Pesti Srácok

balatonalmádi

Európában a magyarok lesznek az elsők, akik véleményt mondhatnak a szankciókról (PS-videó a kihelyezett frakcióülésről!)

KZKroó Zita Magyar ugar 2022 szeptember 22.
Balatonalmádiban tartja a Fidesz-KDNP két napos frakcióülését, amelyen Orbán Viktor már korábban kiemelte, hogy az országgyűlési képviselőknek is hozzá kell járulniuk a családok védelméhez, de az EU elhibázott szankciós politikájáról és a külföldi pénzen támogatott baloldalról is szó esett. Kocsis Máté, a Fidesz és Simicskó István, a KDNP frakcióvezetői sajtótájékoztatót tartottak az ülésen eddig elhangzottakról és elmondták, hogy a kormány egy újabb nemzeti konzultációt indít az energiaválság és a szankciók témakörében. Európában egyedülálló módon csak a magyar kormány kíváncsi az emberek véleményére, ami egyben egy megerősítés a kormánynak abban, hogy merre kell előremozdítani a tárgyalásokat. Ezzel pedig a magyarok lesznek az elsők, akik elmondhatják a véleményüket Európában a szankciókról. Ezen kívül kiemelték azt is, hogy mivel a baloldalon felmerül a tiltott finanszírozás gyanúja külföldről, ezért kezdeményezni fogják, hogy az ügyet a Nemzetbiztonsági Bizottság vizsgálja. Arról is érdeklődtünk, hogy a Dobrev-féle árnyékkormányban csak két nő kapott szerepet, igazságügyi miniszterre pedig már nem is futotta. Erről Kocsis Máté azt mondta, hogy egy hazudozós ember sem akar igazságügyi minisztert a kormányába, ezért nem akar Gyurcsány sem, a nemek arányánál pedig újra előjön a baloldal Janus arca. Navracsics Tibor KDNP-be való átlépéséről pedig már Simicskó István beszélt, amiről megtudtuk, hogy már régóta szó volt róla, és azért van a többi között jelentősége, mert így a miniszter a Néppárt politikusaként tud majd felszólalni, ezzel pedig az esélyeink nőhetnek az EU-ban.

"A Balaton a világ legbiztonságosabb üdülőhelye" – Bizakodva, de konfliktusokkal is számolva készülnek a polgármesterek a szezonra

Magyar ugar 2020 május 15.
A pünkösdi hétvégén Balaton-szerte kinyitnak a strandok és kezdetét veszi a nyári szezon. Ami már most tudható, hogy ez a nyár egészen más lesz, mint a többi. Bár már eddig is számtalan korlátozást feloldott a kormány, a koronavírus és a belénk költözött félelem hatása nem múlik el hetek múlva sem nyomtalanul. Továbbra is tartani kell egymástól a távolságot, ami azzal jár, hogy strandokon, fürdőkben is korlátozni kell a beléptethető létszámot. Egyelőre még senki sem látja, mikor lehet rendezvényeket tartani, akár csak kültéren, de legalább már az éttermek kinyithattak, és nemcsak azok, amelyeknek kerthelyiségük van. Mindez létkérdés a Balaton-parti települések számára. Itt az önkormányzatoknak is szinte minden bevételük a turizmustól függ, ahogy a vállalkozók, a szolgáltatók is nagyrészt turizmusból élnek. Ha nem jönnek a vendégek, nem normalizálódik valamelyest az élet, a Balatonnál csődközeli helyzetbe is kerülhetnek az eddig kiválóan gazdálkodó önkormányzatok és a jól menő vállalkozások is. Megkerestünk több tóparti polgármestert, akik – bár már most több százmillió forintra rúgnak a bevételkieséseik, és elveszítették több olyan biztos forrásukat, mint a parkolási díjak, a kurtaxa után járó állami támogatás is – mégis bizakodók. Mert a rossz hozott valami jót is. Idén nyáron azok is belföldi úticélokat választanak majd nyári pihenésül, akik eddig külföldön töltötték a nyári szabadságot, sőt, információink szerint az is felmerült, hogy külföldi országokban, ahonnan jelenleg tiltott a kiutazás, a Magyarországra való utazást engedélyeznék, mert nyugodtan kimondhatjuk: ma Magyarország egészségügyi szempontból is a világ egyik, ha nem a legbiztonságosabb országa, azon belül a Balaton a világ legbiztonságosabb üdülőhelye.