Pesti Srácok

Baranyinak kellemetlenek saját botrányai, válaszok helyett csak személyeskedésre futja Ferencváros polgármesterétől (Videó)

Baranyinak kellemetlenek saját botrányai, válaszok helyett csak személyeskedésre futja Ferencváros polgármesterétől (Videó)

Baranyi Krisztina 2019-ben azt mondta, Ferencváros lesz a "labor", amelyben az ellenzéki roncskoalíció kormányzásának sajátosságait teszteli a baloldal. A nagy váltás nem jött be, a IX. kerület pedig brutális disztópiába süllyedt, élén Baranyi Krisztinával, akinek saját (egykori) szövetségesei üzenték meg: hetei vannak csak hátra a polgármesteri székben. Nem véletlenül, a baloldali összefogás ugyanis undok kényszerházasságnak bizonyult, ahol alig két év alatt kibukott, milyen is az, ha egy koalícióban "egyszerre képviselik a kommunistákat és a fasisztákat". Baranyinak is láthatóan elege van az együttműködésből, miután a hirtelen jött hatalom következtében láthatóan saját hatása alá került a polgármester asszony: kocsmai stílusban nácizta le a jobbikos képviselőt, akivel majdnem ölre is ment, majd stábunkkal csak alpári személyeskedésre futotta a felvilágosult haladár kerületvezetőtől.

Mint arról a PestiSrácok.hu korábban beszámolt, a Ferencvárosi Önkormányzat legutóbbi testületi ülésén Szilágyi Zsolt jobbikos képviselőt provokálta Baranyi, a polgármester ugyanis lenácizta, árjázta, és bármennyire furcsa, szinte arra buzdította kihívó viselkedésével, hogy teljesen szakadjon el a cérna a képviselőnél. Ne felejtsük, ez nem egy sarki kocsmában történt, hanem a ferencvárosi önkormányzat képviselő-testületi ülésén!

Információink szerint ez már csak a jéghegy csúcsa, hiszen az ellenzéki koalíció megfenyegette Baranyit, hogy véget vet polgármesteri tevékenységének a választásokat követően, akkora a közös bizalomvesztés. A videó önmagáért beszél, de előzményként érdemes tudni, hogy a testületi ülésen Baranyi Krisztina és Szilágyi Zsolt már összeszólalkozott – ezt követte az ülés végén a kocsmai jelenet. Baranyi polgármester asszony a "nácizással" és a "B-közép" ismételgetésével Szilágyi György jobbikos politikusra utalt, Szilágyi Zsolt testvérére, aki korábban a Ferencváros kemény magjával látogatta a meccseket, nemrégiben pedig napvilágot láttak korábbi antiszemita megnyilvánulásai.

Szintén emlékezetes, hogy Baranyi Krisztina harsányan kiállva a kisemberek mellett, és dörgedelmeit szórva saját szövetségeire, megtagadta az önkormányzat ellenzéki tagjai által igényelt béremelést. A polgármester nem csupán a támogatását vonta meg a kérdéstől, de belengette a vétójogának használatát is. Eddig ez akár egy meglepően csodás tündérmese is lehetne, azonban – szokás szerint – az igazság egészen máshol keresendő, a tündérmese helyére pedig képzeljünk inkább zombihorrort. Baranyi ugyanis egyrészt bruttó – és az ellenzék szerint hamis – túl magas összegeket adott meg dörgedelmes posztjában, másrészt elfelejtette hozzátenni, hogy a szűk elit, az alpolgármesterek további emelésekre számíthatnak eddig sem túl alacsony fizetésük mellett. A híres kutyapártos Suzy Dada és Reiner Roland bizony eddig is jóval többet kerestek a mezei képviselőknél, az ő tiszteletdíjukat a pandémia alatt is emelte Baranyi egy egyszemélyi döntésében, szembemenve a képviselő-testülettel, most pedig újabb emelésekre számíthatnak.

PestiSracok facebook image

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!