Több mint száz bíró és igazságügyi alkalmazott vett részt az elmúlt évben a Soros Györgyhöz köthető szervezetek által bőkezűen támogatott Magyar Helsinki Bizottság képzésein – közölte a Magyar Időkkel az Országos Bírósági Hivatal (OBH). A foglalkozások középpontjában a migránsok, a homoszexuálisok és a társadalom peremén élő egyéb csoportok problémái állnak.
A lap azt írja: a liberális jogvédők évek óta tartanak úgynevezett érzékenyítő tréningeket, amelyeket részben a Brüsszeltől és a tőzsdespekuláns által alapított Open Society Foundationstől (OSF) származó bevételeikből finanszíroznak. Mindez némiképp meglepő, hiszen a Helsinki jogászai bírósági képviseletet is ellátnak, azaz előfordulhat, hogy a „kiképző” és a „kiképzett” szembekerül a tárgyalóteremben. Ebben az esetben pedig – külső szemlélő számára legalábbis – megkérdőjelezhető a bíró elfogulatlansága.
Az OBH erre a felvetésünkre nem reagált, ellenben hangsúlyozta, hogy a bíróságokon nagyjából 11 ezer ember dolgozik, közülük körülbelül háromezren vesznek részt az ítélkezésben. Ehhez képest a tavalyi százhat fős hallgatói létszám jelentéktelennek tűnik, de forrásaink szerint az arányoknál lényegesebb az, hogy ki honnan érkezik. A munkaügyi és cégbíróságokon például nem tolonganak a jelentkezők, ám számos büntető ügyszakos bírót „érzékenyítettek” már Soros kegyeltjei – derült ki informátoraink elmondásából.
Amúgy a tréningeken nem kizárólag a Magyar Helsinki Bizottság munkatársai tartanak előadásokat. A további felkészítők között is találhatók viszont Soros pénzén működő társaságok és személyek. Kiss Valéria például az ELTE ÁJK tanársegédjeként az antidiszkriminációs jogról okította hallgatóságát egy 2015-ös érzékenyítő képzésen, amelynek közreműködője volt az OSF által támogatott Patent Egyesület, egy radikális nőjogi szervezet, valamint a homoszexuálisok szekerét toló Háttér Társaság is – írja a Magyar Idők.
Ami Kiss Valériát illeti, ő a Magyar Igazságügyi Akadémia mellett a Soros Alapítvány által létrehozott Eötvös Károly Közpolitikai Intézet (ennek vezetője Majtényi László, a balliberális ellenzék legutóbbi államfőjelöltje) bizalmát is élvezi. Egy vele készült interjúban az érzékenyítés lényegét a következőképpen fogalmazta meg: „az egész képzés célja a szemléletformálás és tudásátadás. (…) A bírónak fel kell vállalnia, hogy társadalomformáló szerepet tölt be. Ez azzal jár, hogy adott esetben olyan ítéletet hoz, ami olykor szembe megy a társadalmi konszenzussal, de védelemben részesít egy elnyomott csoportot. Fel kell ismerni, hogy a társadalomformáló szerep az ítélkezés elkerülhetetlen velejárója.”
Úgy tűnik tehát, a liberális jogvédők a bírákat is igyekeznek felhasználni saját világképük terjesztésére – vélekedik a lap.
Érdemes megjegyezni, hogy a bírói karnak vannak olyan tagjai, akik a Helsinki Biztosság lekötelezettjei, mert miután egy törvénymódosítás miatt néhány éve „kényszernyugdíjazták” őket, a helsinkis ügyvédek közreműködésével szerezték vissza állásukat.
PS/Magyar Idők, fotó: nol
Facebook
Twitter
YouTube
RSS