Pesti Srácok

index

Budai Gyula kiakadt: ordas hazugságokkal etetik olvasóikat a balliberális sajtó munkatársai

Magyar ugar 2020 április 18.
A külügyminisztérium és a nagykövetségek nagy erőfeszítések árán és sok esetben a lehetetlennel szembenézve hoztak haza külföldön rekedt magyarokat, az Index és a velük hasonszőrű balliberális portálok még ebben a helyzetben is csak azt keresték, hogyan tudnak a magyar kormányról negatívat, lejárató dezinformációt közölni. Mi sem mutatja jobban, hogyan működik a balliberális álhírgyár, mint az Index újságírójának, Dezső Andrásnak az esete a Peruból hazamenekített magyarokkal. "A koronavírus járvány elterjedése miatt világszerte elrendelt karanténok, határzárak, leállított légiközlekedés következtében 70 magyar állampolgár rekedt Peruban, közülük sokan ott is a legelképesztőbb helyeken, például a dzsungelben. Hazaszállításuk megszervezése szinte lehetetlennek tűnő küldetés volt - amiről az Index még csak véletlenül sem a valóságnak megfelelően akart beszámolni. Újságírójuk egészen aljas eszközöket bevetve férkőzött be a nehéz helyzetbe került magyarok zárt online közösségi csoportjába, hogy ott olyan információkat próbáljon kicsikarni, ami alapján majd leírhatja: mennyire szenvednek szegény külföldön rekedt magyarok, mert a magyar kormány nem segít nekik hazajutni" - mondta a PestiSrácoknak Budai Gyula. A Fidesz országgyűlési képviselője, aki a Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársa, azt állítja, hogy mindeközben sem a perui nagykövetséget, sem pedig a külügyi tárcát nem kereste meg az Index, csak azután, hogy lebuktak. Budai Gyula természetesen számon kérte a ballib portál újságíróját - akivel mellesleg nem is ez volt az első konfliktusa - álhírgyártás miatt. A portál akciója végül zátonyra futott, és ha már dehonesztálót nem írhattak a Peruban rekedt magyarokról, inkább semmit sem írtak.

Bayer: Potom pénzekért bérelnek lakásokat a balliberálisok a Várban

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2020 április 8.
Az I. kerületi polgármester, V. Naszályi Márta bizalmasa, Vámos Ágnes havi 230 forint/négyzetméteres áron bérel lakást a Várban, pontosabban a Fortuna utcában – állítja blogjában az ismert publicista, Bayer Zsolt. Azt írja, hogy az önkormányzat fizetett alkalmazottja, a 2019-es önkormányzati választáson összellenzéki jelöltként indult Vámos feleannyit fizet vári lakásáért, mint például ő, akire az „ellenzéki gittegylet” simán ráhúzta a vizes lepedőt azért, mert egyáltalán bérelni mer egy lakást azon a környéken. De szerinte nemcsak őt próbálták legyalulni a közvélemény előtt: Palkovics László és Rákay Philip ellen is egy kisebb rágalomhadjárat indult, amiért az I. kerületben bérelnek lakást. A blogbejegyzésben az is olvasható, hogy Bayer szerint a felsorolásból kihagyták Vámos Ágnest, valamint a balliberális média egyik zászlóshajójának számító Index egyik munkatársát, Bakró-Nagy Ferencet is. Pedig Bakró-Nagy a Szalag utcában, egy, az önkormányzat által frissen felújított házban bérel lakást, amiért tíz évig havi 30 forint/négyzetméter áron (!), 2008 óta havi 238 forint/négyzetméter áron jut hozzá. Bayer Zsolt blogjában mindezek mellett Baráth Etele bérleti szerződése is nyilvánosságra került, így annak részleteit is megismerhetjük a jobboldal ikonikus alakjának számító publicista írásából.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!