Pesti Srácok

index

Gyurcsány volt főtanácsadójának Orbánt gyalázó véleményével függetlenedik az Index

Magyar ugar 2020 március 30.
Már a könyökünkön jön ki az Index függetlensége, amelyet lépten-nyomon az emberek arcába nyom a liberális szerkesztőség, miközben ugyanabban a pillanatban teljesen nyíltan meg is cáfolja azt tevékenységével. Tökéletesen egyértelmű, hogy az Index ellenzéki, ők is, mi is és az olvasók is tudják, ráadásul – hogy igazi klasszikust idézzünk – nem kicsit, nagyon! Nem is lenne ezzel semmi baj, de ehhez képest minden sajtótájékoztatón, háttérbeszélgetésen, cikkben a független sajtó büszke címkéjét aggatják magukra, miközben csak azzal vannak elfoglalva, hogyha a kormány bármivel kapcsolatban megszólal, minden áron keressenek egy bangladesi vagy kamcsatkai ellenpéldát és akkora betűkkel hozzák le, amelyek nem férnek el a laptop képernyőjén. Ezen kívül olyan emberek írnak véleményeket a "független" sajtótermék oldalára folyamatosan, mint a hétvégén a "tejhatalommal" végső önlejáratást végző Tóth Bertalan, az MSZP elnöke, vagy Gyurcsány és Bajnai volt politikai főtanácsadója, Keszthelyi András, aki Orbánt egy múló pattanásnak nevezte a társadalom testén. Hosszas gyalázkodásuk természetesen most is címlapot ért. A két veretes írás azért befért a koronavírusról szóló hírek mellé, elvégre a függetlenség nem szenvedhet csorbát, de amikor Orbán Balázs az Indexen tett közzé cikket a járvány elleni védekezésről, akkor Miklósi Gábor, a Nélküled nagy barátja, fensőbbségesen kioktatta a kormányt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!