Kínai miniszterhelyettes: jelentősen nőttek Kína befektetései Közép- és Kelet-Európában és viszontPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 május 5. Az elmúlt évtizedben fellendültek a Kína és a közép- és kelet-európai országok (KKKE) közötti kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok, a kétirányú befektetések már megközelítették a 20 milliárd dollárt – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Li Fej kínai kereskedelmi miniszterhelyettes. Hozzátette, hogy 2023 első negyedévében Kína közvetlen befektetései 148 százalékkal nőttek ezekbe az országokba a tavalyi első negyedévhez képest.
Kína gazdaságilag is készen áll a háborúra? – II. rész: Itt az újabb hidegháborúDDDezse-Zelenka Dóra Világugar 2023 április 7. Az előző részben Kína 2023-as évének nyitását és a koronavírus legyőzését írtuk meg részletesen. Röviden összefoglalva: 2023. január végén Kínában hivatalosan is bejelentették a Covid-hullám végét. A kormányzati adatokból kiderült: a tavalyi év azonos időszakához képest nagymértékben nőtt a turizmus és a vendéglátás, négy hónap után először pedig fellendült a gyárak tevékenysége is. Megszűntek a korlátozások, Peking felhagyott a járványadatok rendszeres közzétételével is, és az adatokból kiderül az is, hogy Kína szolgáltatásgazdasága újra életre kelt. Mindez újabb lendületet adott Kínának arra, hogy újabb célokra fókuszáljon és meghatározza magát a világhatalmi tengelyen.
Kína gazdaságilag is készen áll a háborúra? – I. rész: A koronavírust már hivatalosan is legyőztékDDDezse-Zelenka Dóra Világugar 2023 április 7. A 2023-as év eleje jól indult a kínaiaknak – legalábbis ez derült ki a januárban nyilvánosságra hozott kormányzati adatokból. A Covid-hullám végét jelentették be a január végi számokkal. Ebből kiderült: a tavalyi év azonos időszakához képest nagymértékben nőtt a turizmus és a vendéglátás. Négy hónap után először pedig fellendült a gyárak tevékenysége is. Megszűntek a korlátozások, Peking felhagyott a járványadatok rendszeres közzétételével is, és az adatokból kiderül az is, hogy Kína szolgáltatásgazdasága újra életre kelt. A Covidot legyőzték, jöhetnek az újabb célok?
Kína elkötelezett a gazdasági nyitás és a reformok mellettPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 március 30. A kínai miniszterelnök szerint országa elkötelezett, hogy megnyitja a világ második legnagyobb gazdaságát, és olyan reformokat hajt végre, amelyek elősegíthetik a növekedés élénkülését. A geopolitikai feszültségek csak visszafogják a fejlődést világszerte – tette hozzá. Li Csiang a dél-kínai Hajnan szigetén fekvő Boao városban rendezett ázsiai gazdasági konferencián (Boao Forum for Asia – BFA) szólalt fel csütörtökön.
Moody's: Európának sokkal nagyobb lendületet ad az amerikai gazdaság növekedése, mint a kínaiéPPestiSrácok.hu Eco 2021 szeptember 21. Az európai gazdaság kilábalásának több okból is várhatóan sokkal erőteljesebb lendületet ad az amerikai gazdaság növekedése, mint a kínaié – áll a Moody's Investors Service kedden, Londonban ismertetett tanulmányában. A nemzetközi hitelminősítő közölte: az amerikai gazdasági növekedés gyorsulása éppen ezért pozitív adósminőségi hatásokkal jár az európai kereskedelmi és szuverén adósi körben.
Kína mindent megvesz kilóra? Tényleg vége a nyugatnak?Jeszenszky Zsolt Vezércikk 2021 július 27. A rövid válasz a kérdésekre így szólna: igen és igen. De bontsuk ki az igazság részleteit... Viharos idők járnak az európai civilizációra. Hogy mi ez a vihar? A genderforradalom? A normalitás megszűnése? Évezredes társadalmi kötődések felbomlása? A tömeges bevándorlás, és a részben ebből eredő, kibékíthetetlen etnikai konfliktusok? A mindezeket eltakarni igyekvő önámítás, illetve a hatalmi elit által vezérelt törekvés, hogy mindezt elfogadtassa, sőt, pozitívnak ábrázolja a nép felé?
Kína gazdasága számokban – Stabil helyreállás a koronavírus utánPPestiSrácok.hu Eco 2021 július 15. A kínai gazdaság 7,9 százalékkal növekedett éves összevetésben az idei második negyedévben, a koronavírus-járvány belföldi megfékezését követő stabil helyreállást jelezve – derült ki a kínai statisztikai hivatal csütörtökön közzétett adataiból.
Szárnyal a kínai gazdaságPPestiSrácok.hu Eco 2021 március 7. Kína a világ jelentősebb gazdaságai közül egyedüliként tudott gazdasági növekedést elérni 2020-ban és ez a tendencia idén is érvényesül. A várakozásokat meghaladva bővült a kínai export és az import az év első két hónapjában az erősödő keresletnek köszönhetően, jóllehet a kiemelkedő adatok hátterében részben a tavalyi alacsony bázisadatok álltak.