Pesti Srácok

ruszin-szendi romulusz

Mi kérdezünk – Ruszin-Szendi Romulusz könyvet írt a háborúról, a békéért

Ps TV 2023 november 10.
Huszonkét év béke után ismét háború dúl Európában. A délszláv háború után mindenki abban reménykedett, hogy a következő generációk nem fogják megismerni fegyveres konfliktus rémségeit. Tévedtünk. Közel két éve dúl az orosz-ukrán háború, ahol katonák százezrei vesztették életüket és milliók kényszerültek elhagyni otthonaikat. Még azok is, akiket nem igazán érdekelt a politika és a hadviselés elkezdtek odafigyelni a híradásokra, és igyekeztek nyomon követni a történéseket. A fegyveres konfliktusok kirobbanásáról, természetéről, a győzelem és vereség okairól számtalan írás született az ókortól egészen napjainkig. Az Afganisztán, Irak és Ukrajna hadszíntereit megjárt dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség volt parancsnoka most könyvében arra vállalkozott, hogy öt egyszerű, világos pontba sűrítse a háború alapelveit. Az ezeket megvilágító példák ugyan háborús szituációkból származnak, ám ez a könyv nem csak a hadtörténet és a hadászati elméletek iránt érdeklődő olvasónak szól - minderről a Mi kérdezünk adásában beszélt a szakember, aki arról is kifejtette a véleményét, hogy vajon meg lehet-e szüntetni a világban zajló konfliktusokat. Ruszin-Szendi Romulusz szavai szerint az ideológiai különbségek komoly feszültséget okoznak Európában, a helyzet különösen kiéleződött a migránspárti országokban.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!