Pesti Srácok

karácsony gergely

Kiszelly Zoltán a Mi kérdezünkben: Szentkirályi Alexandra esélyes kihívója Karácsony Gergelynek (Videó)

Gulyás Áron Ps TV 2024 május 1.
Közelednek a június 9-i választások, ezzel egy időben a főpolgármester-jelöltek igyekeznek minden törzsszavazót megmozdítani. Ennek részeként Karácsony Gergely büszkén jelentette be, hogy 25 ezren (a főváros lakosságának mintegy 1,5%-a) szavaztak a második Budapesti Lakógyűlésen. Szerinte ennek eredményei kötelezik a kormányt, de még a külföldi befektetőket is a rákosrendezői beruházásokkal kapcsolatban. A Lánchíd-botrányba keveredett főpolgármester görcsösen igyekszik azt kommunikálni, hogy ő a fő esélyes a választás megnyerésére, azonban még érheti meglepetés a politikai nagyvadat júniusban. Kiszelly Zoltán a Mi kérdezünkben hangsúlyozta, hogy a jelölteknek a kampány utolsó három hetében már a bizonytalan szavazóknak kell olyan üzeneteket megfogalmazni, ami a törzsszavazókat már nem mozgatja meg. A Századvég politikai elemzési igazgatója elmondta, hogy Szentkirályi Alexandrát egy jó vezetőnek tartja, aki képes a kormánnyal együttműködve a fővárosért dolgozni. Mint ismert, a volt kormányszóvivő jelöltségét a főpolgármester-jelöltek közül elsőként és mind ez idáig egyetlenként vette nyilvántartásba a Fővárosi Választási Iroda. Kiszelly Zoltán elemezte lapunknak a három fő jelölt kampánystratégiáját, közösségimédia-használatát, valamint kitért a pártokkal kapcsolatos közvélemény-kutatások eredményeire is. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!