Pesti Srácok

március 15.

Orbán Viktor: A Magyarországon elérhető vakcinák mindegyik, eddig megismert mutációval szemben megvédenek

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 14.
Két dolgot kell figyelnünk: a folyamatosan emelkedő esetszámokat, és a vakcinákat – jelentette ki rendhagyó módon vasárnap délelőtt adott interjújában a kormányfő. Orbán Viktor elmondta: a legnehezebb hét következhet a járványban, azonban az egészségügyi kapacitások így is bírni fogják. A kormányfő kifejtette: az orosz és kínai időben, míg az unió által szétosztott vakcinák nem érkeznek, vagy lassan jönnek. A miniszterelnök jelezte: az operatív törzs döntése értelmében a késlekedve regisztráló időseket előre veszik a sorban. Orbán Viktor kifejtette: amelyik ország nem rendelt keleti vakcinát, az nem tud mit csinálni. Elmondta: igaza van az osztrák kancellárnak, mert valami nem stimmel, hozzátéve, hogy nem lakosságarányosan osztják el a vakcinákat. A kormányfő elmondta, most két vita van Brüsszelben: mit rontottak el a bürokraták, akiknek a szerződésekkel kellene bizonyítaniuk, hogy jól tárgyaltak. A másik vitában pedig a pénzről van szó, Orbán Viktor ugyanakkor aláhúzta: ha többet kértek volna a nyugati vakcinákért, akkor azt is kifizettük volna. Az erdőkertesi botrányról azt mondta a kormányfő, egyszerre kell küzdeni a baloldallal és a járvánnyal. Amikor emberek élete forog kockán, akkor morálisan vállalhatatlan mélypont, hogy egyesek politikát csinálnak a járványból – hangsúlyozta a kormányfő. A miniszterelnök ismételten kitért arra, hogy az oltásellenes kampányt be kell fejezni, és az eszement orvosoknak is abba kell hagynia az oltásellenes kampányt, hozzátéve: a Magyarországon elérhető ötféle vakcina minden eddig megismert mutációval szemben megvéd.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!