Pesti Srácok

erzsébetváros

A DK-s László Imre több mint húszmillióval gazdagította Czeglédy cégét, az egyik szerződés keretösszegét meg is emelték

Exkluzív 2021 május 14.
2019 novembere óta több szerződés alapján húszmillió-hétszázezer forintot is meghaladó összeget fizetett ki a DK-s László Imre vezette újbudai önkormányzat Czeglédy Csaba és párja ügyvédi irodájának. Ebben ráadásul még nem szerepelnek az önkormányzati tulajdonú MÉDIA 11 Kft.-nek kifizetett megbízási díjak. László Imre Budai Gyula közérdekű adatigénylésére megküldött válaszából az is kiderül, hogy az egyik szerződés átalánydíját a korábbi hatszázezer forint plusz áfa havi összegről kilencszázezer plusz áfa összegre növelték ez év január elsejétől. A PestiSrácok.hu írta meg elsőként, hogy László Imre az önkormányzati választás után azonnal leszerződött a több mint hatmilliárdos költségvetési csalással vádolt ügyvéd irodájával, amelyet először meghosszabbítottak, majd két további szerződéssel megfejeltek. A megbízások alapján Czeglédyéket csak ebből a kerületből több mint havi egymillió forint közpénzzel gazdagítják. A napokban írtuk meg szintén közérdekű adatok alapján, hogy 2019 októbere óta a Niedermüller Péter polgármester által vezetett erzsébetvárosi önkormányzat több mint hatvankétmilliót fizetett ki eddig az adócsalásért korábban már kétszer is elítélt politikus családi vállalkozásának. Ha a kettőt összeadjuk, már nyolcvanhárommillió is szép summa, de ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a DK-frakció is a Czeglédy és Társa Ügyvédi Irodát foglalkoztatja, ami havi csaknem kilencszázezer forintjával a 2018-as országgyűlési választások óta további harminckétmillióval toldja meg az összeget. Egyszerű matematikai számítással megállapítható, hogy a vád szerint több milliárd forintot elsíboló Czeglédy ügyvédi irodáját az utóbbi években százmillióval tömték ki a gyurcsányista politikusok.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!