rezsicsökkentés
Gyurcsányék szerint hülyeség a rezsicsökkentés
Gyurcsány és pártja, a Demokratikus Koalíció már a kezdetektől támadta a rezsicsökkentést. Lényegében minden intézkedést támad és kritizál, amit az Orbán-kormányok valaha is tettek. Gyurcsány politikájának központi eleme volt a profit és a haszon, valamint az emberek sanyargatása. 2006 és 2010 között a duplájára emelkedett a villamos energia ára, miközben Gyurcsány a saját családi cégének, a Motim Zrt.-nek a Magyar Villamos Műveken (MVM) keresztül intézte el, hogy olcsóbban kaphassák az áramot ipari fogyasztóként – emlékeztet az Origo.Nacsa: Gyurcsányék zsigerből elutasítják a rezsicsökkentést, ők a multik extraprofitja miatt aggódnak
Gyurcsányék "zsigerből" elutasítják a rezsicsökkentést, mindig is ellene voltak, inkább a multikat támogatják – mondta a KDNP frakciószóvivője szombati videonyilatkozatában. Nacsa Lőrinc kifejtette: 2010 előtt a magyarok fizették Európa legmagasabb rezsiköltségét, ami többé nem fordulhat elő.Nacsa: a baloldal még ebben a helyzetben is a rezsicsökkentés eltörléséért kampányol
Van ami nem változik: a baloldal továbbra sem a magyar emberek érdekeit képviseli, míg a kormány inkább a nagyvállalatok extraprofitját vonja el, hogy megkímélje a fogyasztókat, addig az ellenzéki pártok a magyar családokat adóztatnák meg és eltörölnék a rezsicsökkentést. Erre reagált pénteki nyilatkozatában Nacsa Lőrinc.Kálmán Olga a Facebookon fanyalog a bankokra és a multikra kivetett különadó miatt (Videó!)
A bankoktól és a multinacionális vállalatoktól vonja el a magyar kormány az extraprofitot, annak érdekében, hogy tartható legyen a rezsicsökkentés. A független-objektív újságíróból a Gyurcsány-párt frakciószóvivőjévé átváltozó Kálmán Olga a közösségi oldalán publikált videójában keserű szájízzel kommentálta a fejleményeket.A brit kormány a magyar rezsivédelmi programmal szinte azonos intézkedéscsomagot jelentett be
A magyar baloldal támadja, a brit kormány másolja az extraprofitra szert tevő, nagy multicégekre kivetett különadó ötletét – írja a Guardian cikke alapján a Ripost.Hollik István: Gyurcsányék nem tettek le arról, hogy eltöröljék a rezsicsökkentést
A Fidesz szerint a baloldal reflexből azonnal megtámadta a rezsivédelmi alapot, ami újabb bizonyíték arra, hogy Gyurcsány Ferencék még a súlyos választási vereség ellenére sem tettek le arról, hogy eltöröljék a rezsicsökkentést – mondta Hollik István az MTI-nek eljuttatott videoüzenetében.Kocsis Máté: Gyurcsány-világ Magyarországon többet nem lesz – A DK máris fúrja a rezsivédelmi alapot
Alighogy a kormány bejelentette, hogy továbbra is kiáll a rezsicsökkentés mellett, és a nagyvállalatok helyett az átlagembereket védelmezi a jelenlegi válsághelyzetben, az ellenzék ismét támadásba lendült és újra megtámadták a rezsivédelmet. Gyurcsányék újabb támadására Kocsis Máté válaszolt közösségi oldalán.Orbán: A rezsit megvédjük, az extraprofitot elvonjuk!
Rendkívüli bejelentést tett közzé Facebook-oldalán Orbán Viktor. A miniszterelnök bejelentése szerint a jelenlegi válság kezelésének érdekében elvonják a nagyvállalatok és bankok extraprofitját, és így védik meg a lakosságot a többletköltségektől.Az Európai Unióban csak a magyarokat védi rezsicsökkentés
Miközben számos uniós tagállamban brutális mértékben drágultak a rezsiköltségek az elmúlt egy évben, hazánkon kívül sehol nincs hatályban a rezsicsökkentéshez hasonló átfogó intézkedés a lakosság terheinek mérséklésére. Több országban megduplázódott a földgáz, vagy az áram ára, de arra is van példa, hogy a korábbinál négyszer-ötször kell többet fizetni ezekért a tételekért.Ajánljuk még

















