Pesti Srácok

baloldali ellenzék

Az ellenzéki és hajléktalanbarát Pikó András nem érti, miért baj, hogy politikai cikkeket rendelt a HVG-től (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 augusztus 28.
A 32-esek tere volt a józsefvárosi ellenzék dobogó szíve ma délelőtt, ahol Pikó András, független ellenzéki polgármester-jelölt tartott sajtótájékoztatót, ahol harciasan szidta a jelenlegi fideszes önkormányzatot, miközben grandiózus, de általánosságokat tartalmazó terveket osztott meg a jelenlevőkkel. Megtudhattuk, hogy Pikó kisöpri az orbáni elnyomó rezsim kiszolgálóit Józsefvárosból, és kész tervekkel rendelkezik a virágzó jövőt illetően. A PestiSrácok.hu stábja megkérdezte a volt újságírótól, hogy hogyan egyezteti össze a függetlenségét és civilségét azzal, hogy korábban a baloldali HVG-t házi sajtójának tekintette, cikkeket rendelt meg tőle, de Pikó szerint minden demokratikusan történt, nincs itt semmi látnivaló, hiszen ez a gyakorlat. Hosszasan és részletesen kitért a jelenlegi fideszes önkormányzat bűneire is, de elmondása szerint minden sebre van náluk gyógyír. Portálunk érdeklődött arról is, hogy ha ilyen kész tervekkel rendelkezik, akkor mit tud mondani a jelenlegi VIII. kerületi költségvetésről, az óvodák számáról és a helyi viszonyokról, Pikó pedig nagy magabiztossággal kijelentette, hogy hosszan tudna beszélni a témákról. A feltételes mód meg is maradt, hiszen végül nem osztott meg velünk egyetlen adatot sem. A sajtótájékoztató végén szerettünk volna rákérdezni még néhány témára, hiszen nem volt lehetőségünk minden kérdésünket feltenni, azonban Pikó András elmondta, hogy nem beszél velünk, hiszen nagyon haragszik a PestiSrácok.hu-ra. A baloldali józsefvárosi polgármester-jelölt haragjának okairól videónkból tudhatnak meg többet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!