mszp
Ha nagyanyám villamos lenne, megszavazta volna a Sargentini-jelentést
Ezen a hétvégén az MSZP-közeli Publicus Intézet és az MSZP-közeli Vasárnapi Hírek ültette fel a haladó nyilvánosságot arra a vágyvillamosra, amelynek végállomása Orbán bukása, a remízben pedig az Európai Unió szereli azokat a bizonyos sokat emlegetett fékeket és az ellensúlyokat. Kár, hogy megint rossz irányba indultak: nem Orbánt győzték le, hanem a matematikán tettek erőszakot. Az intézet tévesen állítja, hogy a „magyarok megszavazták volna a Sargentini-jelentést", az ő adataikból is az ellenkezője olvasható ki.Hamarosan az utolsó forintjait is felélheti az MSZP
Harminc év alatt eltékozolta elképesztő vagyonát az MSZP, amely most utolsó tartalékainak felélésére készülhet – írja a Magyar Idők. Bár a párt hamisítványnak tartja azt a levelet, amelyben elnökük, Tóth Bertalan további ingatlanjaik, köztük a Villányi úti konferencia-központ értékesítésének a tervét vázolta fel, a szocialisták eddigi gyakorlata alapján erre minden esély megvan. A lap szerint a kérdés inkább az, hogy a befolyt összeg az MSZP megerősödését szolgálná, vagy kézen-közön tűnne el.Horváth Csaba szerint akár 56-os módszerek is szóba jöhetnek az Orbán-kormány megbuktatására (PS-videó)
Gyurcsány Ferenc és a DK kedden délután az Alkotmány utcánál tartott demonstrációt a kormány ellen, melynek az "Ellenállás" fedőnevet adták. A tüntetésen pár száz, főleg idősebb ember vett részt, magánemberként azonban Horváth Csaba, az MSZP fővárosi közgyűlési frakcióvezetője is részt vett. Stábunk interjút készített a szocialista politikussal, melyben a jelenlegi kormány ostorozása mellett a következő időszak lehetséges forgatókönyvei is szóba kerültek. Horváth szerint hagyományos módszerekkel nem lehet megdönteni a Fidesz-kormányt, stábunknak kissé fenyegető hangsúllyal elmondta, hogy ő azonban elkerülne egy olyan forgatókönyvet, mely 1956-ban megtörtént.Ez a harc lesz a végső? - Bűnben fogant, bűnben él a posztkommunizmus - Polbeat Dézsy Zoltánnal és Ambrózy Áronnal (ÉLŐ 19 órától!)
12 éve kezdődött az őszödi hazugságbeszéddel lebukó Gyurcsány Ferenc elleni tüntetéshullám, amelynek a 2006. október 23-án tetőző rendőrterror vetett véget. A főbűnös most mégis úgy érzi: permanens Kossuth téri tiltakozásával ő maga fogja az utcáról megdönteni Orbán Viktor kormányát, "mert nem lesz cifra toll a diktatúra kalapján". Mindeközben Dézsy Zoltán dokumentumfilmes ma a PestiSrácok.hu-n tálalta ki több éves kutakodásának eredményét, amelyből kiderül: az MSZP 1989-ben jogtalanul, bűnben fogant, és az a klikk, amely a "modellváltás" éveiben gyakorlatilag a nevére vette a nemzeti vagyont, benne a Gyurcsány-Apró-klánnal, még az MSZP ingatlanait és vagyonát is lenyúlta. Éppen ezért a mai Polbeatben Stefka István és Huth Gergely a bűnben fogant, bűnben élő posztkommunistákról beszélget a leleplező-dokumentumfilmes Dézsy Zoltánnal és a gyurcsányi, mint hírlik, alig pár száz fős "kormánybuktató" tünciről visszatérő Ambrózy Áronnal. ÉLŐ közvetítés itt, a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőben. A beszélgetést a helyszínen is megtekinthetik!1989-ben bűnben fogant az MSZP, a párt létezése is megkérdőjelezhető - Dézsy Zoltán leleplező riportja!
