Pesti Srácok

halhatatlanok napja

Katonai tiszteletadással, szerdán Pomázon búcsúztatják Varga János Corvin közi szabadságharcost

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2025 február 4.
A kormány intézkedése nyomán nagyszabású katonai tiszteletadással búcsúztatják Varga János Corvin közi szabadságharcost. A szertartás a pomázi katolikus temető ravatalozójában kezdődik, február 5-én, szerdán 14 órakor. A búcsúztatást Mohos Gábor segédpüspök végzi, melyen a családtagok mellett a Honvédelmi Minisztérium küldöttei és az 56-os szervezetek képviselői, továbbá a PestiSrácok.hu munkatársai is részt vesznek. Varga János Corvin közi forradalmár, Wittner Mária elítélt- és harcostársa, a Pongrátz Gergely Corvin közi parancsnok által alapított 1956-os Magyarok Világszövetségének elnöke január 25-re virradóan hunyt el. 16 évesen az 1956-os szabadságharc szinte minden közismert fővárosi eseményében részt vett, ott volt a Magyar Rádió ostrománál, a Kossuth téri sortűznél, majd a Corvin közben. A november 4-i szovjet invázió idején a Corvin közt védő Vajdahunyad utcai felkelőcsoport tagja volt, a harcok idején megsebesült, de visszatért és még november 12-ig harcolt, fegyverben volt. Tutsek Gusztáv vérbíró ítélte el, esetében kiskorúsága miatt mellőzték a halálbüntetést. A PestiSrácok.hu szerkesztősége osztozik a család gyászában és elhivatottan őrzi tovább Varga János és a forradalom emlékét. FIGYELEM! Az 1956-os Magyarok Világszövetsége szervezésében szerdán busz is indul a pomázi szertartásra, 12 óra és 12.30 között - korlátozott létszámban - csatlakozni lehet a megemlékezőkhöz a világszövetség és a Pofosz fővárosi, Nádor utca 36. alatt várakozó járatához (a Vértanúk terén). (IN MEMORIAM VARGA JÁNOS - videónkat László Petra készítette.)
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!