integráció
"Nem marad jövőnk, ha a liberális hiszti miatt nem állunk bele a cigányügybe" - Interjú Forgács Istvánnal
Ha az Orbán-kormány mer politikailag inkorrekt lenni migránsügyben, akkor miért nem áll bele keményen a cigányügybe, miért finomkodik még mindig, cigányügyben miért félünk a jogvédőktől, az Európai Bizottságtól és a külföldi kritikáktól? - tette fel a kérdést a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Forgács István romaügyi szakértő. A szakember szerint elég a finomkodásból és a liberálisok, jogvédők hisztijét is figyelmen kívül kell hagyni, mert ha a kormány az egészségügy és az oktatás reformja után nem fordul rá végre a cigányügyre, akkor néhány évtized múlva nem lesz nyugdíj sem Magyarországon. "A többségi társadalom érdeke is, hogy a cigánysággal történjen valami, különben a többségi társadalomnak nem marad jövője" - szögezte le Forgács István. Szerinte a cigány integrációban a 0 és 30 év közötti korosztályt kell kijelölni elsődleges célcsoportnak, rájuk kell fókuszálni, és oda kell csatornázni fennálló források 70-80 százalékát. "Magyarország lakosságának ma 9-10 százaléka cigány, de a cigányság aránya a 10 év alatti korosztályban ennek akár duplája, az öt év alatti korosztályban pedig 23-25 százalék is lehet. Meg kellene ezt érteni végre, szembe kellene nézni azzal, hogy mindez milyen megoldandó feladatokat jelenthet majd a következő 15-20 esztendőben" - ismertette a romaügyi szakértő. Forgács Istvánnal a megoldásokról, kormányzati teendőkről és a cigányság felzárkóztatásának öt kulcskomponenséről is beszéltünk, mint ahogy interjúnkból az is kiderül, évi 25 millió forintból új irányba lehetne fordítani a magyar romaügyet. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!