pápa
Unokázós csalással gyanúsítható bandát fogtak el Pápán
Összehangolt akcióban öt férfit és két nőt fogtak el a rendőrök úgynevezett unokázós csalás miatt szerdán, Pápán – közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön, a police.hu oldalon.A pápai önkormányzat megint példát mutat: saját magukon kezdik a spórolást
Pápa önkormányzata nem először mutat példát egyéni kezdeményezéseivel a járvány elleni védekezésben, illetve a gazdasági következmények enyhítésében. A dunántúli város volt az első, ahol a városvezetés helyi vállalkozókkal és civilekkel összefogva kezdett gyűjtést, hogy a befolyt összegből vásároljanak védőfelszereléseket. Majd azzal kerültek az országos hírekbe, hogy Áldozó Tamás polgármester rendeletben állította le a képviselői tiszteletdíjak kifizetését, hogy több pénz jusson a járvány elleni védekezés adta rendkívüli feladatokra. Jól látszik, hogy az önkormányzatoknak szűkös évük lesz; a járvány okozta gazdasági válságban folyamatosan csökkennek a saját bevételeik a vállalkozások szünetelésével, a turizmus leállásával, a parkolás ingyenessé tételével. Pápán nem a lázadás és a másokra mutogatás dívik; a városvezetés újfent utat mutatott, hogy siránkozás és panaszkodás helyett máshogy is lehet kezelni a kialakult helyzetet. A polgármester szerdán bejelentette, hogy a takarékosságot saját magukon kezdik. A kiesett bevételeket az önkormányzati megbízási szerződések, valamint az önkormányzati és intézményvezetők illetményének csökkentésével próbálják pótolni.Kisváros, nagy összefogás - Pápán: közadakozásból 10 ezer maszkot hozattak Kínából
Az egész ország megmozdult ezekben a vészterhes napokban. Mindenki keresi a lehetőségét hol és hogyan segítsen, hogy minél gyorsabban és könnyebben túljussunk a vészhelyzeten. Vannak, akik az egészségügyi intézményeknek gyűjtenek, mások az időseknek vásárolnak, boltba járnak, és ezrek varrják a maszkokat. A Veszprém megyei Pápán egy maga nemében egyedülálló összefogást sikerült életre hívnia három helyi vállalkozónak. Az egész úgy indult, hogy március 22-én létrehoztak egy Facebook csoportot Pápai Társadalmi Összefogás néven, és nemcsak úgy, egyszerűen gyűjteni kezdtek, hanem egyeztettek az önkormányzattal, mely intézményekbe lenne szükség és mire. Első körben azt tűzték ki célul, hogy hozatnak 10 ezer maszkot Kínából- de, álmukban nem gondolták volna, hogy néhány nap alatt a tervezett 3 millió 750 ezer forint ötszöröse gyűlik össze. A 10 ezer maszk a hétvégén megérkezett Pápára, át is adták azt az Egyesített Szociális Intézménynek, akik az elosztást koordinálják majd.Pápán polgármesteri rendelettel állították le a képviselők tiszteletdíjának kifizetését, minden pénzt a védekezésre fordítanak
A Belügyminisztérium még a múlt héten küldött levelet az önkormányzatoknak, amelyben a járvánnyal kapcsolatosan több ajánlást fogalmaztak meg. Ezek között szerepelt az is, hogy a képviselői tiszteletdíjakat – amennyiben van erre lehetőség –, a védekezésre lehet fordítani. Áldozó Tamás, Pápa fideszes polgármestere úgy döntött, hogy kiadja a rendeletet, így – bár a képviselők eddig is segítőkésznek bizonyultak – nem önkéntes felajánlás ez részükről. A dunántúli városban több egyedi védekezési módot is alkalmaznak: az intézmények költségvetése felülről nyitott, minden védőfelszerelést megvehetnek saját döntéseik szerint az intézményvezetők, az önkormányzat helyi varrodában varratja a maszkokat, amit az intézmények dolgozói mellett most már a 60 év feletti lakosok is megkapnak. Ezeket a képviselők viszik ki. Pápán több cég is összefogott, akik orvosi maszkokat vesznek; ehhez gyűjtést is szerveztek, amit lelkesen támogatnak a pápaiak. A polgármester szerint példaértékű az összefogás, amit tapasztalnak. Csak a jobbikos képviselő reakciói lógnak ki a sorból, aki a vállalkozók maszkok beszerzésére indított gyűjtését is kunyerálásnak nevezte, majd később kemény 2000 forinttal járult hozzá a civil összefogásban történő maszkvásárláshoz.Fotósorozaton a járőröző katonák Pápán
