kibocsátáscsökkentés
Steiner Attila szerint visszaütött a németekre, hogy az orosz gázra alapozva akarták kiváltani az atomenergiát
A németek az orosz gázra alapozva akarták kiváltani az atomenergiát, ez a kitettség azonban most visszaütött - fogalmazott portálunknak Steiner Attila energia-, és klímapolitikáért felelős államtitkár, azzal kapcsolatban, hogy Németország visszakapcsolta lignittüzelésű erőműveit. Mint az államtitkár megjegyezte, ez alapvetően racionális döntés volt a részükről, mert a gáz olcsó volt, és sokkal tisztább, mint az egyéb energiahordozók, de túlzott mértékben tettek erre fel mindent. Steiner Attila megjegyezte, Közép-Európa szempontjából bizonyos értelemben előnyös a németek lépése, hiszen, ha Németországban nincs elég áramtermelés, elkezdi elszívni a régióból az energiát, amelynek árfelhajtó hatása lenne. Steiner Attila: az energiaválság Brüsszel elhibázott politikájának köszönhető, az olajembargó pedig katasztrófához vezetne (PS-interjú!)
Az energiaválsághoz Brüsszel elhibázott politikája vezetett, a háború miatti brüsszeli szankciók pedig csak olaj a tűzre; az energiaárak egyes országokban már megfizethetetlenek, az embereket áram- és gázhiányra készítik fel, az olajembargó pedig katasztrófához vezetne, leállna a magyar gazdaság – fogalmazott portálunknak adott interjújában Steiner Attila, a körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár, akit az orosz–ukrán háború, az általános gazdasági recesszió és energiaválság kapcsán kérdeztünk többek közt a zöldpolitikai kihívásokról, a klímacélok eléréséről, a paksi beruházás és a Mátrai Erőmű jövőjéről. Mint portálunknak kiemelte, a kormány elsődleges célja, hogy a mostani brüsszeli vitákban megvédje Magyarország energiaellátásának biztonságát, ugyanakkor fontosnak nevezte, hogy Magyarország az ösztönző programokban gondolkodik, mintsem korlátozások bevezetésében. Szólt arról is, hogy ha a Magyarországon zajló pozitív tendenciák folytatódnak, minden külső nehézség ellenére hazánk a 2030-as céldátumnál is korábban teljesítheti klímasemlegességi vállalásait. Fenntarthatósági Expó – Valamit nagyon jól csinálhatnak Áderék, mert elhallgatja a rendezvényt a balliberális sajtó
A Fenntarthatósági Expó és Világkiállítás kedden kettészakította a valóságot. Az egyik felén ez egy létező esemény, míg a balliberális oldalon egyszerűen nincs. A valóság jobb oldalán Áder János köztársasági elnök keddi megnyitó beszédében arról szólt, hogy milyen eredményeket is könyvelhetett el eddig Magyarország a klímavédelemben, és milyen tervei vannak a jövőre nézve. Ezek az eredmények és célok nem léteznek a valóság bal oldalán. Aki esetleg kíváncsi, hogyan nő huszonhét százalékra hazánk erdőborítottsága, hogyan csökken hazánk szén-dioxid-kibocsátása tíz százalékkal csupán egy erőmű átalakításával, hogyan emelkedik kétszeresére a napenergia-kapacitás és hogyan tisztulhat meg a hazai szennyvíz száz százaléka 2030-ra, annak érdemes odafigyelnie az december 5-éig tartó rendezvényre. Aki továbbra is egy olyan valóságban szeretne rettegni, amelyben ezek az eredmények és célok nem léteznek, NE menjen a Hungexpó közelébe most legalább egy hétig. Gulyás Gergely a PS-nek: Németország és Ausztria nem teljesíti kibocsátáscsökkentési vállalásait, míg Magyarország a kevés cselekvő ország közé tartozik (Videó!)
Magyarország azon kevés európai uniós tagállam egyike, amelyek teljesítik a vállalásaikat, miközben a tagállamok többsége többsége nem, beleértve olyan nagy országokat is, mint Németország, Ausztria vagy Svájc – reagált portálunknak a glasgow-i klímacsúcs kapcsán megfogalmazott ellenzéki vádakra Gulyás Gergely, kiemelve, hogy az EU-ban egyfajta politikai versennyé vált, ki tud nagyobbat mondani, többet ígérni, de hogy ki, mit cselekszik, az egyre kevésbé számít. A kancelláriaminiszter hangsúlyozta: vannak a beszélő országok, de Magyarország továbbra is a cselekvő országok közé akar tartozni. Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy az Európai Unió olyan ambiciózus klímacélokat fogalmazott meg, amelyek az atomenergia nélkül megvalósíthatatlanok, ennek elismertetése azonban nehéz feladat.