Pesti Srácok

alaptörvény-módosítás

PS-galéria! - Elfogadta az Országgyűlés az Alaptörvény módosítását, a momentumosok végül az amúgy is lezárt Lánchidat zárták le

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2025 április 14.
Száznegyven igen, huszonegy nem szavazattal, tartózkodás nélkül megszavazta hétfőn az Országgyűlés az Alaptörvény tizenötödik módosítását, amelyet a májusig az ülésekről kitiltott momentumos képviselők és híveik a Kossuth térről igyekeztek megakadályozni, majd az ülésteremben is újabb balhét szerveztek. A parlament felfüggesztette a nemrég az ülésteremben füstgyertyázó momentumos képviselők, Gelencsér Ferenc, Tóth Endre, Hajnal Miklós, Orosz Anna, Tompos Márton, Bedő Dávid, illetve a független Hadházy Ákos mentelmi jogát. A Kossuth téren nagyobb létszámmal van jelen a rendőrség is, az egyenruhások nemrég a mélygarázs bejáratában piknikező tüntetőket szállították el ölben. A momentumosok ígérete szerint bár ki vannak tiltva az ülésteremből, „az épületen belül is készültek meglepetésekkel”. Az Alaptörvény módosításáról szóló szavazáson a Momentum gyengélkedése mellett nem vett részt DK és Jobbik, az ellenzéki pártok ezt már korábban bejelentették. Mivel a Parlament blokádja nem sikerült, a Momentum improvizált, most a Sándor-palotát ostromára indultak el néhány százan, hogy Sulyok Tamást rávegyék, ne ellenjegyezze az Alaptörvény módosítását. Este fél nyolckor még csak a Lánchídig jutottak, mint az ATV fenti képén látszik, néhány tucatnyian lezárták az amúgy is lezárt hidat, de a rendőrség kettéválasztotta a rendbontókat.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!