központi statisztikai hivatal
Egy hónap alatt 53 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma
Júniusban az előző hónaphoz képest 53 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma Magyarországon. Ezzel az összes foglalkoztatott már közel 4 millió 700 ezer fő. Csökkent az álláskeresők és a közfoglalkoztatottak száma is, de ennél jóval nagyobb arányú a növekedés a foglalkoztatotti számokban, ami arra utal, hogy olyanok is nagy számban kerülhettek alkalmazásba az elmúlt egy hónapban, akik korábban más jogcímen végeztek munkát.Ennyit a károgókról: az infláció ellenére is nőttek a reálbérek, félmillió körül az átlagfizetések
Bár az ellenzéki hangulatmédiában folyamatosan arról olvashatunk, hogy az infláció miatt már éhen halni sincs pénzük az embereknek, most kijöttek a legfrissebb adatok, amelyek nagyon nem ezt támasztják alá: az átlag-, valamint a mediánkereset is kétszámjegyű növekedést mutat tavalyhoz képest, ennek köszönhetően pedig a reálbérek is növekedtek. Számszerűen mindez azt jelenti, hogy májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete az egy évvel korábbinál 14,9 százalékkal magasabb, 495 900 forint volt, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 15,6 százalékkal, 342 000 forintra emelkedett – ismertette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 14,9 százalékkal emelkedett egy év alatt és 329 700 forint volt.Többé nem kér adatokat a KSH a szállásadóktól
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) együttműködésének eredményeként megszűnik a kettős turisztikai célú adatszolgáltatási kötelezettség a szálláshely-szolgáltatók, valamint az önkormányzatok számára; a turisztikai ágazat egységes adatforrása a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) lesz – olvasható az MTÜ és a KSH keddi közös közleményében.Elemzők: történelmi rekordot döntöttek a beruházások az első negyedévben
Történelmi rekordot döntöttek a beruházások az idei első negyedévben – emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők a KSH hétfőn kiadott jelentéséből. A növekedést a magánberuházások táplálták, a költségvetési fejlesztések pedig visszaestek. Az emelkedő kamatok, a geopolitikai feszültségek, az elszálló energiaárak és beruházási költségek azonban a későbbiekben elbizonytalaníthatják a vállalatokat, az energiahatékonysági beruházások viszont még magasabb kamatok mellett is megtérülhetnek – tették hozzá.ITM: több pénzből gazdálkodhattak, többet is vásároltak a magyar családok
Több pénzből gazdálkodhattak, többet is vásároltak a magyar családok; 2020 februárja óta nem tapasztalt mértékben, közel tíz százalékkal nőtt idén februárban a hazai boltok forgalma – kommentálta a Központi Statisztikai Hivatal szerdán közölt adatait az Innovációs és Technológiai Minisztérium.A KSH elnökhelyettese szerint globális jelenség a magas infláció
A magas infláció nem egyedi, országspecifikus, hanem globális jelenség – így kommentálta Windisch László, a KSH elnökhelyettese a pénteken megjelent statisztikai adatot. Felidézte: idén januárban 7,9 százalékkal emelkedett az átlagos fogyasztói kosárba tartozó termékek és szolgáltatások árszínvonala az egy évvel korábbi árakhoz képest.Négy hónap után novemberben újra pozitív a külkereskedelem egyenlege
Négy hónap után novemberben újra pozitív a külkereskedelmi termékforgalom egyenlege – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Októberhez viszonyítva a kivitel értéke 7,8, a behozatalé 4 százalékkal nőtt. 2021. novemberben az export euróban számított értéke 7,7, az importé 14 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál, míg a termék-külkereskedelmi egyenleg 526 millió euróval romlott. Az export euróértéke 17, az importé 20 százalékkal magasabb volt a 2019. novemberinél.Akár húsz százalékkal is növekedhet jövőre a fizikai dolgozók fizetése
Az ismét jelentősen gyorsuló bérfelzárkózást a járvány előtti időszakhoz képest is súlyosbodó munkaerőhiány és a minimálbérek jelentős emelése is segíti: tizenöt, de több esetben húsz százalékkal is emelkedhet jövőre a fizikai munkakörökben dolgozók keresete a Magyar Nemzet beszámolója szerint.Varga Mihály: a magyar a második leggyorsabban növekvő gazdaság az EU-ban
A harmadik negyedév 6,1 százalékos növekedése azt mutatja, hogy továbbra is dinamikus pályán maradt a gazdaság – mondta Varga Mihály kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatait kommentálva, amiről a PestiSrácok.hu is beszámolt. Szerdán a videóüzenet második részét is megjelentette közösségi oldalán, ahol elmondta: az EU egyik leggyorsabban újraindított gazdasága a magyar – hiába próbálkozott Tordai Bence és Potocskáné Kőrösi Anita ezt cáfolni.Ajánljuk még

















