interjú
Kevés újságíró mondhatja el magáról, hogy körözést adott ki ellene a bíróság - portrét közölt Szarvas Szilveszterről a Transzparens Újságírásért Alapítvány
„Voltam simicskista a Lánchíd Rádiónál, szélesista a Magyar Hírlapnál, s lettem az első sorban harcoló pesti srác. Kell még valamit mondanom, Ildikó?” – foglalja össze röviden karrierét a Pesti TV hírigazgatója. Szarvas Szilveszterrel a Transzparens Újságírásért Alapítvány készített portréinterjút. A Pesti TV indulása előtt még főszerkesztő-helyettesként, a televízió indulása óta a Pesti TV hírigazgatójaként dolgozik. Szarvas ezen kívül alapítója Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal a Polbeat nevű vitaműsornak. A Riporter és a Polbeat mellett Szarvas a Pesti galeri című műsor vezetője is. Szarvas Szilvesztert fenyegette már börtönnel az MSZP-hez köthető, megmondó-ügyvéd Magyar György, „lekreténezte” az adócsalással vádolt Czeglédy Csaba és országos elfogatóparancs is volt már ellene érvényben, a legemlékezetesebb performansza azonban minden bizonnyal a Gurmai Zita képviselőnővel való versenyfutása marad.Elkelt az Arany Farizeus-díj – Karácsony azt kéri, külföldről ne avatkozzanak be a választásba
Portré jelent meg Karácsony Gergelyről az angol The Economist című újságban. A cikkben a főpolgármestert Orbán Viktor miniszterelnökkel hasonlítják össze, hangsúlyozva, hogy szöges ellentétei egymásnak. A cikk kitér arra is, hogy miben különbözik Karácsony Gergely és a miniszterelnök: például előbbi a fővárost vezeti, utóbbi azonban inkább a vidékre fókuszál jobban. Orbán majdnem teljes ellenőrzést gyakorol a Fidesz felett, míg Karácsony hat párt valótlan szövetségének köszönheti a munkáját. Az Economist a karikatúra alapján biztosra veszi: ha Karácsony lenne a miniszterelnök Magyarországon, azonnal lebontaná a határkerítést. Valamint Karácsony azt nyilatkozta: akik külföldről segítenének, inkább maradjanak távol, mert a jó szándékú beavatkozásokat sem látják szívesen Magyarországon.Négy órán át nem tud koncentrálni, de miniszterelnöknek alkalmas lenne. Ki az?
Találós kérdés következik: melyik az a baloldali politikus, aki nem tud négy órán keresztül koncentrálni, de azzal kapcsolatban nincsenek kétségei, hogy alkalmas egy ország vezetésére? Több név is felmerülhet a kedves olvasó fejében, de nem, kivételesen nem a multifunkciós Karácsony Gergelyre gondolunk. A Momentum elnöke az, aki nap mint nap azt bizonygatja, hogy okosabb, ügyesebb és nem utolsó sorban jobb vezetője lenne Magyarországnak, mint Orbán Viktor. A bökkenő csak az, hogy amíg Orbán, ha kell, egy háromnapos EU-csúcsot is végig bír harcolni, addig Fekete-Győr András a havermédia munkatársának sem képes négy órán át válaszolni a kérdéseire érdemben.Ülj le, egyes! Válogatás készült Fekete-Győr bénázásából a Partizánban (Videó)
A Ki szavaz a baloldalra? nevű oldal a Facebookon tett közzé egy videóösszeállítást Fekete-Győr Andrásnak a Partizán-interjújáról. A videóban a pártelnöknek azokat a válaszait vágták össze, amikor megakadt vagy nem tudott választ adni Gulyás Márton kérdéseire. Ez a performance nem üti meg a kettes szintet.Kirúgta a Hertha a karakán magyar kapusedzőt, aki odasózott a liberális véleményterroristáknak
Nem is értem, hogy Európa hogyan képes morálisan ilyen mélyre süllyedni, mint ahol most van. A liberálisok felnagyítják az ellenvéleményeket: ha te nem tartod jónak a migrációt, mert rettentő sok bűnöző lepte el Európát, akkor máris rád sütik, hogy rasszista vagy. Ez nem engedhető meg, a másik ember véleményét ritkábban tolerálják, főleg akkor, ha az illető konzervatív álláspontot képvisel– hangsúlyozta a Magyar Nemzetnek adott interjúban Petry Zsolt, akinek állításai villámgyorsan beigazolódtak, nyilatkozatai miatt ugyanis a Bundesligában szereplő Hertha BSC azonnali hatállyal megvált a karakán magyar kapusedzőtől, aki oda mert sózni a liberális véleményterroristáknak.Orbán Viktor: azt látom, ami harminc év múlva lesz, és azért dolgozom
Norman Stone nem csupán a brit történelemtudományok elismert alakja, a történetírás fenegyereke, de Orbán Viktor fiatal oxfordi ösztöndíjasként az író mentorálását is élvezhette. Stone, akinek Magyarországról írt könyve a napokban jelent meg, hosszabb időt töltött hazánkban is a miniszterelnök meghívására, azzal a céllal, hogy a magyar nép szakavatott krónikása legyen az angolszász világban. A skót író és oxfordi élményei kapcsán Őry Krisztina készített interjút a Mandiner számára a miniszterelnökkel.Ferenc pápa egészségéről szóló interjút közölt a Vatikán a pápa iraki útja előtt
Fiatalkori tüdőműtétéről, pszichoterápiáról, valamint saját stresszoldási módszeréről is beszélt Ferenc pápa abban a régebbi interjúban, amelyet a Vatican News hírportál ismertetett szombaton. Az egyházfő ebben azt is megjegyezte, hogy Rómában, pápaként kíván meghalni.Kétmilliárd forinttal nagyobb költségvetéssel sem tudja működtetni a kerületet a szivárványkoalíció – Interjú Molnár Lászlóval, Újbuda volt alpolgármesterével
Csaknem másfél évvel az önkormányzati választások után már világosan látható, hogy az ellenzéknek egyáltalán nem célja az általuk vezetett kerületek hatékony működtetése és az emberek támogatása; sokkal inkább élvez prioritást a 2022-es választásokra való felkészülés, ennek jegyében pedig a kormányzatra való állandó mutogatás. Legfontosabb fegyverük a megtévesztés, az emberek átverése és a folyamatos kommunikáció arról, hogy az állam miként vérezteti ki az önkormányzatokat a források megvonásával. A PestiSrácok.hu Molnár László volt újbudai alpolgármestert kérdezte arról, mi az igazságtartalma a DK-s László Imre polgármester azon állításainak, amelyek szerint a kormány ellehetetleníti a helyhatóság működését. A volt alpolgármester lerántotta a leplet a Gyurcsány-párt által vezetett kerület hazugságairól, és hivatalos költségvetési számadatokkal támasztotta alá, hogy idén például nagyobb összegekből gazdálkodhat Újbuda, mint 2019-ben, amikor a Fidesz–KDNP vezetése alatt még a kisebb büdzsé mellett is prosperált a kerület.Balog Zoltán a PS-nek: a keresztény összefogásra régen volt akkora szükség, mint most
Balog Zoltán a palástot sosem vette le, a közéletben is Krisztus ügyét igyekezett szolgálni. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának korábbi vezetőjét novemberben választották püspökké, és január végén lép hivatalba. Balog Zoltánnal beszélgettünk.Ajánljuk még

















