Pesti Srácok

index

Így aggódtunk Fekete-Győr Andrással a sajtószabadságért - Visszanézhető videó a pénteki Index-tüntetésről

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2020 július 25.
Pénteken este hattól az Origo szerkesztőségébe berontó, újságírókat zaklató Fekete-Győr András vezette Momentummal és a Jobbikkal közösen sirattuk el a sajtószabadságot és annak, mint megtudtuk egyetlen élő képviselőjét, az Indexet, majd a zarándokhellyé avanzsált szerkesztőségtől egészen a Karmelitáig vonultunk a gyászmenettel, ahonnan élőben követhették nézőink a függetlenobjektív médiáért, de valahogy mégis a kormány ellen szerveződő tüntetést. És milyen tanulságos út volt! Fegyőrről megtudtuk, hogy már "megváltozott" és nem rontana be az Origo szerkesztőségébe, hiszen már a független médiáért tüntet. A függetlenség egyébként fontos témája volt a produkciónak, csak a Momentum, DK, és a Jobbik telepedett rá a rendezvényre. Leginkább a Momentum és a DK idős aktivistáinak együttműködése volt meglepő, tekintve Kádár Barnabás nyugdíjasokat gyalázó kijelentésére, miszerint az ő szavazati jogukat el kellene vennie a kormánynak. Igaz, Kádárt nem láttuk a tömegben settenkedni. Videónkból pedig megtudhatják, miért nem visel Fegyőr maszkot a tüntetésen, miért kell demokratikus szerkesztőségekre rátörni és hogy mi lett volna, ha ismét megbukik Orbán a világrengető tüntetéstől. A részletek mélyebb megértésében Fekete-Győr András (3:00-tól) és Hajnal Miklós, a Momentum szóvivője (19:30-tól) sietett segítségünkre.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!