Fotósorozatot kaptunk egy olvasónktól, aki a katonavárosban, Pápán járőröző katonákat kapta lencsevégre. A koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet március 20-án lépett abba a fázisába, amikor Magyarország utcáin is megjelentek a katonák. A katonai rendész járőrök meghatározott útvonalakon teljesítenek szolgálatot az egész országban. Jelenlétük azokban a városokban, ahol a működik katonai alakulat, hatványozottan megfigyelhető. A katonák kirendelése az emberek biztonságát szavatolja.Fogyatékosoknak nevezte a Fidesz támogatóit Pápa háttérbe szorított ellenzéki képviselőjelöltje
Újabb ellenzéki politikus engedett meg magának jobboldali embereket sértegető, becsmérlő megjegyzést. Ezúttal a Veszprém megyei MSZP-elnökhelyettes által vezetett roncsellenzéki összefogás egyik képviselőjelöltje nevezte nemes egyszerűséggel fogyatékosnak a Fidesz támogatóit. Lombosi Sándor ráadásul hivatalos képviselőjelölti oldalára írta ki, hogy "szinte csak a fogyatékosok írnak alá nekik" – mármint a Fidesz jelöltjeinek. Úgy látszik, még a szocialisták is belátták, hogy ez a megnyilvánulás megmagyarázhatatlan, pláne egy olyan ellenzéki összeborulás részéről, amelyiknek mottójául választott mondata az, hogy "tiszteljük egymást". Így aztán a mocskolódó pápai szoci képviselőjelöltsége egy hétig tartott csupán, mert rávették, hogy lépjen vissza.Négysávos út épül Győr és Pápa között
Négysávos út épül Győr és Pápa között, így gyorsforgalmi összeköttetést kap a légibázis, ahol többek közt a NATO csapatszállító behemótjai, a C-17-es Globemasterek állomásoznak – írja a Magyar Nemzet.Kövér: Szerencsések, akik az emberi lélek által képesek tükrözni a valóságot
Szerencsések, akik az emberi lélek által képesek tükrözni a valóságot a mesterséges intelligencia korában – hangsúlyozta az Országgyűlés elnöke pénteken, Pápán, az Új Tengeri Selyemút – Magyarország neves kínai festőművészek szemével című tárlat megnyitóján, amelyet a magyar-kínai diplomáciai kapcsolatfelvétel 70. évfordulója alkalmából rendeztek.Szar-ügy: a szennyvíziszap ellen ágáló Jobbik saját korábbi polgármester-jelöltje az iszapot behozató cég jogásza
Két hónapja szajkózza megállás nélkül az ellenzék a szennyíziszap-ügyet. A "szarozásban" – hogy stílszerűek legyünk – a Jobbik jár az élen, tüntetéssel, helyszíni sajtótájékoztatókkal, fórumokkal és külön a témának szentelt Facebook-csoportokkal, oldalakkal. Bár a szennyvíziszap rekultivációs felhasználása egyáltalán nem új keletű, a kampányban most kapóra jött, mint a lakosság felheccelésre alkalmas és hangzatos téma két nagyvárosban, Székesfehérváron és Pápán is. Mindkét településen téglagyári bányagödrök rekultivációjára használnak szennyvíziszapot az ahhoz szükséges hatósági engedélyekkel már évek óta. A pápai Jobbik-elnök felfigyelése a vissza-visszatérő bűzre és nyomozása a bűz forrása után jó eséllyel megrendezett színjáték csupán, hiszen éppen a Jobbik öt évvel ezelőtti pápai polgármester-jelöltje a jogi képviselője és jogi tanácsadója a külföldi szennyvíziszap behozatalára szerződött pápa-tapolcafői téglaipari cégnek.Ajánljuk még

















