSZP-s Bálint György, az alperes maga a VI. kerületi önkormányzat. A tét 14 millió forint. Amihez végül az önkormányzat juthat hozzá, és nem az MSZP-s képviselő”. Mindez még 2004-ben kezdődött, amikor az MSZP-s többségű önkormányzat versenyeztetés nélkül, áron alul eladta az Andrássy út 47. szám alatti soklakásos műemlékházat. Büntetőügy lett belőle, összevonva az Andrássy út 3. szám alatti Saxlehner-palota eladásával. Végül Fürst György volt VI. kerületi szocialista alpolgármester felfüggesztett szabadságvesztést kapott, az akkori képviselők pedig hanyag kezelés vétsége miatt megrovásban részesültek. Gyakorlatilag mindent szétloptak.Ugyanakkor a vádlottaknak egyetemlegesen összesen 123 millió forintos kártérítést kell fizetniük az önkormányzatnak. Ennek behajtása – kamatokkal együtt már 218 millió forintról van szó – egyáltalán nem egyszerű, mert több vádlott időközben vagyontalan lett. Az egyetlen reménnyel egy nagyobb összeg behajtására Hatvani Csaba akkori képviselő, majd alpolgármester – és jelenleg is az MSZP kerületi elnöke – szigetszentmiklósi háza kecsegtet. Ezt a Telex korábbi cikke szerint 50 millió forintért lehetne elárverezni – írja a Sorosblog. A házon van egy 10,5 millió OTP-s követelés, de váratlanul megjelent a zálogjogosultak között, sőt be is előzte volna az önkormányzatot Bálint György, a kerület jelenlegi MSZP-s képviselője is, aki egy 14 milliós kölcsönre hivatkozik, amit annak a barátjának adott kölcsön készpénzben, akit véletlenül időközben elítéltek. Bálint becsatlakozási kérelmét ugyanakkor a Fővárosi Törvényszék 2020 decemberében jogerősen elutasította. De az MSZP-s képviselő nem adta fel, és polgári peres eljárást indított az önkormányzat ellen, aminek a képviselő-testületében ő maga is bent ül. Jogerősen most ez a keresetét is elutasította a Fővárosi Törvényszék, ezzel kapcsolatban posztolta Soproni Tamás polgármester az alábbi bejegyzést a Facebookon:
Szomorú vagyok ugyanis, hogy egy újabb szocialista képviselőről bizonyosodott be, hogy nem különb, mint a NER politikusai. Hogy a saját érdekét az általa képviseltek érdeke elé helyezi. Hogy az önkormányzattal szembeni gazdasági bűncselekményért elítélt helyi elnökkel kötött fedezetelvonó szerződés felhasználásával kísérelte meg megrövidíteni az önkormányzatot. Hogy mindezekkel, morális bukásával, méltatlanságával rontja az ellenzék megítélését és ezzel a 2022-es kormányváltás esélyét.
Soproni kezdeményezésére – miután kiderült a kölcsönszerződésre alapozott, az önkormányzatot beelőző végrehajtási igény – már májusban visszahívta a képviselő-testület (fideszes szavazatokkal is) Bálint Györgyöt a kerület tulajdonosi bizottságból és a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. felügyelőbizottságából, amit Bálint sem hagyott szó nélkül.
azzal, hogy polgármester úr a Momentummal és a Fidesszel közösen megszavazta a Terézváros vagyonát kezelő társaság felügyelő bizottsági elnöki, és az önkormányzat Tulajdonosi Bizottságának elnöki pozícióm visszavonását, egyértelművé vált, hogy a döntésük motivációja a transzparens és felelősségteljes vagyonkezelés megszüntetése volt. A tisztségeim visszavonásával olyan döntést hozott meg a polgármester úr és a Momentum, amely ellentmond az ellenzéki összefogás alappilléreinek, és amely hosszútávon megpecsételheti a terézvárosi ellenzéki összefogás dinamikáját”.
És valóban, a helyi MSZP beállt a saját önkormányzatát beelőzni akaró Bálint György mögé, ami a 444.hu értelmezésében sem számít csodának, mivel a párt kerületi elnöke Hatvani Csaba. (Akinek a házának az árveréséből számít az elbukott pénze egy részének visszaszerzésére az önkormányzat.) Nyílt háborúskodást indított a terézvárosi MSZP Soproni ellen, a kerületi szocialista pártszervezet mémekben fideszesezte a momentumos polgármestert, Bálint pedig számos alkalommal durván személyeskedő kirohanást intézett Soproni ellen. Egészen odáig jutott a konfliktus, hogy az MSZP nem is szavazta meg a költségvetést, az a DK, Jobbik, LMP, Momentum, Párbeszéd szavazataival ment át. Soproni pedig közölte, Bálint György azonnal mondjon le. A momentumos irgumburgum közleményében úgy fogalmazott: „Bálint György jogilag és erkölcsileg is többszörösen megbukott. Ez a példátlan viselkedés és a jogerős ítélet egyértelművé teszi, hogy Bálint Györgynek nincs helye az ellenzéki összefogásban, sem Terézváros vezetésében”.
Mi pedig halkan jegyeznénk meg, hogy igencsak kíváncsiak lennénk a másik nagy kebelbarát, a Jobbik véleményére is az ügyben. Az egykor még a jobboldali politikai oldalhoz tartozó párt ugyanis korábban szégyenletesnek nevezte az Andrássy úti ingatlanok elidegenítésének ügyében született elsőfokú ítéletet. Hegedűs Lorántné, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője bírálta, hogy csak két ingatlan esetében mondták ki a bűnösséget, miközben szerinte egy sor Andrássy úti, valamint más VI. és VII. kerületi épületnél ugyanezt az “üzleti modellt” alkalmazták. Kifejtette: offshore hátterű cégek versenyeztetés nélkül, rövid idő alatt jutottak áron alul ingatlanokhoz, az önkormányzat pedig számos más tételen keresztül is “nagyon ráfizetett“. A jobbikos politikus azt is szóvá tette, hogy a törvényszék csak az önkormányzati tisztségviselőkkel foglalkozott, arra azonban nincs válasz, hogy kinek az érdekét szolgálták az eladások. Szerinte ez azért lehet így, mert az ingatlanpanama nagykoalícióban történt.
Forrás: 444.hu; fotó: Facebook/Soproni Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS