kiberbiztonság
Eddig legkevesebb kétszázmilliót loptak össze – Ukrán hátterű online csalók országos hálózatát számolta fel a rendőrség (Videó)
Múlt hét szerdán megmozdult az ukrán hátterű adatcsalók magyarországi országos hálózata. Az ország különböző pontjaiból mintegy húszan indultak a főváros egyik éttermébe, feltehetően, hogy legújabb nagyszabású lopássorozatuk részleteit megtárgyalják. A módszer már nem ismeretlen. Az összelopkodott banki adatokat összevárják, és egy napot szemelnek ki áldozataik bankszámlájának leürítésére, hogy még aznap el is tüntessék a pénzt más bankszámlákon, vagy bankautomatákon keresztül. A bűnszervezet egyet nem sejtett, mégpedig, hogy tevékenységükre már hónapokkal korábban felfigyelt a rendőrség, a nyomozásba pedig fokozatosan kapcsolódtak be a különböző vármegyék rendőr-főkapitányságai. A nyomozás már végső szakaszába került, a rendőrök fejében minden összeállt, már csak a letartóztatások voltak hátra, amikor, mint a mesében, a gyanúsítottak egy jelentős csoportja egy helyre kezdett gyülekezni. Épp csak a kezüket nem tartották előre fel, hogy azon csattanjon a bilincs. Az eset részleteiről dr. Farkas Péter rendőr alezredes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság gazdasági bűnözés elleni főosztályának vezetője tartott sajtótájékoztatót. Akarunk-e korlátlan fejlődést?
Forradalmi fejlődést hozott az életünkbe a digitalizáció az elmúlt egy-másfél emberöltő alatt. Sokkal kényelmesebben élünk, mint a szüleink tehették fiatalon, sokkal gyorsabbak és hatékonyabbak vagyunk az ügyintézésben, a dolgok vezérlésében, és a szórakoztatásban is hihetetlen távlatokat nyitott a virtuális világ. Óriásit léptünk előre műszakilag, és a digitalizáció tovább pörgeti ezt a fejlődést – ki tudja, meddig és hova. Ez így csodálatosan hangzik. Gondoljunk bele, a mostani életünkhöz képest mennyi időt elfecséreltünk régen pusztán arra, hogy szót váltsunk! Keresgélés helyett ma csak egy mobilhívás, napokig tartó levelezgetés, postára szaladgálás helyett csak egy kattintás vagy egy ujjmozdulat, és meg is találtuk a másikat. Még sincs több időnk magunkra és egymásra, mint régen – ez alapján gyanút foghatunk, hogy nem tündérmese a digitalizáció. Váltsunk át konzervatív alapállásba a csak az előnyöket figyelő forradalmi hevület helyett, és nézzük a teljes képet!