lakatos péter
Karácsony Gergely bejelentette, hogy megsegíti a színházakat, majd hozzátette, hogy nincs erre pénze
Karácsony Gergely közösségi oldalán jelentette be, hogy a főváros kulturális mentőövprogramot hoz létre, amelynek az idei évre része egy 150 millió forintos alap. A Fővárosi Önkormányzat vezetése ezzel az „ellehetetlenülés veszélyével szembesülő budapesti független és magánszínházi műhelyeknek” szeretne segíteni. Karácsony Gergely ezután azonnal közölte: „a főváros képtelen átvenni az államtól ezeknek a színházaknak a tartós támogatását, mert nincs rá pénzünk”. A leginkább érintett, Alföldi Róbert által fémjelzett Átrium Színház épületének tulajdonosa, Lakatos Péter azt nyilatkozta, saját vagyonából ugyan kifizethetné, de nem akarja az állam által megvágott költségeket. Lakatos a Videoton Holding társvezérigazgatója. A Szeviép-ügy drámája: a cégvezéreket felmentik, a károsultat börtönre ítélik? (PS-videó!)
Sokszor esik szó azokról a Szeviép-károsultakról, akik alvállalkozóként nem kapták meg a munkadíjukat, azért mentek tönkre, vagy mentek majdnem csődbe. Azt viszont talán csak a szegediek tudják, hogy van egy speciális károsultja is a cégnek. Egy szegedi tüzép és az azt üzemeltető család 18 évi munkája veszett el, csak azért, mert telephelyük ott volt, ahol a villamossínek futnak. Az még csak hagyján, hogy a várossal szemben indított kártérítési pereiket érthetetlen okból elkaszálták, a cég felelős vezetőjét, Pölös Ferencet elítélték csalás miatt, mert nem tudott eleget tenni az előleggel biztosított megrendeléseknek. A legszebb az egészben, hogy a vállalkozó bűnösségét az a Kovalcsik Éva mondta ki másodfokon, akinek a bírói tanácsa a Szeviép-vezéreket bizonyíték hiányában felmentette. Rendre magára szignálta és gond nélkül letárgyalta a kényes, önkormányzati érintettségű ügyeket a szegedi bíró, akinek a volt felesége az önkormányzatnak dolgozik
A szegedi bírósági összefonódásokat feltáró cikksorozatunkban az elmúlt hetekben több ügy vonatkozásában is bemutattuk a Szegedi Törvényszék büntető kollégiumának egyes bíróit, azok kapcsolati hálóját. El is indult az OBH vizsgálat, a büntetőügyeket az ügyelosztási rend szerint eddig kiszignáló bíró ezirányú jogkörét is megvonták, továbbá fegyelmi felelősségre vonások is történtek. Amivel eddig csak érintőlegesen foglalkoztunk, az a polgári kollégium, amelynek háza- táján ugyancsak akadna vizsgálni való. A Mars téri kereskedők kapcsán már bemutattunk egy személyiségi jogi pert, amelyben a felperesek az alpolgármesterek, az alperes az egyik károsult volt. Az ügyet a polgári kollégium vezetője, Lakatos Péter saját magára szignálta, majd letárgyalta, annak ellenére, hogy volt felesége Tomasovszky Csilla, az önkormányzat egyik cégének a jogásza. Most megmutatjuk, hogy nem egyszeri bakiról volt szó, hanem bevett gyakorlatról, vagyis Lakatos Péter rendre magára szignálta a kényes, önkormányzati érintettségű ügyeket. Akkor is, amikor Tomasovszkyval még el sem váltak.