Az MSZMP-vagyon átjátszásának történetét két és fél évtizede kutató Dézsy Zoltán dokumentumfilm-rendező olyan, eddig eltitkolt okiratok birtokába jutott, amelyekből kiderül: 1989-ben a reformszocialista elvtársak átverték a régi vonalas kommunistákat - egyben az egész ország közvéleményét - és 28-an úgy alapították meg a mai MSZP-t, hogy azt teljesen törvénytelenül az MSZMP utódpártjaként definiálták, annektálva az állampárt megmaradt vagyonát. Németh Miklósnak és Vastagh Pálnak jutott a kulcsszerep a trükkben, de a közhiteles bírósági nyilvántartásból is hiányzó új bizonyítékok alapjaiban kérdőjelezik meg az MSZP létét és az elmúlt három évtizedes gazdálkodásának jogszerűségét. (PS)Képzavar az ellenzéki örömünnepen – Így istenítették Judith Sargentinit (PS-videó+galéria!)
Gyurcsány "összekígyózó" nyelvével, Karácsony Gergely újabb összefogási kísérletével, valamint a baloldali szavazóközönség abszolút vakvágányával telt a vasárnapra megrendezett nagy ellenzéki örömködés, amelyet a Sargentini-jelentés megszavazásának tiszteletére rendeztek a Bem József térre. A PestiSrácok.hu stábja ellátogatott az eseményre, ahol többek között arra voltunk kíváncsiak, miért jelenthet boldogságot bárki számára Magyarország elmarasztalása. Részletek a videóban!Ujhelyi: Viktor, nem adjuk a magyarságunk!
Orbán Viktor és a neki asszisztáló Fidesz-vezetők legnagyobb és talán soha el nem évülő bűne, hogy végletesen megosztották a nemzetet – írja Ujhelyi István, a szocialisták EP-képviselője vasárnapi közleményében. A politikus, aki megszavazta a Magyarországot lejárató Sargentini-jelentést, hozzáteszi, „csak egy gyáva kormány, egy végtelenül gyáva közösség vezetése” tesz olyat, hogy „lehazaárulózza” azokat, akik magyarként, politikusként egyetértenek a szélsőbalos jelentés szövegével. Ismert, a baloldal összefogásban ünnepli vasárnap délután Sargentini jelentését, amelyről portálunk élőben tudósít majd.Ellenzéki örömünnep Sargentini jelentésének megszavazása miatt (ÉLŐ 16 órától!)
Együtt ünnepli a Magyarországot lejárató holland „történész”, Judith Sargentini munkásőr házmesterek képzelőerejét is megszégyenítő jelentését a magyar baloldal vasárnap délután. A DK szektapártjának vezére, Gyurcsány Ferenc kedvenc tujája hátterében, forradalmi hangulatban tüzelte Facebook-videójában híveit, mondván, az Európai Parlament csak elkezdte a csatát, amelyet nekik kell majd befejezni. Karácsony Gergely, a PM elnöke buzdító szavaiban a "bunkó vidékiek tehetnek mindenről"-érvelést is bevetette, amikor úgy fogalmazott, csak az EU és a pesti nép védi a magyar polgárok jogait a kormánnyal szemben. Tóth Bertalan, az MSZP első embere pedig úgy invitálta a szocialisták maradékát a demonstrációra, hogy a Sargentini-jelentés szerinte nem Magyarországot, hanem az Orbán-kormányt ítéli el, és nem nagy elvekről szól, hanem a magyar emberek mindennapjairól. A 16 órai kezdettel megrendezett Bem téri tüntetésről a PestiSrácok.hu élőben tudósít majd.Emlékezni fogunk! - Nem kímélték a kommentelők Ujhelyit és Niedermüllert
Az Origo.hu arról ír, a DK-s Niedermüller Péter és az MSZP-s Ujhelyi István hiába büszkélkedtek azzal, hogy szavazatukkal támogatták a Magyarországot a világ előtt hamis tények alapján leégető Sargentini-jelentést. Az Internet népe azonban nem bánt kesztyűs kézzel a baloldal által delegált képviselőkkel. Mint egyikük írja: "Isten megbocsát egy tévelygő szerencsétlen embernek, de a magyar nép nem! Jövőre már nem lesz ott, hogy szégyent hozzon a hazájára. Emlékezni fogunk erre a napra, amikor szavazni megyünk!"Ajánljuk még

















