Pesti Srácok

marco rossi

Megérdemelt győzelmet aratott a magyar válogatott – San Marino–Magyarország 0–3

Perutek János Sport 2021 március 28.
Meglehetősen szomorkásan vette tudomásul a szurkolók egy része a Lengyelország elleni 3–3-as döntetlent a világbajnoki selejtezőcsoportban, pedig sokan aláírták volna előre a kialakult végeredményt. Mindenesetre sokáig nem törhettük ezen a fejünket, hiszen a mai, kellemes vasárnap estén a magyar válogatottnál jóval szerényebb képességű San Marino ellen folytathattuk a harcot a világbajnoki szereplésért. Marco Rossi természetesen győzelmet várt a mérkőzés előtti nyilatkozatában és azt is megemlítette, hogy nem bánná, ha a mutatott játék képe is megfelelően alakulna. Ellenfelünk az utolsó helyen szerepel a FIFA világranglistáján, ellenük kellett felkészülni a nem sokkal erősebb andorrai csapat ellen, akikkel jövő szerdán játszik a nemzeti tizenegy. Egy érdekességet mindenképp észre lehetett venni a kezdő tizenegyet vizsgálva: míg Gulácsi visszatért Lipcsébe az ottani csapattal történt megállapodásra hivatkozva, addig Willi Orbánt láthattuk, ahogy kisétál San Marinóban a pályára és elfoglalja szokott helyét a védelem tengelyében. S mivel Bundesliga-játékosokat is felsorakoztattunk, cseppet sem lehet tartalékosnak hívni a Rossi által felállított csapatot. Pláne annak tudatában, hogy BL-szereplők is a kezdőben voltak, mint például Dibusz Dénes, valamint Botka Endre, illetve meg kell még említeni Szalai Attilát is, aki fantasztikusan teljesít a török Fenerbahcében.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!