pápa
Átvezénylik a Honvédség vadászrepülőit Pápára
A készenléti szolgálatot is ellátó Gripenek május 7-től Pápán állomásoznak – közölte a Honvédelmi Minisztérium.Elítélték az ex-MSZP-s sportvezetőt - Több, mint 7 milliót sikkasztott el a volt pápai szocialista
Jelentős értékre elkövetett sikkasztásért első fokon még letöltendő börtönbüntetésre, másodfokon, jogerősen azonban a napokban felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság Stemmer Istvánt, az MSZP korábbi pápai politikusát, aki az utóbbi időben ellenzéki tüntetések szereplőjeként, illetve a közösségi médiában folytatja tevékenységét. Stemmer 2015-ben, amikor leváltották a Pápai Sportegyesület éléről, a házipénztár tartalmát is magával vitte, összesen 7,4 millió forintot. Pápa polgármestere, Áldozó Tamás a PestiSrácok.hu-nak azt mondta: vérlázító, hogy gyakorlatilag következmények nélkül meg lehet úszni egy többmilliós sikkasztást, okirat-hamisítást, három sportszakosztály, mintegy száz fiatal sportéletének ellehetetlenítését az idő múlására való hivatkozással.Lex lomi: Pápa polgármestere szigorítaná a használt cikkek kereskedelmét - Harc a természetpusztítók ellen
Pápa polgármesterének, Áldozó Tamásnak kezdeményezésére településvezetők üzennének hadat az illegális hulladéklerakásnak, illetve az illegális szemetelőknek. Petícióban fordulnak Orbán Viktor miniszterelnökhöz, melyben azt kérik, hogy az elektrotechnikai használt cikkekkel való kereskedés törvényi szigorításával vessenek gátat a lomizással együttjáró természetkárosításnak. Áldozó Tamás a PestiSrácok.hu-nak azt mondta: "az Ausztriából származó szemétimport nemcsak azért probléma, mert a fekete zónában működő gazdasági tevékenység, hanem azért is, mert amit a lomisok nem tudnak eladni, sem fémhulladékként leadni, az zömében az erdőkbe kerül". Az illegális hulladéklerakás hiába szabálysértés és büntetendő, a hatóságok a legtöbb esetben tehetetlenek, bizonyító erővel ugyanis csak a tettenérés bír. A természetbe kiszórt hulladékhegyek pedig egyre szaporodnak. Az önkormányzatoknak jelenleg egyetlen eszközük, hogy felvegyék a harcot a külterületeket elöntő szeméttel, ha elszállítják azt, a saját költségükön. Csak a pápai járás területén évente 30 millió forint kárt okoz az illegális hulladék, aminek a jelentős része a lomizás mellékterméke - magyarázta portálunknak Áldozó Tamás.Négy évtized után újraindul a szakképzés Sümegen
A négy évtized után újrainduló sümegi szakképzés küldetése, hogy visszaadja a kétkezi munka presztízsét, ötvözve a régi mesterek tudását a mai kor vívmányaival - jelentette ki a Pápai Szakképzési Centrum megújult sümegi Acsády Ignác Szakképző Iskolájának átadó ünnepségén, kedden az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára.Rossz szomszédság: állatokat ölt és kínzott meg, majd a tetemeket szomszédja legelőjére vitte
A Pápai Járási Ügyészség többrendbeli állatkínzás, valamint zaklatás vétsége miatt emelt vádat egy 22 éves pápai férfival szemben, aki azért, hogy a haragosát bosszantsa, annak legelőjén részben már elpusztult, részben általa elpusztított állatok tetemeit helyezte el - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség.A pápai jobbikos képviselőjelölt alapította és finanszírozza a várost gyalázó Facebook-oldalt
Negyedik éve éktelenkedik a közösségi portálon a Pápua City elnevezésű oldal, mára mintegy 8000 követővel. Az oldal adminisztrátorai buktatták le Töreki Milánt, Pápa jobbikos országgyűlési képviselőjelöltjét, hogy ő az alapítója és finanszírozója az ízléstelen felületnek, ahol napi szinten osztanak meg a várost lenéző, becsmérlő és az ott élő embereket gyalázó fotókat, mémeket, videókat, bejegyzéseket. A pápaiak eddig is ellenzéki lejáratókampányt sejtettek az oldal mögött, de most bizonyossá vált, hogy a Jobbik helyi embere áll a Pápua City mögött.„Dögölj meg a párttársaiddal együtt!” – üzente az MSZP-s politikus a Fidesz jelöltjének
„Dögölj meg a párttársaiddal együtt! Anyád már holnap járjon miattad feketében!” – többek közt ezt üzente egy Veszprém megyei szocialista őskövület Fenyvesi Zoltánnak, az ajkai-tapolcai körzet Fidesz-KDNP-s országgyűlési képviselőjelöltjének. A kéretlen Facebook-üzenet éppen a kommunista diktatúra áldozatainak emléknapján landolt Fenyvesi Zoltán fiókjában. Fenyvesi egy hónappal ezelőtt is kapott egy hasonló fenyegetést: akkor egy tapolcai MSZP-szimpatizánstól, aki nyugalmazott katonatiszt.Ajánljuk még
















