mszp
Újra Czeglédy szabadon bocsátásáért tüntetnek a szocialisták
Nem képesek feldolgozni a szocialisták, hogy bár már majdnem sikerült kihozni a rácsok mögül Czeglédy Csabát, a napokban újabb három hónapra meghosszabbították az ügyvéd előzetes letartóztatását. Amikor a Szegedi Járásbíróság első fokon úgy döntött, hogy jóváhagyja a védői indítványt és 50 millió forint óvadék mellett megszünteti az előzetes letartóztatást, lázas gyűjtésbe kezdtek a hívek a "Veled vagyunk Czeglédy Csaba" Facebook-csoportban. Csakhogy a másodfokon eljáró bíró úgy látta, semmilyen enyhébb kényszerintézkedés nem szavatolja az eljárás biztonságos lefolytatását, ezért a törvényszék felülbírálta a járásbíróság határozatát, és egyben az előzetes fogvatartás újabb három hónappal történő meghosszabbításáról is döntött. A hírre az MSZP tüntetést jelentett be Czeglédy Csaba szabadon bocsátásáért szombatra, a Legfőbb Ügyészség épülete elé.A baloldal minden tizedik pedagógust utcára tett, és elvett a tanároktól egyhavi bért
A baloldal minden tizedik pedagógust az utcára tett, és elvett a tanároktól egyhavi bért - mondta a Fidesz-frakció szóvivője szerdán Budapesten újságíróknak. Halász János kifejtette: a pedagógusoknak ma már egészen másképp kezdődik a tanév, mint 2010 előtt, a baloldal ugyanis valójában sosem becsülte meg a tanárok munkáját, ahogyan ma sem teszi.MSZP: Inkább a Honvédkórházra és ne stadionra költsön a kormány
Az MSZP arra szólítja fel a kormányt, hogy ne a Videoton stadionjára, hanem a Honvédkórházra fordítson több, mint hárommilliárd forintot - közölte az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.Bangóné: Megbukott Orbán Viktor (oktatáspolitikája)
Az iskolakezdés előtt derült ki, hogy a gyermekek több, mint 40 százaléka a létminimum alatt él, eközben másfélmillió magyar tervezi elhagyni az országot, akik közül 300 ezren még nem töltötték be 18. életévüket – sorolta Bangóné Borbély Ildikó azokat a problémákat, amelyeket vasárnapi sajtótájékoztatóján ecsetelt. Hozzátette, az MSZP azonnali és jelentős reformokat követel.Az "emberi humánum" hangja, avagy a szocialista párt azért küzd, hogy soha többé ne törjön ki a II. világháború
Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke és a párt örök ígérete (vö: „jöjjenek végre a tehetséges fiatalok!”) videóüzenetet intézett Magyarország és a világ közvéleményéhez (a nép), melyben azt fejtegeti, hogy nem szeretné, ha megint kitörne a II. világháború.Szanyi mindent megmagyaráz, meg az ellenkezőjét is
Egyre nő a bizalom az Európai Parlament iránt, kifejezetten élmény egy ilyen időszakban az intézmény tagjának lenni, és jövőre is újrázna Brüsszelben – lelkendezett munkájáról és saját fontos eredményeiről Szanyi Tibor a Figyelőnek adott interjújában. A szocialisták EP-képviselője ugyanitt azt állítja, a bevándorlás nem lesz olyan központi téma a közelgő EP-választások alkalmával, mint ahogyan azt szerinte Orbán Viktor reméli, majd nem sokkal később már arról beszél, a bevándorlás rossz a szakszervezeteknek és a munkavállalóknak.“Orbán megbukott Szlovéniában”: A szánalmasan kárörvendő MSZP nem igazán érti, mi történik valójában Európában
Nagyon úgy tűnik, hogy az MSZP-nél nem követik a híreket, vagy csak azt hallják meg belőlük, amit meg akarnak, hiszen a párt most egy emberként annak örül, hogy Szlovéniában baloldali kormány alakul, "hiába próbálta meg befolyásolni a választást Orbán Viktor és propagandagépezete". Az MSZP alelnöke, Hegyi Gyula csak azt felejtette el közölni a keddi sajtótájékoztatón, hogy valójában a jobboldal nyerte meg a vasárnapi előre hozott parlamenti választásokat, a kilencven mandátumból huszonötöt szerezve, csakhogy Janez Jansáék koalíciós partnerek hiányában nem tudtak kormányt alakítani. Az MSZP egyébként abban is reményt lát, hogy Spanyolországban is megbukott a jobboldali kormány, azt azonban elfelejtik, mindkét ország élére olyan ember került, akit nem választott meg a nép.„Máskor ne igyon fellépés előtt” – Lemondásra szólította föl az auschwitzozó Szanyit a HVG
Szanyi Tibor egy „felelőtlen, stupid holokauszt-relativizáló”, akinek le kellene mondania európai parlamenti képviselőségéről, amiért a déli határkerítést „Auschwitz light”-nak nevezte – írta a hvg.hu-n Seres László. Egyebekben utalt arra is, hogy a szocialista politikusnak kevesebbet kéne innia. Mi viszont a Seres-cikk után többet fogunk inni – kávéból.Ajánljuk még

















