A Szeviép volt vezérigazgatója azt állítja: összesen 38 millió forintot adtak egy közbeiktatott cégnek, és abból újították fel Ujhelyi István MSZP-s politikus Szeged-szőregi házát, illetve az összegből a nagyértékű badacsonytomaji nyaralója rekonstrukciójára is “juthatott”. Baranyi Sándor a Délmagyarországnak nyilatkozva meg is nevezte a vállalkozást, és közölte, hogy a kifizetést dokumentumokkal is igazolni tudja. Arra is rámutatott, hogy ellenben Ujhelyi számlái, amelyeket a hétvégén az újságíróknak lobogtatott, csak 500, illetve 300 ezer forintról szólnak, ami szerinte nem fedezte a kétszintes lakóházban, plusz egy épületben és több, mint 3000 négyzetméteres udvaron elvégzett felújítási munkálatokat. “Nagyon csodálkoznék, ha a képviselő úr számlákkal tudná cáfolni az állításaimat” – mondta a lapnak Baranyi. A csődbűntett miatt elsőfokon elítélt volt Szeviép-vezér a lapnak adott interjúban arról is beszélt, hogy saját magukat, illetve cégüket, a Szeviépet is károsultnak tekinti: a baloldali kormányok, illetve a Botka és Ujhelyi által Magyarországra hozott spanyol cég károsultjának, akik nekik sem fizettek az elvégzett munkáért.
A Szeviép az azóta szintén felszámolás alatt álló MABE-ÉPKER Kft.-nek adott 38 millió forintot kölcsön, amelyről az engedményezési dokumentumok is rendelkezésre állnak. A szőregi ház felújítása ebből a pénzből lett finanszírozva, de az könnyen előfordulhat, hogy a hatalmas badacsonytomaji nyaralójára is jutott belőle
– jelentette ki a Délmagyarországnak Baranyi Sándor.
Ujhelyi István szombaton hívta a sajtót az ingatlanhoz, amelyben egyébként hosszú évek óta csak a felesége és a gyermekei élnek, ő ugyanis elvált és elköltözött. Minden sajtóorgánumot, amelyik lehozta, átvette a Délmagyar és a Szeged.ma korábbi cikkét, amely az inkriminált felújításokat feszegette, perrel fenyegette. Körbevezette a házban, a melléképületben és az udvaron is az újságírókat. Megmutatta a szaunáját, a jakuzzit, a kondigépeket, még a borospincét és saját tavát is, bizonygatva, hogy mindezek messze vannak a luxustól. Tényszerűen egyetlen dolog hibádzott az ingatlanról megjelent cikkekben: úszómedence valóban nincs a portán. Viszont a felújítás óta eltelt évtized nyilván meglátszik a házon…
Az EP-képviselő azt mondta, hogy Baranyi Sándor hazudik, sőt, azzal is megvádolta, hogy mások által írt koncepciós nyilatkozatot adtak a szájába, amelynek célja az ő lejáratása. Mindezt azzal próbálta bizonyítani, hogy két, villanyszerelésre és szigetelésre kifizetett számlát lobogtatott, 500, illetve 300 ezer forintról, 2004-ből. Szerinte ekkor újíttatták fel a házat a feleségével, és az egész épületegyüttes nem ér annyit, mint amekkora összegű felújításról a Szeviép-vezér beszélt. A számlákat egyébként nem engedte megnézni az újságíróknak, így azt sem lehet tudni, milyen cégek állították ki azokat.
Baranyi Sándor mai interjújában viszont továbbra is határozottan kiáll állításai mellett, miszerint hálából a kivitelezésekben kapott munkákért a Szeviép finanszírozta a felújítást. Pontosan meghatározva az összeget és megnevezve a köztes céget, azt is kijelentette, hogy elmondását okiratokkal is bizonyítani tudja. Most azzal egészítette ki a korábban elmondottakat, hogy nem biztos, hogy az egész összeget a szőregi házra fordították, hiszen Ujhelyinek Badacsonytomajon is van egy nagy értékű nyaralója.
Azt már a PestiSrácok mutatta be, előkeresve Ujhelyi korábbi vagyonnyilatkozatait, hogy még csak nem is kettő, hanem összesen négy ingatlan van a nevén, amelyeknek felerészben, illetve legalább felerészben volt tulajdonosa 2014-ben. Ezek a szőregi ház, egy debreceni családi ház, és két badacsonytomaji ház.
A legfrisebb interjúban Baranyi Sándor csődjüket érintően jobban kitért Ujhelyi és Botka szerepére, mint korábban. Szerinte a Szeviép is károsult volt, hiszen az M43-as beruházását elnyert konzorciumban felettük fővállalkozóként az a spanyol multinacionális cég állt, amelyet Ujhelyi és Botka hoztak az országba. Arról már korábban beszélt a volt cégvezető, hogy a baloldali kormányok idején csak olyan vállalkozás nyerhetett nagyobb beruházást, amelyik hajlandó volt visszacsorgatni pénzeket a baloldali politikai erőknek, általában 3 százalékot.
A konzorciumban a nagy pénzek a baloldali politikusok által helyzetbe hozott spanyol multihoz kerültek. Ennek a cégnek idehaza nem voltak eszközei, forgótőkéje és szakemberállománya, normális helyzetben nem is nyerhettek volna. Nekünk is csak akkor fizettek a munkákért, ha a megrendelő magyar állam már fizetett nekik. Vagyis részfinanszírozni sem tudták a projektet, miközben mi sávosan, folyamatosan fizettük az alvállalkozóinkat. Tehát az akkori baloldali kormány és a spanyolok károsultjait találjuk ebben a történetben: a baloldali kormány 2009-ben a megszorítások miatt egyszerűen nem fizetett az elvégzett munkákért. Botka és Ujhelyi uraknak ezután pedig jól felfogott érdekük volt, hogy ez Szeviép-ügy legyen, és ne a spanyol multi felelősségéről essen szó a nyilvánosságban
– fogalmazott Baranyi.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS